Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Artičoke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Artičoke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 12:36
Sada čitam da se artičoka sije u 6. mjesecu...  zakasnila sam.
Neznam jeli pametno da je sada posijem? Znam da neće dati plod ove godine...
Može kakav savjet?
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 02:27
Miro posadi ih, niknuti će, ali plod će biti iduće godine. Evo mojih posađenih prošle godine...Preživjele su zimu i snijeg i ogromne su...

sutra je novi dan
Na vrh
luckyseven View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2013
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luckyseven Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 13:39
Moje su tek niknule, nadam se da budu jednog dana tak velike
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 00:16
Rado bi posijala articoke ! Koju vrstu da trazim ? Na sto moram paziti ?

Hvala u naprijed za svaki odgovor !

Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2014 u 16:34
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Miro posadi ih, niknuti će, ali plod će biti iduće godine. Evo mojih posađenih prošle godine...Preživjele su zimu i snijeg i ogromne su...


Prava fotka to se tražiilo!
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2014 u 16:36
He, nemojte mi se smijati ...ma i možete...posijala artičoke i planiram ih uzgojiti a uopće neznam kakvog su okusa i kako se pripremaju,ako niša drugo bit će lijep ukrasu vrtu kad procvijetaju.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 15:10
Okusa su božanstvenog a jedu se, zapravo, prije nego procvjetaju, tj. beru se kad su u pupoljku.
Ja moje već jedem, nikad dosad tako rano.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
rajcev92 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajcev92 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 00:32
i mi imamo 60, 70 komada koji nam izbace po sezoni oko 500 glava. al ove godine slabije, po mome mišljenju je kriva bura koja je bila malo jača. 
Ne znam jesam li u pravu ali vjetar joj smeta (?) za vrijeme vegetacije tako da su neke od njih niske, a ostale šta su se zaštitile došle do metra ipo u visinu. Vode je bilo dovoljno (kiša), a gnjojenje smo preskočili ove godine. 

Moje pitanje iskusnim uzgajačima : 

Zašto su listovi požutili, ne najdonji nego i po sredini, nedostatak kalija ili nečeg drugog? Nažalost nisam ništa pronašao putem google.a
Na vrh
mosorka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mosorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 15:33
Ako netko zeli, napisati cu recept za articoke jer sam ih bezbroj puta pravila. Iz Dalmacije sam pa je prirodno da ih volim jesti, ali sada zivim u Slavoniji, gdje mi je problem nabaviti sadnice. Tj. neznam.Disapprove
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2015 u 10:21
Originalno poslano od člana mosorka mosorka napisao:

Ako netko zeli, napisati cu recept za articoke jer sam ih bezbroj puta pravila. Iz Dalmacije sam pa je prirodno da ih volim jesti, ali sada zivim u Slavoniji, gdje mi je problem nabaviti sadnice. Tj. neznam.Disapprove


može recept...ja imam samo jednu sadnicu...kupljenu u vrtnom centru...volela bih da probam kakvog su ukusa, ali nisam dosad ubrala ni jedan plod, jer čekam da se dobro ukoreni...preživela zimu i ima već dva nova izdanka...da li se deli kad se razraste...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
mosorka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mosorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 15:41
Recept:

Svaku  cvast articoke se na gornjem dijelu izreze ravno. Korjen takoder. Rastvoriš prstima articoku i isperes pod vodom. Pustis na salvetu da se ocijedi. Par vanjskih donjih listova takoder skines.
U ovecu posudu od keramike stavis onoliko žlica prezle koliko imas articoka, popapris, stavis jednu zlicicu vegete, dosta svjezeg sjeckanog persina i dva komada mladog cesnjaka sa zelenom drskom( mozes i starog ali manje). To sve lijepo izmijesati. Articoke puniti prstima i dobro utisnuti pa slagati u posudu u krug. U sredinu dodati mladi svjezi grasak i bob. Sada svaki articok politi sa maslinovim uljem u sredinu. Zaliti sa vodom da ih pokrije. Kuha se oko 45min. na laganoj vatri. Voda mora 1/4 ishlapiti. Servira se sa pohanom ribom, ali moj suprug voli i bez ribe. U slast!!
Nadam se da sam pomogla!!!!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 17:22
Sjemena ima za kupiti u robnim kućama koje i inače prodaju  razno sjeme. Mi smo kupili u Kauf.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2015 u 11:22
Originalno poslano od člana mosorka mosorka napisao:

Recept:

Svaku  cvast articoke se na gornjem dijelu izreze ravno. Korjen takoder. Rastvoriš prstima articoku i isperes pod vodom. Pustis na salvetu da se ocijedi. Par vanjskih donjih listova takoder skines.
U ovecu posudu od keramike stavis onoliko žlica prezle koliko imas articoka, popapris, stavis jednu zlicicu vegete, dosta svjezeg sjeckanog persina i dva komada mladog cesnjaka sa zelenom drskom( mozes i starog ali manje). To sve lijepo izmijesati. Articoke puniti prstima i dobro utisnuti pa slagati u posudu u krug. U sredinu dodati mladi svjezi grasak i bob. Sada svaki articok politi sa maslinovim uljem u sredinu. Zaliti sa vodom da ih pokrije. Kuha se oko 45min. na laganoj vatri. Voda mora 1/4 ishlapiti. Servira se sa pohanom ribom, ali moj suprug voli i bez ribe. U slast!!
Nadam se da sam pomogla!!!!


draga moja, puno hvala na receptu...ali budaletina kao ja nije baš skapirala...kad budeš spremala artičoku, napravi neku sliku i okači je na cif...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
mosorka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mosorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2015 u 15:34
Drugi put cu kuhati tek dogodine, kada budem imala svoje, jer ih ovdje nemam gdje kupiti. Samo ti pitaj, kada budes htjela kuhati, rado cu ti pomoci!!!!
Danas sam posadila sjeme u loncice i nadam se da ce narasti!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.