Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - prirodno jezerce
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


prirodno jezerce

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
leonara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: prirodno jezerce
    Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 10:44
pozdrav svima
radim bio vrt pa je naravno i jezerce tu,MM procjenjuje nekih 10 000 l zapremine,ali još nije gotovo
radim ga bez folije tj samo zemlja,izvedivo jel je tlo jako glinovito pa drži vodu  samo,ovih dana je padala kiša pa sad moram grabiti vodu van da mogu ući unutra završavati radove Smile
da zatvorim kružni tok tj da nebude stajačica zamislila sam vjetrenjaču-vodenicu,tj vodenicu na pogon vjetra.iskopano je u obliku slova U,tako da ima kao malo otok,uh teško objasniti bez slikeUnhappy,u svakom slučaju ima veče jezerce kanal i manje jezerce ,vodenica bi vodu bacala u cijev koja vodi preko otoka(sakrivenu u  biljkama jednog dana)i tako vračala u drugo dio jezera.
čim iskopam do kraja stavljam sliku.biljke sam mislila naseliti iz prirode i vodene i nešto okolnih,na staroj savi ima čak i divljih lopoča a oni mogu i prezimiti u jezeru.negdje sam pročitala da je rogoz bolje ne saditi u jezerce jel je jako invazivan ali kad je meni tako krasan a i imam ga nedaleko kuće,možda ako bi mu ograničila stanište,u svakom slučaju primam sve savjete i ideje .Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:12
Naslov teme ti je bombastičan ko u žutoj štampi:"Prirodno jezerce".
Nakon svega opisanog priroda se tu ne uklapa, čak i supruga spominješ samo za procjenu litraže a jezerce kopaš sama?! Da nisi malo pretjerala, ipak je u pitanju 10 kubika glinovite zemlje?!
Na vrh
leonara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:27
ja nisam ni u jednom trenutku rekla da sam toliku zemlju iskopala sama,ali stavljam sebe u na prvo mjesto jel supruga to totalno ne zanima,on je toliku kubikažu glinovite zemlje iskopao sa traktorom i hidrauličnim utovarnim vilama,samo je umjesto vila bila stavljena korpa za kopanje zemlje,i to je bio njegov udio
sve ostalo od ideje,nacrta kopanja nivoa za biljke utabavanja zemlje .a do buduće izgradnje vodenice-vjetrenjače je JA.
i ja ne pretjerujemSmile
Na vrh
leonara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:28
e da i nerazumijem zašto se priroda u sve to ne uklapa??
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:44
Ajde neka ti bude prvo mjesto samo pazi da te TM ne stavi na drugo mjesto (iza prirode) po nekim drugim pitanjima.

Sada malo o (prirodnom)jezercu.
Uz dosta truda i vremena jezerce može izgledati kao da je oduvijek na tom mjestu.
Moraš dati konkretne podatke o bilju, nivoima, životinjama, zamislima, ... i ono kaj si črčkala po papirićima metni na jedan papir pa da pokušamo shvatiti kaj je projektant htio da kaže.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:45
Originalno poslano od člana leonara leonara napisao:

e da i nerazumijem zašto se priroda u sve to ne uklapa??


Zato kaj jezerce radiš i smišljaš ti a ne priroda!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:56
Evo ti jedna slikica za mustru.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.