Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - balkonsko cvijeće poslije ljeta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


balkonsko cvijeće poslije ljeta

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: balkonsko cvijeće poslije ljeta
    Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 14:31
znam da je još rano za ovu temu jer vani je 38°C Big%20smile al tko pita ne skita

dakle, zanima me šta sa ovim cvijećem preko zime, tj kada ga maknuti sa balkona, gdje ga staviti, koliko zalijevati..:


tradescantia

bršljan

neki kaktus, ružmarin, lavanda, lavanda


čuvarkuća, euphorbia lactea, crassula, crassula
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 14:34

mini tradescantia

aloje

heda?, još jedan bršljan

heda? izbliza

možda su malo premale slike ali pretpostavljam da znate o kojim biljkama je riječ :)
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 21:14
Pozdravček!
Mislim da bi bilo dobro da napišeš iz kog si kraja, zbog klime!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 21:36
uf, da..Zagreb
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 21:43
Ja bi sa svim tim unutra, na svijetlo mjesto, ne previše toplo!
Lavandu i bršljan bi čak i mogla vani, al u zemlju, bojim se da bi u teglici smrznul korijen!
Za hedu ne znam!
To je moje mišljenje!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 22:37
e ja isto kažem ko i Lovro, i čuvar kuća ti slobodno ostane vani, al aloe, čim su ti prvi mrazovi pospremi, vidim da su još mlade, pa su i dosta osjetljive, ja sam iz Zg, i meni su se znale smrznuti većina biljaka dok se nisam naučilaWink
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 00:24
znači unutra Smile ..a zaljevanje? za aloje znam, al šta s ovim drugim? 
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 07:29
Ja sam iz Slavonije i lavandu ostavljam vani  u velikom kalju. Zamotam ju cijelu sa zaštitnom folijom.
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 07:32
umjereno, 1-2 puta mjesečno, al svakako malo vode
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 09:08
Oprostite, a što je heda? Ako mislite bršljan (Hedera helix) može prezimjeti vani, ali ako se odnosi na šarenolisnu hebu onda je treba spremiti prije mraza, u kontinentalnim uvjetima ne prezimljava.
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 12:18
ovaj grmić šarenolisni, nisam sigurna kak se zove pa sam zato stavila heda? jer je na teglici pisalo hede mix

sve su mlade biljke (kupljene ovo ljeto) osim par aloja koje su kupljene prije godinu dana od forumašice fermine, pa ću ja njih za svaki slučaj sve stavit unutra..ne bi htjela da mi propadnu
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 12:26
ako imaš mjesta pospremi, pa si sigurna da ćeš te iste imat i druge godine
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 13:58
ja nemam, ali ima mama u kući mjesta kao u priči Big%20smile
ja sam u stanu pa mislim da bi im centralno dosta štetilo, odnijet ću ih u kuću i smjestit na hodnik ili tavan koji nisu grijani a imaju dosta svjetla.. jel to ok ili bi im trebala ipak malo toplija temp.?
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 15:26
 može tavan ili hodnik sve jedno je
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 19:32
super, hvala Smile
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 07:16
meni se je ružmarin vani smrznul. Izdržal je tri godine u šimširovoj živici, da bude zaštičen i četvrtu se je smrznul. Obavezno ga omotaj sa onim za biljke.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.