Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Begonia rex
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Begonia rex

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 08:55
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

I moja begonia propada [IMG]smileys/smiley19.gif" align="absmiddle" alt="Cry" />...Ali ipak nešto mi nije jasno, stari listovi samo klonu ali ima dva nova koji su za sad čvrsti [IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />, tako da je "knjiga" spala na dva slova...Od samog početka sam ju u držala u spavaćoj sobi gdje nije toliko toplo a i nema direktnog sunca.Sad sam ju stavila u hodnik koji se ne grije.Uopće ne znam gdje griješim...Naglašavam da propadanje dolazi jako brzo!

Možeš li nam postaviti sliku. Ovako je teško procjeniti šta je u pitanju.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 12:43
Ma ne mogu postaviti slikice na žalost Confused... Ali nametnike ne vidim nikakve, ma ne znam...
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 08:49
Vidim da ova tema nije dugo aktivna,ali možda netko poviri pa mi odgovori.
Imam begoniju rex 2 godine,tek sam sad na forumu saznala da mi se tako cvijet zove,sa hrapavim lišćem.
Nisam joj još nikako lišće brisala jer nisam znala da li se smije,a lišće joj je puno prašine.
Smile Ako netko zna kako da postupim,molim da mi kaže!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 09:53
.....ostala  sam  samo  na  jednoj  begoniji  a  jako  ih volim... ne  znam   sto  grijesim....kad  je  toplo   na  taraci  su  mi u   hladu    i  ja  ih   tusiram  vodom....da  li  to   vole   ne   znam   kad   mi  u  konacnici   ne  uspjevaju?....ne  znam  sto  bi  bilo  pametno  za  tu  prainu...ciscenje  krpom   ne,   ona  ima  prenjezne   listove....Question
 
...  mozda  je  kod  mene   problem  suhi  zrak... 
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 10:49
Evo to je moja begonia rex!
 Ja ju držim u dnevnom boravku,ne premještam je jer sam čula da kad se biljka prilagodi na jednom mjestu da je nije dobro seliti.A možda joj smeta i prskanje vodom,tu na forumu sam pročitala da se ove begonije sa hrapavim lišćem ne bi smjele močiti vodom,
Koliko su stare tvoje begonije,navodno da ne mogu baš dugo živjeti?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 11:12

Ja svoju begoniju povremeno istuširam sa vodom (malo mlačnom) i tako ju očistim od eventualne prašine. Normalno ne smije ju se svakodnevno prskati vodom. Zalijevam ju odozgo, okolo biljke i pazim da ne zalijem srce biljke. Inače sam čitala o zalijevanju samo preko podloška - kažu da to nije baš idealno jer da se voda nikada ne "popne" u gornje slojeve zemlje i da onda biljka niti ne može imati korjenje u gornjim slojevima zemlje već samo u donjim gdje ima vlage.
Na isti način otuširam i zalijevam afričke ljubičice i nikada mi nisu trulile niti imale tamne fleke po lišću - to dobiju ako ih se često moči po lišću i zalijeva po srcu biljke.


Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 11:19
Hvala ti,probati ću je očistiti,baš ima dosta prašine po lišću.
Ja svoju isto zalijevam odozgo.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 15:51
....moje dozive 2 ljeta a nekad samo jedno....mozda bi ih  trebala   malo  pazljivije   zalijevati....ljeti  kad  su   vanka   prodjem  k'o   uragan   sa   vodom  pa  sto  dobije  i  dobije!.....nemam  ljeti   dovoljno  vremena  .....   suhi   vjetrovi  su  im  pogubni    a   ja  zaprla  da  imam  begonije   na  taraci....Stern%20Smile 
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 16:22

Probaj ih staviti u kuću,možda ne vole vjetrovit položaj.Ja danas svoju obrisala lagano vlažnom krpom pa šta bude!

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 17:35
Originalno poslano od člana ivančica flower ivančica flower napisao:

Vidim da ova tema nije dugo aktivna,ali možda netko poviri pa mi odgovori.
Imam begoniju rex 2 godine,tek sam sad na forumu saznala da mi se tako cvijet zove,sa hrapavim lišćem.
Nisam joj još nikako lišće brisala jer nisam znala da li se smije,a lišće joj je puno prašine.
Smile Ako netko zna kako da postupim,molim da mi kaže!


mislim da je hrapavo lišće i lišće sa dlačicama (kao u ljubičice) najbolje očistiti kistom sa mekim dlačicama
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 11:00
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:51
Evo jedne begonie koju sam donijela mami kao malu biljčicu prije otprilike 7 godina. Stoji u negrijanom hodniku i nije na direktnom suncu. Preko ljeta zalijeva se skoro svaki dan, ali malo. Lišće obišem lagano vlažnom krpom.



Ova je bliže ulaznim vratima, pa ima i više svjetla. Listovi su joj crveniji, a potekla je od ove gornje.




Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 08:52
predivne su,ja sam neki dan dobila jednu na poklon,stavila sam ju u boravak ,nije na direktnom svjetlu pa čemo vidjeti....slikicu stavim poslije....a imam od prije ispelcane dvije sa dlakavim listovima,ne znam
dali su i to begonije rex.....
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 20:26
Nisam je do sada imao ali evo je moja
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 14:29
flover,
mislim da B. rex ima dlakavu lisnu stapku kao i dlačice po listu i po rubovima.
Evo malo mojih, odnosno maminih, pa usporedi.





Voljela bi kupiti višegodišnju "voštanu begoniu" - Begonija Semperflorens.

dmirce12, prekrasna ti je.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 18:11
Silvy hvala i slažem se s tobom da begonija rex ima dlačice po stabljici i listovima.
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 00:44
e jeste li vi sigurni da begonia rex ne smije van? cak ni prek ljeta kad je toplo u neku sjenu?
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2015 u 21:27
frenky,
može van, ali u sjeni.
Ja svoju ljeti držim vani, nikako na suncu, zalijevam kišnicom ili odstajalom vodom uz rub. Dogodi se da polijem i listove, ali zalijevam kad padne noć i zemlja se malo ohladi (kao i sve ostalo).
Oprosti što je tvoje pitanje tako dugo stajalo.
Javiti će ti se i veći znalci.
Sretno!
    
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.