Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carina: Uvoz iz EU u BiH
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carina: Uvoz iz EU u BiH

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Carina: Uvoz iz EU u BiH
    Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 11:56
Dragi moji i još draže moje Smile

trebam vaš savjet.
Da li ko ima kakvog iskustva sa uvozom:
1. voćnih sadnica (sa domaćeg vrta, znači brez nekih papira o proijeklu i računa)
2. uvoz rasade (paradajz, paprika,...)

iz Evropske unije u BiH.

Znači prva carina je Bregana a onda ideš kroz HR u BiH.

Kakav je postupak, da nisam u svađi sa zakonom? :)

Da li je kad ko to prenosio (znači da nije šverco) tako da je prijavio na carini?

Hvala za pomoć i svako dobro!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:48
Ja sam papagaja prenosila u Njemačku, bez rodovniceTongue. Ide veterinarska ambulanta, nalaz za Zagreb za plućnu klamidiju, slovenska carina. Kad tamo ( Slovenci) pitaju znaju li uopće kod nas u Hrv. odraditi išta kako treba, nisu to ti papiri. I onda su vidjeli mog anđela, srčeki u očima i rekli da prođemo, ali je to sve pregledao neki poseban carinik. Kad smo se vraćali u Hrvat. carinik vidi auto u takvom stanju da nam noge vire kroz prozore ( od količine stvari), ali kad je čuo da imamo papagaja, sa papirima,sav se raznježio i nije nas pregledao. Ali puhala je i buraLOL

Moj savjet ti je da se raspitaš u institucijama, za mrvu zemje ćeš platiti debelu kaznu. Pogotovo ako je biljka iz domaće radinosti bez certifikata.

Dozvoljeno je sve što se ne vidi i što stane u kofer.LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 13:44
smrcko

ma ne znam gdje početi, izgleda da ću morati zvati carinu i onda ćeme prebacivati sa 1 telefona na 2 telefon dok nenaletim na pravu osobu.

reko nije valjda da sam prvi, koji je htio na legalan način prebaciti koju sadnicu voćke i povrća. :)

lp
Sabur
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 07:15
Jedini način je kao što si rekao, zvati carinu ili između sjedalica na podu ispod tepiha, nekoliko sadnica bi i prošlo. Na carini imaju ljude koji će pregledati biljku na bolesti i dati papire. Ali za nekoliko sadnica se ne isplati.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 08:10
Ma ne znam ni koliko bi to koštalo, da ne bude skuplji "metak od zeca" :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.