Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - molim pomoć i savjete
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


molim pomoć i savjete

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mrvica. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: molim pomoć i savjete
    Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 20:55
e ovako totalni sam laik za cvijeće Embarrassed

imala sam par cvijetića u životu ali nažalost nisu opstali Cry

Zanima me što bi uspjevalo u stanus tim da nemam baš idealne uvjete Angry
stan je dosta mračan pogotovo dnevni boravak i zrak je dosta suh

Iskreno se nadam da postoji bar par biljčica što bi podnjele ove grozne uvjete


Molim savjete od vas iskusnih Big%20smile

i gdje je najbolje kupovati cvijeće ???? (plac, cvjećarne, veliki dućani....)
početnik u svemu :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 21:11
Pozdrav Mrvice i dobro nam došla.
Što se cvijeća tiče,uvijek ima nekog koje uspjeva.
Prvi je Zamioculcas(tu pogledaj nešto više o njemu http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=527)
E sad,koliko mračno,koliko soba imaš,gdje bi bilo mjesta za cvijeće.Prozori.Na koju stranu gledaju?
Daj nešto pobliže  pa ćemo ti brzo napuniti stanBig%20smile
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 21:30
Mrvice, ja ti se mogu također "pohvaliti" da imam sjevernu stranu pa je u mojoj kući rijetko puno sunca i svjetla... Maranta je prekrasna biljka koja bi trebala uspijevati, imaš je također i sobnom bilju, snaseverie mi također luduju, ficus -umjereno svjetlo...Ma daj ti njima ljubavi, osnovne uvjete 8bar nešto) i rast će oni Wink.
Na vrh
mrvica. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 21:40
prozori gledaju na sjevernu stranu, ima tri prozora za cvijeće plusl jedan balkon koji je zatvoren (nije grijan,samo je zatvoren staklima) pa i on dolazi u obzir osim zimi jer je prehladno na njemu.

boravak je stvarno dosta mračan jer ni jedan prozor ne gleda direktno prema van nego na dio kuhinje i balkona.

bila sam nasljedila jednu poveću dracenu koja je jadna nakon nekog vremena totalno se osušila a stajala je u boravkusmile43


početnik u svemu :)
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 21:53
Dracene (tri), nolina, pachira, difenbahia... su sve biljke koje zahtjevaju dosta svijetla a ja ih držim u svom boravku.Ponavljam imamo slične uvjete, sunca nikad a preko zime i u jesen je po danu jako mračno, ja sam ih stavila pokraj prozora i one uspijevaju, možda ne onako da imaju savršene uvjete ali rastu.Ja sam što se tiče cvijeća dok nisam došla na forum bila totalna neznalica ...Nije dovoljno voljeti cvijeće već ponešto i znati o njemu.Vrijedni forumaši su tu temu jako dobro obradili i ako slijediš njihove upute moralo bi biti ok. Ponavljam maranta i zamioculcas neka ti budu probni izbor, po meni su oni točno ono što u tvom prostoru može opstati.Ali možda uvjetima ponekad treba i prkositi, ja jesam Wink...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 22:38
Sanseverije dfinitivno ,uz zamio,no probaj sa raznim bromelijama
 
Hmm,draceni nebi trebalo baš toliko jako smetati .Voli ona svjetlo no ,po tvom opisu stana,mislim da bi mogla rasti.Nju najprije"ubije" vlaga.Bolje da je zaboraviš zaliti nego da pretjeraš.Isto i zamio,čim manje vode.
Na prozor ti ide svašta.Od ljubičice,ukrasnih kopriva,pilea,sukulenti i kaktusi....
Gdje kupovati cvijeće!???
Hmmm...svuda se može naći lijep i zdrav cvijet a isto tako i bolestan.
Bitno je da znaš prepoznati zdravu biljku.Često znaju staviti na rasprodaju krasne,zdrave biljke no kako su ocvale,oni ih rasprodaju.
Važno je da je stabljika zdrava,list da ima isto lijepu zdravu boju,nije bitno jel cvate ili ne.Ako hoćeš baš u cvatu kupiti,gledaj da je biljka na početku cvatnje.Znači,par cvjetova da je otvoreno i da ima dosta pupoljaka.Ili ,još bolje,kupi onu koja tek počinje pupati pa će dugo cvasti kod tebe.
Nadam se da sam ti malo pomogla,ti pitaj samo što te zanimaWink
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 22:43
Aspidistra je isto zahvalna biljka, a u posljednje vrijeme je opet viđam po cvjećarnama
Na vrh
mrvica. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 07:24
hvačla vam svima na savjetima smile79

morati ću sad u pohod pretraživanja cvijeća pa ću vidjeti što da točno uzmem.

Nadam se da neću pogriješiti u izboru i da će se napokon i moj stan zazeleniti.
početnik u svemu :)
Na vrh
seli View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 18:15
Pozdrav, ja sam nova na vašem forumu i super ste.Jučer sam se uspjela "zaljepiti "  za vaše stranice par sati.S obzirom da sam lani odselila iz stana u kuću planiram stvarati mali vrtić koji je lani bio sav na brzinu i zbrkan.Pročitala sam pregršt divnih savjeta sa vaših stranica ( i vidjela bezbroj predivnih slika ).No, ono zbog čega sam vas zapravo i pronašla je bila potraga za biljem, cvijećem.... ili bilo čime što tjera komarce. Negdje sam pročitala da je to timijan.Ima li netko kakvo iskustvo, neki dobar savjet jer već i sada u ožujku "naoružani komarci " lete do stakla i čekaju da ugrabe svoju priliku. Molim pomoć. Izvinite ako sam bila preduga u pisanju ali to mi je profesionalna deformacija.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 18:38
za pocetak dobro dosla....u svezi timijana dobro si cula to je super biljka tjera i komarce i muhe ja sam ga imala par god.zaredom i nisam imala nikakvih briga sa zivotinjicama sve do lani kad su mi se kod male pocle javljat alergije i morala sam ga izbaciti sa svog popisa
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 19:39
Draga Seli,sto se tiče komaraca odlična ti je menta (ona uzgojena)ja ju imam posadene u teglici uz početni stol za odmaranje tak da čim ih čujem samo prodem rukom po grbu mente čim ona zamirise njih vise nema.probaj ja ju godinama već koristim,jer imam puno komaraca jer sam blizu mocvarne šume.
Na vrh
seli View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 21:53

Velika hvala na savjetima, sutra napadam svim raspoloživim sredstvima.Naravno, najprije trgovine a onda nadam se i komarce.Još jednom hvala.

Na vrh
seli View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 23:12

Molim pomoć, tražila sam i nisam uspjela naći na forumu ništa o anemonama.Kuplia sam anemone i ni sama ne znam kako dalje.Gomolji ( ako se tako zovu ) su me iznenadili, izgledaju kao suhi komad kore drveta. S obzirom da ih prvi put sadim ako imate kakav savjet pomozite.

Na vrh
seli View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 23:42
Našla sam, samo je trebalo ići stranicu dalje.A žalim se na sina da je brzoplet!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.