Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje pomoć-spojene teme
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje pomoć-spojene teme

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Meri79 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meri79 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 21:18
Sad mi je potpuno jasno kako treba i gdje rezati. Hvala.
Slusaj sto se danas desilo, iznijela sam orhideju na terasu. Odjednom je dunuo neki vjetar i srusio je sa prozora. Cijela desna grana (sa slike gore) se slomila, ostao je samo taj prvi cvijet. Ova lijeva grana je ostala cijela, nije joj nista bilo. Odrezala sam je tamo gdje se slomila, odmah iznad ovog prvo cvijeta, tako da je samo jos on ostao na njoj. Stavila sam i cimeta na "ranu" jer sam negdje procitala da tako treba. Da li da je jos za jedan lisni pup skratim kad otpadne i ovaj jedan cvijet? Tako si mi rekla, ili da ostavim ovako kako je?
Bas sam bila  tuzna cijelo popodne.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 09:01
Žao mi je što ti se to dogodilo. Ostavi granu ovako kako si je bila prisiljena odrezati. Sve si dobro napravila. Vjerujem da će kad prođe ova cvatnja vrlo brzo tvoja orhideja potjerati bočne grane, a do tada uživaj u ovim preostalim lijepim cvjetovima.
Na vrh
Meri79 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meri79 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 09:41
Super kad ne moram jos da je rezem kad otpadne cvijet, i ovako izgleda nekako .... Mislim i ja da ce brzo posle cvatnje pustiti grane. Hvala puno na pomoci, ako mi opet nesto zatreba javicu se  Smile A i javljam se sa slikama kasnije kako bude orhideja napredovala. 
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 14:29
evo opet se ja javljam sa novim problemom...pojavile su mi se neke mušice koje su mi napale cvijeće na prozoru, dvije orhideje i kalanhou. Pročitala sam da treba pustiti da se zemlja dobro osuši i onda zaliti sa vodom u kojoj su odstajale cigarete, pa mene sada zanima da li će orhidejama smetati ako ih zalijem sa tom vodom???
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 17:41
Pozdrav društvo,snješkica upravo sam pročitala Tvoj problem i meni se čini da ga imam i ja samo što nemam orhideje već ljiljane.Već sam pitala za savjet u rubrici "sve o lukovičastom i gomoljastom bilju" ali kad sam pročitala Tvoj post sam se ipak ovdje javila.
Možeš li malo opisat te mušice koje napadaju Tvoje cvijeće?Ove koje napadaju moje biljke su vrlo sitne,crne,podsjećaju na one male "vinske mušice" i većinom idu oko zemlje u tegli.Jeli tako izgledaju i ove koje napadaju Tvoje?
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 15:35

evo i ja malo kasnim sa odgovorom... i moje su bile iste takve,još sam na listovima drugog cvijeća i na stapkama orhideja primjetila male kapljice koje su ljepljive na dodir. i rješila sam ih sa vodom u kojoj sam namočila cigarete, prvo sam ostavila da se zemlja dosta osuši onda sam zalila sa tom vodom, kod mene su bila potebna 2 zaljevanja. Imaju detaljniji opisi o mušicama i kako ih se rješiti na ''Bolesti biljaka'', stavila bih link ali ne znam kako.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.