Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razmnožavanje bršljana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razmnožavanje bršljana

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sara m. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara m. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razmnožavanje bršljana
    Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 10:31
Dali bih mogla posaditi bršljan(vani u tegli)na način da samo pinem grančice ili mora biti s korjenom?Ako mora,dali bi on pustio korjenčiće u vodi?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 14:27
ja sam stavio jednu grančicu direkno u zemlju al se nije primila, a ako je prvo staviš u vodu, pustit će ti korijenčiće.
Na vrh
RIDRIDRID View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RIDRIDRID Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 07:46
Ja sam donjela bršljan iz šume sa malim korjenčićima proljetos i posadila u teglu. Držim ga u kući i za sada ljepo raste, vidjet ću hoće li tako i ostati. Obično bršljan ima sitne korjenčiće jer puže i hvata se za podlogu pa ga ne treba stavljati u vodu da pusti korjen.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 17:44
ja sam pokusavala zakorijeniti šareni bršljan od proljeća do jeseni i u vodi i u posudama... nikakvog uspijeha usprkos viticama Confused
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 08:45
Pokusajte sad ukorenjivanje brsljana ali reznica ne sme biti duza od 7cm...
Ja sam tako razmnozila i sareni i zeleni donet iz sume-Fruska Gora!
Samo je bitno da zemlja u koju bockate reznice bude oko 5cm debljine i da bude na toplom,jer kad je zemlja u debljem sloju u ovo doba godine cesto bude hladna pa se reznice razboljevaju to jest trunu!
Na vrh
Lado View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lado Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 15:26

Želja mi je posaditi bršljan pa me zanima dali bršljan šteti boji(fasadi) na kući ukoliko odlučim pustiti ga da se penje po njoj. Gdje ga imata vi zasađenog tj. kud ste ga pustili da puže?

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 15:46
Mislim da ni jedan neće bez korijena, nekoliko sam puta pokušala staviti granu u vodu ali nije išlo.
Rijeka

Na vrh
blacksilhouette View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2014
Lokacija: Jagodina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blacksilhouette Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 12:18
Postovani, interesuje me kada i u kom mesecu se trebaju rezati reznice za dalje razmnozavanje i zanima me dalji postupak sa reznicama tipa gde i u kakvu zemlji, pesak ih treba uroviti kako bi se primile. Da li je potrebno napraviti manji plastenik zbog toplote i vlage da li treba dodati neki fubgicid itd...
Hvala
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 15:15
Ja sam onaj najobičniji, bez korjena, samo pozabadala u običnu zemlju i nastojala da bude vlažno i svi su se primili... To sam radila u  proljeće .....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 17:01
osobno iskustvo, reznice u proljeće samo zapikat u zemlju i to tri reznice u jednu rupu, da znam zašto tri rekla bih ali neznam ali od tri reznice jedna se uvijek primi. Taj starinski recept (uh koja riječ "recept") pokupila sam od moje susjede na otoku i bio je djelotvoran, stvorila sam ogradu visoku , debelu  kako sam zamislila. Stvarno samo jedna reznica u rupi se je primila, dvije su nakon nekog vremena istrulile. To isto primjenila je moja susjeda koja je od mene uzela reznice i ona ima jako lijepu i gustu ogradu, mala napomena šarenolisnom bršljanji (koji je kod mene) treba dobra godina dana da krene s rastom a kad krene više se ne može ukrotiti koliko god ga se šišalo on raste i buja sve više
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 23:53
Moje je iskustvo kao i aralijino. Zakorjenjivala sam više vrsta bršljana (zbog ozelenjavanja ograde) i gotovo sve su se primile. Radije biram kraće reznice s koje odstranim nekoliko donjih listova pa ih zabodem u zemlju. Jedino sam primijetila da se baš ne ljube sa samoniklim bršljanima koji rastu kod nas. Uz njih se nikad ne razviju, niti narastu.
Uz kuću ih ne sadim, ali posadit ću ih uz neke gomile i teže dostupne padine gdje će dobiti ulogu ili penjačice, ili pokrivačice tla.
Sutra je novi dan.
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:55
Pozdrav,
trebao bih prijedlog par vrsta biljaka koje se mogu razmnožiti reznicama u ovo doba godine, s tim da bi bilo idealno da puste korijen već za dva mjeseca. Treba mi za mali pokus da usporedim hormon vrbe i umjetni hormon.
Puno hvala na odgovoru
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,336 sekundi.