Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bazga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bazga

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: bazga
    Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 18:45
Ovako imam jedno pitanje svake godine radim sirup od bazge ,al mi ga brzo popiju pa me interesira dal neko zna jel bi se mogli cvijetovi spremiti u zamrzivac pa da ih kasnije koristim npr. u jesen.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 20:05
Možeš zamrznuti cvjetove i poslije raditi sok, najbolje je cvjetove vakumirati da zauzmu manje mjesta, iako ukus nije baš potpuno isti.

A možeš i zamrznuti već gotov sok. Mošeš zamrznuti i sirup - uliješ u posude za led, kad se smrznu, spremiš kockice, poslije samo staviš u vodu.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 23:55
Ja sok u plastičnim bocama stavim u škrinju. Po potrebi odmrznemo i držimo u hladnjaku. Ove godine smo ispijali zadnje bočice kad je već počela cvasti Tako da smo bez tog soka bili samo par dana.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 11:54
Hvala vam na informacijama ja ga svake godine radim barem po 20 l al i ubrzo otiđe al sad cu ga imati za kroz cijelu godinu
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 12:33
A zašto ga zamrzavate? Pa sirup od bazge može stajati i dvije, tri godine na malo mračnijem mjestu. Neće se pokvariti ako ima limuntusa. Jednostavno se napravi više soka i uskladišti. U zamrzivaču će zauzeti previše mjesta ako se pravi dvadesetak litara.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 13:08

Zamrzavam jer nastojim raditi sirup sa što manje ili bez "E" dodataka, a bilo bi mi žao riskirati. Istina, ovi u konobi mi se nisu nikada pokvarili, ali imamo veću škrinju u konobi koja uvijek radi pa se nađe mjesta i za sok.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.