Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesna magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesna magnolija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
vignjoslav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Ožujak 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vignjoslav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bolesna magnolija
    Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 17:35
Caos svima
Imam problem sa zimzelenom magnolijom, koja je visine nekih 50-60 cm, naime na liscu se pojavljuju braon fleke, i na tom mestu kao da se susi list, nesto slicno plamenjaci koja napada voce i povrce.
Da li moze neko da mi pomogne, sta da radim i cime da tretiram biljku.
Mogu i sliku lista da postavim, bice onda jasnije sigurno
Hvala unapred
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 23:37
Hm, ajde ti nama pošalji za svaku sigurnost sliku listova pa da vidimo što je muči. Može biti to da joj fali željeza.
Ali, smeđi listovi ti mogu biti od mraza, što je vjerovatnije.Nemoj skidati listove sami će otpasti, ako se stablo nije smrzlo, počet će tjerati nove listiće.
Uglavnom bitno je da se postepeno obnavlja. Vjerujem da hoće, puno sreće sa tvojom magnolijicom, nadam se da sam ti nekim dijelom pomogla. Ali najbolje nam ti pošalji slikice, pa da potvrdimo moje izjave.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
vignjoslav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Ožujak 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vignjoslav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 07:07


Evo slika, nadam se da se dobro vidi i hvala puno na pomoci :)
Na vrh
Nabuko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nabuko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 00:44
Ne odgovara joj podloga. Tačnije, neodgovarajući pH. Trebao bi biti oko 5 do 5,5. Hloroza je verovatno posledica toga. Biljka nema svoj imunitet, pa otuda fleke na listovima.
Ako je podloga neutralna ili alkalna treba ukopati kiselog treseta oko korena. Zalivanje Sekvestrenom ili nekim drugim helatnim gvožđem će privremeno pomoći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.