Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sakriti ružnu ogradu....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sakriti ružnu ogradu....

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sakriti ružnu ogradu....
    Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 09:35
Evo trebam savjet susjed do mene ima ružnu ogradu koju ja gledam sa svoje terase i vrta,ima dužine nekih 15m.Ja bi posadila nekakve penjačice koje bi to prekrile.Zanima me dali netko ima kakav prijedlog šta najbrže naraste.Pomozite molim Vas!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 09:53
Mislim da je osnovno pitanje,smiješ li saditi nešto da ide po njegovoj ogradi.
bršljan brzo raste i prekriva velike površine no ne cvate ali je zimzelen.Ili ukrasna(lažna)lozica.Kod njih je"problem"što se oni "love",zaljepe se, po ogradi i kasnije je to problem skinuti a da se ne ošteti ograda.Clematis cvate,manje je agresivan naspram lozice i bršljana .Ima i ruža penjačica.Lonicera,tekoma ,no mislim da je i tekoma dosta agresivna.
Ima puno toga no zavisi šta susjed veli a i koje cvijeće ti voliš.Možeš i razne ukrasne grmove saditi koji će isto sakriti ogradu,cvasti  a i ako prerastu,možeš i porezati.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 11:00
Iza moje kuće imam isto vrt koji se graniči sa vrtom od susjede i to sa "mreža" klasičnom žičanom ogradom koja je odvojena svakih nekoliko sa željeznim stupom. Počela je pomalo ruzinavit pa smo ja i susjeda u dogovoru (to je moja ograda) odlučile koje ćemo biljke saditi. Na susjedinoj strani vrta u sredini ograde posadile smo 3 ruže penjačice (crvene) a ja sam sa svoje strane posadila Loniceru, Passifloru i famoznu Lantaninu "žutu penjačicu" senecio angulatus.
Koju god od tih posadiš već u godinu dana će ti zaplesti dosta ograde i vidim da su mi i passiflora i lonicera preživile ove velike minuse. Žuta je mislim propala ali sam zapelcala mladicu i lako se zakorjenjuje, ali nadam se da će na proljeće kad ju porežem potjerati i nove mlade i ona jako brzo raste.
Imam i clematis na jednom drugom mjestu uz ogradu ali još neznam kako je preživio zimu i znam da ga ubrzo moram porezati pa ću vidjeti.
Mislim Marina da najprije moraš sa susjedom dogovoriti da li se slaže da tu vašu ogradu "ukrasite" raznim penjačicama a onda vam je sve lako i zabavno: odabir, nabavka, sađenje i na kraju uživanje u lijepoj cvjetnoj ogradi Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 13:03
Susjedi su stariji ljudi koji ne mogu uređivati a nemaju nikoga da im promjeni ogradu i imam njihovo odobrenje dapače bili bi sretni da i koja biljćica preraste na njihovu stranu.Imam zeleno svjetlo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 21:38
Onda sadi šta hoćeš.Ako bi da ti odmah ove godine bude "rascvala" čitava ograda,posadi ukrasni slak.On će do ljeta prekriti ogradu i cvasti do mrazeva.Mana je što je jednogodišnji pa moraš najesen,ili u proljeće,micati sve to sa ograde.Prednost je što brzo raste, lijepo cvate a kasnije se sam zasijava pa ga ne moraš svake godine saditi.
Sve zavisi šta ti voliš i kako bi ti htjela da to izgleda,Biljaka ima puno.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 22:02
Slažem se s Shashom, najbrže rješenje je slak, možeš istodobno staviti i slak i neke sporije rastuće penjačice, pa postupno tokom godina smanjivati slak kako će ove druge rasti.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 13:51
Za sada mi se najviše sviđa slak,jedino me zanima dali ga je teško nabaviti i kakvih boja ima kod nas jer sam na google vidila svakakvih boja.Hvala svima za savjete.smile57
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 18:21
Ja imam neki plavo ljubičasti(iskreno,poima nemam koja je točno boja)tako da taj nije teško nabaviti,samo mi adresu na PP ostaviWink
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 18:55
Od jednogodišnjih penjačica lijepe su i mirisna grahorica, ukrasni grah - lablab, ukrasne tikvice, pa cobaea 
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 21:15
Sasha plava,ljubičasta i roza su mi omiljene boje-kako si me obradovala ma namam riječi smile188
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.