Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - eko sjemenke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


eko sjemenke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sitna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sitna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: eko sjemenke
    Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 21:10
Bok svima! Ja sam nova na ovom forumu i relativno nova u vrtlarstvu. Počela sam prošle godine obrađivati svoj vrt. Odmah sam se odlučila na eko i čisti uzgoj (puževi su se krasno napapali...). Međutim, najteži dio je nabavka domaćeg, starog, eko sjemenja. Trebala bih Vašu pomoć i savjet gdje. Ako netko od Vas želi pomoći ili prodati javite se. Trebam paradajz, papriku, grah, grašak, mahune, mrkvu, peršin, celer, krastavce, tikvice, bamiju, blitvu, špinat... Skeptična sam prema sjemenju u trgovinama. Ako imate savjet za to molim Vas pišite. Možda pokoje kupljeno sjeme i nije toliko loše. Hvala i nadam se lijepim budućim druženjima, raspravama i učenju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 12:07
probajte ovdje :

     
Informacije, prijave i rezervacije za radionice, zdravstveni turizam, izlete ili odmor:

"BIO-ZRNO"
Habijanovac 45
10343 Nova Kapela

Tel:     (01) 272-81-73
     (01) 615-36-71
Fax:     (01) 272-81-96
E-mail:     iva@bio-zrno.hr


Imanje Zrno sa svih strana okruženo šumom, u malom je selu Habijanovcu kraj Vrbovečke Dubrave, 55 km istočno od Zagreba.

Osim vlastitim automobilom, na "Zrno" se može doći vlak-om do Gradeca (smjer za Križevce) ili autobusom do Cug-ovca (smjer za Bjelovar preko Vrbovca).

Za sudionike radionica i seminara organizira se prijevoz od vlaka do Zrna (8 km) ili od autobusa do Zrna (6 km).

Na vrh
Sitna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sitna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:09
Hvala puno na preporuci. Na netu sam našla tu firmu (Bio-zrno) i poznata mi je iz trgovina. Što se tiče ove peruanske jagode jako sam zainteresirana. Samo... Gdje nabaviti sjeme?
Na vrh
Sitna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sitna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:17
Skužila sam. Ima aukcija za jagode i još puno toga. Super stranica! Hvala! Imaš iskustva s kupnjom na taj način? Rizik da je sjeme povrća zaista eko?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 21:12
Probaj u Bio - Zrnu, ali oni prodaju tek kad sebi posiju, a prodaju i flance, ono što im preostane od njihove sadnje.
Na vrh
Ulla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ulla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 17:37
Ne mogu naći na Bio-Zrno više link na kojem imali on-line prodaju. Tamo su prodavali i sjeme. Zna li netko gdje je i zašto to nestalo :(?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 17:40
bio-zrno.hr/shop

Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 12:18
ajmo napravit razmjenu, i ja mtražim eko sjeme bilo čega a za ponuditi imam kadife grmolike i mahune visoke crne. njihove sjemenke su stare sad 3. godinu ali su zdrave jer lani je urod propao (kiša sve je strunulo)

Na vrh
Ulla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ulla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 22:49
Otok hvala ti na linku, no na kraju sam odustala kad sam vidila da je najmanji iznos on-line narudžbe 300kn.

Ovu godinu prvi put sadim :) , pa nemam ove godine sjeme za razmjenu, ali plan je svakako da dogodine radim razmjenu. Ove godine kupujem i očajnički tragam za eko sjemenom al ne iz dućana nego ovako preko pojedinaca koji imaju sačuvane netretirane pesticidima stare sorte iz svojih vrtova. Nedostaje mi sjeme  mrkve, luka, porikuka, rotkve, krumpira, paprike.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 12:56
neznam gdje živiš ali znam da se u fabcima (mjesto u sloveniji uz granicu rupa-pasjak) negdje pokraj novokračina ljudi bave eko uzgojem krumpira i podaju ga kao i sjeme. imaju 40ak krava za mlijeko i meso i samo stajnjakoom gnoje.

još uvijek tražim sjeme ako ima netko bilo što...

Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 23:15

Imam nešto sjemena i za prodaju, organsko je i bio iz našeg bio-bio Tongue vrta. Ove godine imamo svašta, jedno 30-40 vrsta/sorti. Prošle sezone nismo imali pametnijeg posla Embarrassed nego da skupljamo enormne količine sjemena. Uglavnom su to po-organjene kupljene sorte koje su s nama već godinama, nešto starih (?) sorti što smo "poharačili" okolo ili razmjenili s drugima.

Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 21:47
super zamolit ću popis ovdje i cijene

Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:51
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

super zamolit ću popis ovdje i cijene

Popis ne bih stavljao u ovu temu foruma.
Vidi oglas na njuškalu "bio-eko-organsko sjeme - sezonsko sniženje"
Od danas je sve po 10 kuna, kao u kineskom dućanu Big%20smile (Je da im roba smrdi ponekad, ali da su trgovci - jesu).Tongue
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:53
Originalno poslano od člana Ulla Ulla napisao:

Ne mogu naći na Bio-Zrno više link na kojem imali on-line prodaju. Tamo su prodavali i sjeme. Zna li netko gdje je i zašto to nestalo :(?
Možda zato što biznis sa eko-sjemenkama i nije neki urnebes?
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:56
Originalno poslano od člana Sitna Sitna napisao:

Bok svima! Ja sam nova na ovom forumu i relativno nova u vrtlarstvu. Počela sam prošle godine obrađivati svoj vrt. Odmah sam se odlučila na eko i čisti uzgoj (puževi su se krasno napapali...). Međutim, najteži dio je nabavka domaćeg, starog, eko sjemenja. Trebala bih Vašu pomoć i savjet gdje. Ako netko od Vas želi pomoći ili prodati javite se. Trebam paradajz, papriku, grah, grašak, mahune, mrkvu, peršin, celer, krastavce, tikvice, bamiju, blitvu, špinat... Skeptična sam prema sjemenju u trgovinama. Ako imate savjet za to molim Vas pišite. Možda pokoje kupljeno sjeme i nije toliko loše. Hvala i nadam se lijepim budućim druženjima, raspravama i učenju.
probaj na oglasniku Njuškalo, preko njega ti prodam što ti treba., samo utipkaj "organsko sjeme".
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 23:23
onda smo se i vidjeli možda na permakulturi u zg:D

Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 00:56
Vjerojatno jesmo. Možda nismo popričali CryTongue
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:33
Originalno poslano od člana Sitna Sitna napisao:

Bok svima! Ja sam nova na ovom forumu i relativno nova u vrtlarstvu. Počela sam prošle godine obrađivati svoj vrt. Odmah sam se odlučila na eko i čisti uzgoj (puževi su se krasno napapali...). Međutim, najteži dio je nabavka domaćeg, starog, eko sjemenja. Trebala bih Vašu pomoć i savjet gdje. Ako netko od Vas želi pomoći ili prodati javite se. Trebam paradajz, papriku, grah, grašak, mahune, mrkvu, peršin, celer, krastavce, tikvice, bamiju, blitvu, špinat... Skeptična sam prema sjemenju u trgovinama. Ako imate savjet za to molim Vas pišite. Možda pokoje kupljeno sjeme i nije toliko loše. Hvala i nadam se lijepim budućim druženjima, raspravama i učenju.
 
 
 
ovde ima svasta:
 
 
 
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 22:25
ima li netko sko sjemena blitva/špinat?

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.