Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dekorativne gel kuglice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dekorativne gel kuglice

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: dekorativne gel kuglice
    Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 13:56
jučer sam kupila dekorativne gel kuglice u konzuma i naravno već ih posložila po zemlji kućnih biljaka radi ljepšeg izgleda, međutim sad me zanima da li te kuglice mogu nanijeti kakvu štetu biljkama?
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 08:01
pošto je to bilo u konzumu? kod nas sam gledala ali nisam vidla a pitala nisam (znam glupo, ali prodavačice nije bilo blizu pa......)
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 12:14
15 kn paket ja uzela plave al sad me strah s obzirom da su onako mokre (kao one ljigave igračke )da ne naškode biljkama
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 12:34
Lana 1, ja sam takve kuglice dobila na poklon i u uputama čitala da se sadi cvijeće u njih i lani pokušala sa klrofitumima, jer oni vole dosta vode i ne smeta im da im je korijen stalno mokar, ali problem je bio kada se kuglice počmu pomalo sušiti i onda ne izgledaju dekorativno, no sve u svemu nisam uspjela i nisam bila zadovoljna. Te kuglice ako nisu ful mokre se brzo smežuraju i posuše tako da mislim da odozgor neće biti dugo dekorativne. Možda i nisam u pravu...... to je samo moje iskustvo.
Ja sam ih poslije koristila kod dekoriranja cvijeća u vazi... napuniš vazu sa kuglicama, pa i jedan cvijet može lijepo stajati u večoj vazi, a i kuglice su dugo držale optimalnu količinu vode i hranjiva za rezano cvijeće.
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 15:10
...evo mene nakon duuuugo vremena...Embarrassed ...ja sam u te kuglice zasadila mlado drvo života i evo ga već 6. mjeseci - lijepo se drži...
...e sad me zanima što bih još mogla "zasaditi" na taj način...
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 09:26
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

jučer sam kupila dekorativne gel kuglice u konzuma i naravno već ih posložila po zemlji kućnih biljaka radi ljepšeg izgleda, međutim sad me zanima da li te kuglice mogu nanijeti kakvu štetu biljkama? [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" />

Ako mislimo na isto onda to nisu dekorativne gel kuglice koje se slagaju na zemlju već se stave u prozirnu (staklenu) vazu prekriju se vodom iposadi se cvijet koji podnosi takve uvjete
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 09:28
Originalno poslano od člana Lilly71 Lilly71 napisao:

...evo mene nakon duuuugo vremena...[IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" /> ...ja sam u te kuglice zasadila mlado drvo života i evo ga već 6. mjeseci - lijepo se drži......e sad me zanima što bih još mogla "zasaditi" na taj način...





Ja imam 3 bambusa koja su uspješno izdržala dvije godine!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 10:22
i kuglice su skroz ok???
 
zar se one sa vremenom ne smanje ???
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 23:36
smanje se na istu vel.kako su kupljene....vec je netko napisao da super izgleda u staklenim posudama i vazama,tako sam i ja koristila,npr.za svijecice Smile a kad se smanje natrag im se dolije voda...
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 13:40
...kuglice se površinski sasuše, ali ako ima dovoljno vlage onda ih samo malo promiješam... Wink ...a po potrebi dolijevam vodu...
@Tanja ... pao mi je napamet bambus, sada sam onako za probu ubacila čuvarkuću - pa što bude... Thumbs%20Up
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 18:34
Čuvarkuža ne voli konstantnu vlagu,a ako ne održavaš vlagu i kuglice splasnu.Ja sam imala gel  kugllice prije par godina i u njim sam sadila lukovice tulipana.Taman su cvjetali kada je napolju bio snijeg.Kako nisam imala volju da uzgajam i dalje nešto u njima,bacila sam ih.Bambus bi se super uklopio u njih jer voli vlagu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 22:50
...ma znam imam je na balkonu... Tulipan?! - a što misliš o lukovici zumbula? - da probam?...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,360 sekundi.