Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruta graveolens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruta graveolens

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 10:33
Evo rute,snimio sam je na Mljetu,slika nije najbolja,nije bio moj fotoaparat,u maju idem opet na Mljet pa cu napraviti par dobrih makra!



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 19:30

Da oživim temu...

Ona se samo sjemenom razmnožava? Gdje je ima za nabaviti  u Rijeci?

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 22:04
I mene zanima ruta,imala sam je u vrtu,kupljenu malu biljčicu,ali kaidanjem je i nestala.
A dali ima tete Đurđa?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 22:24
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

I mene zanima ruta,imala sam je u vrtu,kupljenu malu biljčicu,ali kaidanjem je i nestala.
A dali ima tete Đurđa?
Nema, pitala sam je. Ma naćićemo mi to Wink
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 13:38
miro pokušati ću ti nabaviti sjeme rute, čula sam da se razmnožava sjemenom
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 15:37
Ima je u rasadnicima,Miro morat ćeš doći do Zadra,ovdi nema što nema.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 17:15
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Ima je u rasadnicima,Miro morat ćeš doći do Zadra,ovdi nema što nema.
Vidim da sve što tražim ima u Zadru!Wink
 MM i ja smo od 9.09. petak pa do nedjelje na Bolu na Braču ( službeno - privatno) pa jedino da svratim najprije u Zadar pa da nastavim.. LOL 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 08:41
Ma mislim da bi ipak trebalo rutu tražiti u nekom od naših vrtnih centara jer je ima.Ja sam ju kupila još proljetos i ako bude imala sjeme "ulovit" ću ga no ne vidim baš da će ga biti.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 15:39
evo moje 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kbszeljko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kbszeljko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 21:43
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

O.K. Poslat ću ti, ali se dobro raspitaj koliko lišća smiješ metnuti u jednu bocu. Doduše, rekla bih da je kvalitetnije ljetno lišće zbog veće erotičnosti, a ti ipak probaj i s ovim "zimskim". Pošalji mi adresu na pp pa ću ti ovih dana poslati.

Dobro večer g. Kika .
Mislim da me poznajete budući sam od Vas već u više navrata kupovao sjemenke , a sada me zanima Ruta - mogu li i ja dobiti jednu biljčicu - jasno , ako ima koristi da ju sačuvam da prolječa - jasno morate mi poslati i uputstvo kako i što sa njom sada raditi.
Toliko od mene za sada uz zahvalu i lijepi pozdrav od
Željka iz Petrinje
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:05
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Da oživim temu...

Ona se samo sjemenom razmnožava? Gdje je ima za nabaviti  u Rijeci?

 
Tek sam sad vidjela da ju tražiš (ima je kod mene u boci LOL) No sad stvarno, ovo ljeto mogla se kupiti na RI placu. Vjerojatno će je onda biti i nagodinu.Big%20smile 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 00:32
moja cvjeta


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 00:01
Rutvica - Ruta graveolens

     
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2016 u 10:57
Ne mogu staviti slike.
Mira K i Belina, imam sjemena rute, koju smo odsjekli.
Spremit ću vam ga.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2016 u 23:31
Davno je to bilo Silvy kada sam tražila... Hvala, imam sada i često radim rakiju od rute.

Zgodno je ovo pročitati... jako je korisna ova biljka.

http://zdravljeisreca.com/ruta-eliksir-zdravlja/



Pravi naziv biljke je
Ruta graveolens pa će valjda admin ispraviti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.