Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimicifugin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimicifugin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 15:17
Ovaj žuti mali paradajz smo mi imali prošle godine na vrtu. Mišljenja sam kao i Cimi...nismo ga se mogli riješiti, a pravog paradajza je bilo na kapaljku. Tako da ni ja ove godine neću sijati ništa osim konkretnog paradajza jer nemam niti mjesta a niti volje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 07:45
Cimi jel' krenula tvoja nova povrtna sezona?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 19:29

Povrtnjak je jesenas preštihan. Na jednoj gredici je u jesen posijana salata, a čim bude moguće posadit ću lučice, te posijati mrkvu i peršin.
Ovih dana ću u stanu posijati paprike i paradajz.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 15:03

Prošli tjedan sam posadila lučice, posijala mrkvu i peršin te presadila nešto od one salate koju sam jesenas posijala. Ostatak te salate od jeseni je ostao na gredici pa ću ju kada se vidi što je od mraza ostalo malo prorijediti da ima mjesta za rasti.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 19:50
Ooo, sad mi je lakše! U subotu sam i ja posadila lučice, posijala mrkvu i peršin. Nekako je hladno, ne vidim da netko radi u vrtu, a ja nestrpljiva da počnem saditi. Sad me dva tjedna nema na vikendici gdje mi je vrtek pa mi se činilo predugo za čekati. A i po mjesečevom kalendaru je vrijeme za korjenasto povrće ovaj tjedan. U prošli četvrtak posijala rajčice i paprike u teglice na prozor.Clap
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 08:01

Jučer sam bila sa tobom u društvu jer sam se družila sa tvojim sjemenom od rajčica.
Naime, ove godine sam malo zakasnila sa sijanjem paprike i paradajza pa sam to tek jučer napravila. Inače paprike sijem od 5. - 10. ožujka, a rajčice 15. ožujka. Ali mislim da tih par dana neće igrati nikakvu ulogu jer imam dobro sunčano i toplo mjesto za držanje presadnica i stići će one izrasti.
Krastavce sijem polovicom travnja. Božikovine su me podsjetile da bih mogla cijepiti krastavce na buće pa ću još razmisliti da li da i to probam.

Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 18:51
Moje su poneke sjemenkice tog "našeg" paradajzeka niknule.Imaju dva listića. Niknuo mi je i HEINZ i žuti kruškoliki. Paprike još ništa. Sve sijano 10.3.Niknuli mi krastavci i brokula,njih sam izbacila na lođu da se kale,jer su visoke cca 5cm. Našla sam na nekom forumu da se tako jača korijenje,a ne raste tanka visoka stabljika.Na lođi je hladnije nego u sobi s centralnim.Pozdrav svima,posebno Cimicifugi (držim fige da ti niknu one rajčice pa da vidiš da li ti sorta? odgovara)
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 21:56
Cimi, što je s tvojim vrtom? Proljeće odmaklo, sve buja, svi nešto sadimo s više ili manje uspjeha, ali od tvog vrteka ni glasa. Nadam se da je samo malo lijenosti u pitanju ili nedostatak vremena. Pozdrav!smile56
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 21:59
Još nešto, ma ti moji paradjzići baš se nisu pokazali. Flaci su nježni, tanki i nekako slabački. Ja ipak odlučila ustrajati, nek rastu pa što bude.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 22:36
Bog Cimicifuga, nadam se da si dobro obzirom da se ne javljaš. Oni moji nježni flanci ipak su nadošli i lijepo rastu. Paprika mi je koma, ne miče već dva tjedna. Krastavci, tikvice, mahune dobro idu, čak se i mrkva čini bolja.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 23:00
Jadranka, evo mene i ne brini, dobro sam. Ja ti od proljeća do jeseni boravim u vikendici, a tamo nemam internet pa se stoga javim samo povremeno kada dođem u stan.

Moj povrtnjak je isti kao i lani jedino je zbog plodoreda povrće promijenilo mjesto u vrtu pa nemam što novoga slikati.

Inače, sve mi je u vrtu u jako dobrom stanju osim mladog luka kojeg je i ove godine napala lukova mušica.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:32
Baš si me razveselila javljajući se! Razumijem te i zavidim ti ( ništa loše)! I sama bih bila stalno na vikendici, ali, kako kaže moj muž, tko ti je kriv što si još mlada (ha,ha,ha) pa moraš raditi! Meni je olakotna okolnost jer i tamo imam internet!
Moj luk ( jedan dio ) je isto napala lukova mušica, pa baš mislim što ću s njim. Da li ga počupati sada ili ostaviti da zori. Nemam nikakvo iskustvo s tim. S ostalim sam zadovoljna, osim paprika, kao što sam rekla gore. Novost su krumpiri pod slamom. Nakon početnog oklijevanja odlično rastu. Da li će biti ploda-vidjat ćemo. Pozdrav! 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.