Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kucni patuljasti bambus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kucni patuljasti bambus

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kucni patuljasti bambus
    Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 00:17
Poganatherum paniceum
 
 Pogonatherum%20paniceum
 
Porijeklom iz Kine.
Vrlo skromnih zahtjeva.
Minijaturni bambus je kod nas jos nnepoznat kao sobna biljka.
Pripada potporodici trava.
Uspravna cvrste vlati sa uskim kopljastim listicima nalikuju na bambusove.
Stapke se pri vrhu bujno granaju,i cijeloj biljci daju osebujan,grmolik izgled.
Tijekom vremena grane se lagano objese.
Konacnu visu od 45 centimetara dosegne nakon 2 godine.
Na prirodnim stanistima raste do 60 centimetara.
 
Starije biljke bogato cvatu gustim,svijetlo-smedim klasovima sastavljenih od cvijetica s ljupkim dugim prasnicima ljubicastih vrhova.
 
preporucljivo je da se biljka svake tri godine razdjeli u nekoliko manjih cjelina.
 
 
Trazi relativno malo gnojiva tokom godine.
Voli mnogo svjetla.
 
Tokom zime mu odgovara temperatura od 16-18 stupnjeva.
 
Voli presadjivanje i obnavljanje zemlje svakoga proljeca,te je preporucljivo na dno staviti sloj glinapora.
 
_slika sa google pretrazivaca_
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 10:25
Ova tema je otvorena za kolegicu Kiku,jer koliko me sjecanje sluzi,nesto smo i pricali o bambusuEmbarrassed
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:03
Tibore, hvala ti na ovoj temi. Moj "bambi" je presađen u frišku zemlju i premješten u hladnu i svijetlu prostoriju i sada čekam kaj bude (da li će se oporaviti ili ne?).
Molila bih sve koji imaju ovu biljku da mi pišu o svojim iskustvima oko uzgoja.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:45
jako mi se sviđa
pa je moram nabaviti
a do tad ces ti kika biti strucnjak
kao i tibor pa cu onda vas pitati kako dalje
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 19:57
Vrlo zanimljivo...... hmmmm, ali više stvarno nemam mjesta u kući smile48
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 20:53
Koliko sam shvatila u ovih mjesec dana, koma je za održavanje pa neka vam ne bude krivo kaj ga nemate. Kad prokužim kaj mu paše, podjelit ću to iskustvo s vama i tada ga nabavljajte.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:35
Kika,moj jos uvijek vani!
Morat cu ga slikati ovih dana
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 22:36
Slikaj ga što prije jer već dugo čekam tu sliku. Osim toga, zanima me i kako će prezimiti u slučaju niskih temp.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:07
Nisam ja zaboravio nego moram otici kod roditelja u drugi grad da ga slikam....tamo sam ga posadio
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 11:24
 Puno hvala na korisnim informacijama , več ćemo ga mi spasit.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 18:39
Mimar, prekrasni su ti, ja mislila da ne treba ništa, jadni moji bambusići, niti im mjenjam vodu, niti ih dohranjujem, a oni ipak žive. Uf peče me savjest-idem im promjeniti vodu i dohraniti ih.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 09:56
kad smo već na ovoj temi - kućnog patuljastog bambusa - ja ne vidim sliku od tibora kako izgleda a baš me zanima. da li ima itko sliku, ja pomislila da je to lucky bamboo, pa vas prikačila njihove sličice
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 00:08
Lana 1, ovu fotku sam skinula s interneta jer je moj mini-bambus "umro".
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 07:16
baš je prekrasan kika, vrijedi ga se opet nabaviti. ja moram priznati da to nisam nigdje vidjela zato nisam ni znala na koju biljku mislite tj. krivo sam povezala da je to lucky bamboo
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 12:56
Danas mi je mm kupil bambusa Tongueu Kauflandu za 13 kn, već je bil pod akcija!
Meni je baš simpa!
Nadam se da ću ga uspjeti održati!
...u umjerenoj toploj prostoriji, sa umjerenim zalijevanjem..nadam se da sam dobro pročitala!Embarrassed


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.