Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke koje opstaju i s malo svjetlosti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke koje opstaju i s malo svjetlosti

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
vanja3 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke koje opstaju i s malo svjetlosti
    Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 23:21

molim za pomoć pri odabiru cvijeća za sobu gdje je vrlo malo svjetlostiWink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 23:42
Iz iskustva drugih forumaša, a neka su i mojaSmile

Svejedno moraš testirati biljke, ovisi i o temperaturi i drugim uvjetima koje imaš. Prosurfaj i informiraj se o datim biljkama i vidi što odgovara prostoriji u kojoj planiraš biljke.Embarrassed


Zamioculcas




Sanseveria



Paprati - Platycerium



Scindapsus - đavolji bršljan




Tamnozeleni sobni bršljan
Fittonija
Hoya
Dracene one tamnozelenih listova
Maranta
Kalathea
Kućna sreća - soleriola
Hibiskus
Kućna palma


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
vanja3 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 07:51
hvala na savjetu
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 09:21
Sygonium. Užasno zahvalna biljka (otrovna inače). Raste kao bedasta. Meni stoji u kutu gdje baš i nema svjetla. Sad sam ju podkresala, da bude mali grmić, jer je otišla previše u visinu.
 
 
To je lišće. Nema cvijeta.
Inače imaš na  Cvijeće foto,  tema koja se zove "rujan", autor Brbe. On ima  ogromno bogatstvo kućnih biljki, pa malo pogledaj. Sad je negdje pala na drgu stranu, pa potraži.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 10:35
filadendron nije zahtjevan

a isto tako aloae arborescens možeš držati preko zime unutra, a ako hoćeš
s cvijetom sada je vrijeme da nabaviš zumbul (kojega ipak treba držati na svijetlom mjestu)
ova moja aloja bila je čitavu zimu u kuhinji

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 15:09
Aspidistra elatior, moze u jako tamnom.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 15:25
aglaonema također podnosi sjenovito mjesto i mjesto bez direktne sunčeve svjetlosti.
Moja je u sjenovitom kutku i dobro se drži već dvije godine.




Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 21:18
Upade malo i ja u ovu rubriku vidim da se radi o biljkama koje uspjevaju u tamnijim prostorijama i slažem se u potpunosti za sansenveriu i aspidistru.Obje biljka još i netraže često zaljevanje,a ja svoju aspidistru držim u hladnom i tamnom mjestu gdje mi svake godine i procvjeta.Baš zanimljivo cvjet joj se mora tržiti među liščem.Pozdrav.
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 15:34
ovako, htjela bi u hodnik da stavim neku biljku, ali kako je taman, treba mi neka kojoj ne treba puno svjetlosti, molim neki prijedlog i da sad ne bude neka vrsta koju ne mogu naci kod nas? unaprijed hvala...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 20:18
Vjerujem da bi ti Dracaena sanderiana (bambus sreće) uspijevala u takvom prostoru. Proguglaj malo.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 20:29
Aspidistra ti je idealna za tamne prostore.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.