Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Yucca elephantipes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Yucca elephantipes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 12:49
...ma ne zalijevam jako..više ne, nego da...i vidi se da je zemlja suha, al se nekaj ljuti na mene!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:47
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 18:19
dobila sam danas ovu biljku, piše na etiketi yucca cron, ali meni je čudno što nema stablo


jel je to yucca? da nije možda ona vrtna yucca?

Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 13:58
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 18:38
Da se i ja pridružim na tu temu pa da vidite i moje mlade juke
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 00:49
lijepe juke, dmirce
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:39
Hvala bili cvitak to su mlade a ima ih i starijih koje čekaju na sređivanje.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 18:20


Uploaded with ImageShack.us

Sobna juka na slici stara je 15 godina!!  Bila je kupljena u tegli sa 3 različite veličine biljčica, i ona je bila najmanja, visoka tek jedan pedalj!!
Do sada je narasla skoro metar, a ove manje su napelcane od mladica!!!  Jedina je preživjela monsunsko zalijevanje,  ali zato sada uživa!!!  Samo da napomenem, tegla u kojoj je posađena visoka je 50 cm!!

Vrlo važno za nju: kod svakog trećeg zalijevanja ona dobije svoju dozu (dakle dva puta je preskočim kod zalijevanja), i to štedljivo!!  Za nju važi manje je više !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 00:33
Evo moje juke, ne rastu u visinu ali su bujne. Uvijek su na istom mjestu a svjetla ima dovoljno, čini mi se.
 
 
 
 
Ova ima šarene listove
 
 
 
Rijeka

Na vrh
kate513 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kate513 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:46
Imam problema sa svojom biljčicom, od kad sam je presadila u veću posudu počelo joj se sušiti donje lišće, a ovo gore je pobijelilo i malo požutilo, pošto je ne mogu nigdje držati zbog mace koja je obožava grickati stavila sam joj ovu lampicu da ima više svjetla.. kako da joj pomognem?? [IMG] http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/yucca/66967.aspx - [/IMG]
Na vrh
Martuša View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Studeni 2014
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Martuša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 09:54
Pozdrav!
Imam juku s kojom se dulje vrijeme mučim. Eve, sad sam pročitala da sam je očito previše zalijevala. Sad ću je presaditi i ostaviti na balkonu.
Na što trebam obratiti pažnju kod korijena? Da li bi se trebao porezati ako je gnjil?
Moon, imam pitanje za tebe. Tvoja juka mi je prekrasna. Meni se ta biljka svidjela zbog tih oštrih listova, a sada su mi savijeni, nije to to.
Ovo ljeto sam je probala izvaditi vani, ali ne odgovara joj jer su vrlo brzo listovi posmeđili.
Da li je tvoja juka uvijek vani? U kakvim udjetima?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,296 sekundi.