Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - gljive na travnjaku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


gljive na travnjaku

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: gljive na travnjaku
    Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 20:49
Molim vas za pomoc.U vrtu sam imala orah koji je posecen. I sada mi po travnjaku rastu gljive i unistavaju mi travu.Kako bih mogla da ih unistim, napominjem da prskanje sa nekim herbicidima ne dolazi u obzir jer imam psa nemackog ovcara koji se slobodno seta po vrtu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 19:38
alo, ljudi, pa zar niko nema resenje.Svisnucu od branja svaki dan
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 20:05
* ručno ukloni sve gljive s travnjaka
* pazi dok uklanjaš gljive da ne izbace spore
* prosuši travnjak - smanji zaljevanje
* redovito kosi travnjak i ukloni pokošenu travu
* isto tako sakupljaj i uklanjaj otpalo lišće
* zaljevaj travnjak u rano jutro - nikako ne naveće ili u noći

Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 17:15
Hvala ti sto si se potrudila da mi odgovoris.mogu ti reci da upravo tako i radim.Ali sta mogu kad pada kisa i one samo nicu a ja berem li berem.istina je da kad dodje leto da ih nema al onda opet krenu u jesen cim pocnu kise.Ma stvarno ne znam sta cu.
Na vrh
pšeno View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pšeno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 16:08
možeš li mi opisati kako izgledaju te gljive na travnjaku..možda nađemo rješenje
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 07:13
Pšeno vidim da si gljivar. Dobro došao. Molim te podijeli svoje znanje sa nama.
Na vrh
pšeno View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pšeno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:14
dogovoreno.budem..mjenjam gljive za gospinu travu..javi se ranije za gljivarenje..pozdrav
Na vrh
Resavac71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Studeni 2009
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Resavac71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 08:15
Koliko ja znam ne postoji gljiva koja će vam uništiti travnjak, jedino vam možda optički smeta sto vaš travnjak nije 100% zelen, naprotiv gljive pomažu boljem rastu trave, ne vidim ni razlog branja ionako za nekoliko dana prodju, prava gljiva se nalazi ispod zemlje, ono što ti bereš je samo plod, Ponekad je majka priroda jača pa trebamo stvari puštiti svojim tokom da teku.
 
Pozdrav Žarko.
Na vrh
Resavac71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Studeni 2009
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Resavac71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 08:22
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

* ručno ukloni sve gljive s travnjaka
* pazi dok uklanjaš gljive da ne izbace spore
* prosuši travnjak - smanji zaljevanje
* redovito kosi travnjak i ukloni pokošenu travu
* isto tako sakupljaj i uklanjaj otpalo lišće
* zaljevaj travnjak u rano jutro - nikako ne naveće ili u noći

Upravo sve te mere su loše i za travnjak.

Na vrh
pšeno View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pšeno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 10:19
ima li još gljiva na travnjaku?pozdrav iz Zagreba,Jučer sam se vratio iz gljivarenja.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 22:31
I ja sam jučer išla u gljivarenje. Čak sam prošla kroz zapuštenu livadu, trava do vrata, do šume na drugom brijegu, da svome dragom naberem vrganja, no od vrganja ni "V", ali sam zato nabrala punoo grmačica.
Na vrh
ke_ty View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ke_ty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 20:42
Pozdrav, evo mi smo prije 2 mjeseca kupili gotovi travnjak zbog malene - kako bi se mogla bezbrižno igrati u travi a ne u kaljuži... Unazad 2 tjedna napale ga gljive... Kad kažem gljive, ima ih na 20ak kvadrata oko kilogram... pun kufer gljiva... ne znam jesu li otrovne pa malu ne smijem ni pustit na travu... Zna li netko kako ih se rješiti?
 
 evo i gljiva:
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.