Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proizvodi - što sve koristimo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proizvodi - što sve koristimo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
ivka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 17:03
Ja imam neki primer za plastiku,mogu li onda obratno,njime premazivati također i metal:)?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 17:57
he,he e to nisam probala, a ti probaj pa javi kako radi
Na vrh
ivka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 18:42
imam jedan skroz stari telefon,kombinacija drveta,plastike i metala,al mi boja ne odgovara,a da kupujem primer za svaki materijal nema smisla,a nema smisla ni da ga pokvarim:D...Ako ipak pokušam javit ću šta je bilo,hvala;)...
Na vrh
cosmic.s View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cosmic.s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 21:28
nova sam ovdije i ovim putem bih vas zamolila za savijet.oslikavala sam staklene boce salvetnom tehnikom,s tim da ih prvo prebojam bež akrilnom bojom,zatim zaljepim salvetu i na kraju sve premažem kralackom od marabu-a.i bez obzira na to kada smoćim bocu sve mi se skida.dali mi možete dati neki savijet što da radim da se te staklene boce mogu barem malo smoćiti a da se sve ne oguli sa nje.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 21:56
Ženo, nemoj mazati krekl lakom. On služi za raspucavanje boje koja se na njega nanese i nikako ne služi za zaštitu. Kupi bezbojni lak na vodenoj bazi (aqua lak), nanesi tri sloja i neće ti se guliti.
Na vrh
cosmic.s View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cosmic.s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 22:05
sory krivo sam napisala, u pitanju je klarlack-sjajni lak.neznam na bazi čega je,ali se kistovi čiste razrjeđivačem.nadam se da sam sada bila jasnija.Smile
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 10:43
Originalno poslano od člana ivka ivka napisao:

Ja imam neki primer za plastiku,mogu li onda obratno,njime premazivati također i metal:)?


vi svi kažete da ste amateri, a ja ne znam u koju ja tek grupu da se svrstam Cry
pa ja čak ne znam za šta služe ti primeri (dobro sad sam nešto skužila)! O čemu je riječ, gdje ih nabavljate i po koj cijeni, kako i na čemu ih upotrebljavate!
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 11:34
stenik,primer ti je medij koji se stavlja na podlogu da bi se boja bolje prihvatila...ja ga stavljam na staklo,metal ,plastiku...kupovni je prilicno skup pa ti evo recept za primer u kucnoj radinosti...100 gr drvofixa,2 jusne zlice vode i 1 zlica akrilne boje ako koristis zamjenu za akrilnu boju onda stavi betonsku ili fasadnu...sve lijepo izmuckaj i nek ti stoj u tegli ,jako je izdasno i dugo traje...probaj na nekoj boci pa ces vidjeti kako se fino boja prihvati i bude glatko. nadam se da sam ti pomogla pozzzz
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
mren View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 202
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mren Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 13:40
stenik, slušaj saritu, žena radi čuda...predobra čuda....
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 23:31
sarita tek sad zahveljujem na odgovoru premda sam ga odmah pročitala. Čitam i upijam sve ovdje napisano!!!!smile99
Mren, u pravu si, kad sam pregledala saritinu galeriju ostala sam bez teksta, žena radi čuda, kao i jako puno vas ovdje Clap
Na vrh
Lilli28 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilli28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 16:25
Dobar dan zenice.. Nova sam na forumu..(Kasnije cu vam staviti svojih par radova.) Od nedavno sam u decoupage vodama.. E sad imam pitanje.. Znaci nasla sam akrilnu na vodenoj bazi ali od 25 kg :( 
To je malo previse? Jel tako? Sto da radim? Manje pakiranje nisam nigdje nasla, u gradu nemamo ni jednu trgovinu koja prodaje te hobby stvari..  Moze neki pameta savjet? Hvala vam puno. :)
Na vrh
janette View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janette Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 23:09

Pozdrav, imam jedno pitanje za sve isluskusne tete salvete. Prijateljica hoce da joj pomognem oko detalja u stanu... ona zeli da isprintamo sliku u stampariji sa extra dobrom rezolucijom... i da tu sliku zalijepimo na platno, tako da dobije sliku radjenu decoupage tehnikom koju ce okaciti na zid. 

Da li ima neko iskustvo sa ovim poslicem, koje ste ljepilo koristile, da limogu alternativna sredstva kao npr drvofix i sl. unaprijed hvala!!!

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:46
Ja sam bez problema naljepila salvetu na slikarsko platno.Ne sjećam se sa kakvim ljepilom,ali mislim da se može i drvofixom.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
leptirek View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 209
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leptirek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 13:11
Hm, sad sam skužila da bi ponudu i tu mogla napisati.. 
Ugl imam doslovno novi (par kapi potrošeno) Pittorico medium za sporo sušenje boje, bočica 50ml pa eto ako kome treba neka mi se javi u pp da meni bzvz ne stoji jer mi fkt ne ide rad s tim Confused
Na vrh
leptirek View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 209
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leptirek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 13:41
Sad još jedno pitanje :)
U Repromaterijalima su dobili razna ljepila, lakove, crackle lakovi i sl. pa me zanima jel ih netko već kupio/probao pa da čujemo iskustva jer koliko vidim dosta su jeftini..
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 14:47
Imam i ja pitanje vezano za akrilni lak. Jedva sam ga nabavila ovdje kod mene. Da li je neko od vas koristio akrilni lak od proizvođača tiger te da li ga treba miješati sa vodom?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.