Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sok od bazge
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sok od bazge

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 01:38
Smile jesam, na otoku, ali je još malena...ove godine sam vidjela dva cvijeta...bitno da je krenula, a ima već tri godine kako je posađena...imat cu je za sok, nadam se, samo se treba malo strpiti...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 14:38
Frida strpi se još malo ,  imat češ uskoro sok iz vlastitog uzgoja smile106
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 15:09
Anči me "natrjerala" da se ponovo aktiviram. Pratim ovu temu, razmišljam: da li - ili ne! 
Danas samo proveli jutro u berbi. Cvjetovi se namaču.
Prije dvije godine mi je sok prokisnuo i nisam ga lani radila jer sam se razočarala. 
 
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 15:19
Hoya slobodno stavi više cvijeta ako su mali 2-3 broj u jedan cvijet
 
Pogotovo nakon ovih kiša,manje je peludi na cvijetu.
 
Ne znaš kako mi je drago zbog tebe ,nadam se da češ biti zadovoljna i ti i tvoji ukučani .smile79
 
Ako sam barem tebe namamila na domaći sok ova tema nije uzalud bila otvorena ! Tongue Tongue
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 10:00
Ha,ha, vidim da nas dosta ovih dana ima posla oko bazge Thumbs%20Up. Jučer sam pobrala bazgu i sad mi se namaču u 2 sića po 10 litara. Radim po drukčijem receptu, nema konzervansa ali obavezno ga napravim svake godine od cvjetova i kasnije po ljeti od crnih bobica (kad sazriju) i taj mi je još bolji...Big%20smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 10:14

Ajde, korijenko stavi recept - još jedan neće biti od više!

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 12:13

Može korijenko i od crnih bobica taj nemam ,a nisam ga nikada ni pila ,smo čula za njega ,sve najbolje.

Pa nek imamo recpt i za one koje je kiša omela u skupljanju cvijetova.
Wink
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 14:08
Evo stavim vam popodne čim se dokopam bilježnice sa receptima Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 23:17
Korijenko jel ti još uvijek tražiš bilježnicu ?LOL Embarrassed
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 07:25
ovaj od crnih bobica bi voljela i ja probati. korijenko nadam se da ćeš brzo naći bilježnicu.smile138
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 09:02
Bilježnica je tu samnom na poslu Wink jer doma nema šanse niti da sjednem a kamo pak da otvorim komp...
 
Dakle sastojci za sok od bazge od crnih bobica su sljedeći:
 
- 2 kg bobica
- 6 litara vode
- 7 kg šećera
- 10 dkg limunske kiseline
- 1 mali paketić konzervansa
- 1 mala bočica arome od višnje (maline)
 
Postupak:
Kuhati šećer i vodu. Kad to zavrije od toga odvojiti 2 litre usuti u posebni lonac i u tome kuhati sve bobice cca 10 min (od kad zavriju).
Kad su bobice kuhane, pustiti malo ohladiti te procijediti kroz gazu (sve dobro stiskati rukama da što više izađe). Nakon toga sve skupa spojiti, tekućinu od bobica i onaj sirup od kojeg smo odvojili na početku 2 litre.
Dalje ne više ništa kuhati nego dodati još lim. kiselinu, konzervans, aromu i puniti u boce......
 
Mala napomena: Ja nikad ne zagrijavam boce u pećnici ni za sok ni za marmeladu i uvijek mi stoji nepokvareno u hladnoj konobi i po par godina.
U bijelo bazgo ne stavljam konzervans i nikad se ne pokvari pa vjerujem da bi se moglo i iz crnog recepta izbaciti konzervans tko ga ne želi.
 
 
Bijeli bazgo radim ovako:
U sić od 10 litara staviti cvjetova bazde cca 3/4 sića i ne na rahlo nego malo pritisnuti da ga bude te naliti vode do vrha ali da možeš mješati.
To stoji 3-4 dana uz svakodnevno mješanje.
Nakon toga to procijedim, odmjerim koliko sam litara dobila i stavim da se kuha. Kad ta voda zavrije  na svaku litru dodam u lonac 1 kg šećera. To pustim opet da zavrije i kuham 10 min. Pogasim plin i dodam limunske kiseline po želji. Ove sam godine na 16 litara tekućine dodala 20 deka kiseline tj. 2 paketića (iz Konzuma). Konzervans ne stavljam.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 23:39

Hvala Korijenko smile78     

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 16:00
Hvala Korijenko smile78   
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 19:22
Da se i ja prikljucim temi ja sam ove godine napravila 12 litara soka od cvijetova al kako su recepti vec tu necu ga stavljati al cu zato staviti dva za bobice jednostavna ,a ukusna
SIRUP OD BAZGINIH BOBICA
20cvijetova
3 l vode
10-15 dag citrone
3 kg secera
oprane bobice kuhati sa vodom 1sat ocjediti i bobice baciti,u tu tekucinu staviti secer i citronu i to kuhati jos 15 min dok se secer ne rastopi te ulijes vruce u prethodno sterilizirane flase.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 19:31
LIKER OD BAZGINIH BOBICA
za 1 l likera
30dag bobica
30dag secera
1 zlicicu limunske kiseline
3/8 l vode
Pomjesati bobice sa secerom i kiselinom i ostaviti 3sata,staviti na laganu vatru da se lagano krcka(nesmije zakipiti)smijesu staviti u flasu i naliti vode te staviti na sunce 1 tjedan (po zelji moze se dodati i malo rakije ili votke)nakon tjedan dana liker procjediti i staviti u odgovarajuce boce(sta duze stoji liker ce biti bolji)
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 23:25

Hvala rosa2 Tongue

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 17:43
Ja sam Ančin sok probala i odličan je!!! Vani je bilo 30 celzijevaca a mi osvježeni bazginim sokom!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 22:41
Hvala ti Anaida Heart
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 20:14
razgledam ovu temu o bazgi,kako mi nedostaje sok davno popiven pa kontam dok ona pocne cvjetati u maju da ovako napravim od samog limuna.i da dodam ne kuham sok od bazge jer tako se ubija sastav istog,niti koristim konzervans,nego koristim to sto je skrinja tada poluprazna od povrca pa sipam u plasticne flase i u skrinju stavim ta ne mogu odma potrositi.tako imam duugo taj sok na prirodan acin pravljen.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.