Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Penjacica-jug
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Penjacica-jug

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Penjacica-jug
    Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 09:36
Trebam savjet!
Kompletan stan mi gleda na jug, a jedna bocna strana balkona je izlozenija vjetru od ostatka (7. sprat, pa su gore strujanja malo osjetnija nego na nizim etazama) i inace je kompletan balkon pod suncem tokom cijelog dana, pa sam mislila tu posaditi neku dekorativnu penjacicu koja bi malo "amortizovala" vjetar (koji nije previse jak ali je osjetan), a izgledala bas lijepo. Hajde...dajte mi neku idejicu!
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 09:43
Nisi rekla koji kraj je-kontinent ili si "morska"smile187(ja zaboravila šta si u predstavljanju rekla)Lonicera može biti vani i preko zime i ne smeta joj vjetar,tako da ako bi nju htjela javi pa ti dam pelcere.Odoh sad tražiti imena,nikako da ih popamtim,penjačicaBig%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 09:58
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 10:37

Hvala shasha na idejama! Sve tri prnjacice izgledaju mi prelijepo!

Koja penjacica se relativno brzo razvija? A također treba mi neka koju cu lako kontrolisati jer ipak zivim u stambenoj zgradi, a sa komsilukom se nikad ne zna... Ovaj krompirov grm je bas sladak, jel penjacica ili drvce?

Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 21:42
Ja krumpirka nemam pa ne znam baš nešto o njemu.Zato sam ti dala stranicu di i piše nešto o njoj,mislim da je tu ekspert Donata.Pitaj nju,možeš i na temi krumpirka.Ne znam kako se ponaša u kontinentalnom dijelu,pogledaj tamo možda netko i spominje kako prezimljuje.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 22:00
Originalno poslano od člana Edda Edda napisao:

Hvala shasha na idejama! Sve tri prnjacice izgledaju mi prelijepo!

Koja penjacica se relativno brzo razvija? A također treba mi neka koju cu lako kontrolisati jer ipak zivim u stambenoj zgradi, a sa komsilukom se nikad ne zna... Ovaj krompirov grm je bas sladak, jel penjacica ili drvce?

Krumpirko može biti i grm i stablo stvar je u orezivanju.Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 12:04

A kakva je bugenvilija, mislim kakva je za odrzavati, ali i za uslove kakve joj moj mali balkon nudi?

Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 18:18
Originalno poslano od člana Edda Edda napisao:

A kakva je bugenvilija, mislim kakva je za odrzavati, ali i za uslove kakve joj moj mali balkon nudi?



Edda tesko da kod nas moze uspjeti kao vanjska biljka
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 19:33
Edda mislim da s obzirom da si na području s kontinentalnom klimom ne bih ti preporučila bugenviliju jer ona zahtjeva ..preporučuje se toplija klima...znaći da bi je trebala seliti...

Krumpirov grm nije penjačica već kako vepar kaže u formi grma ili se orezuje u stabalce...

potpisujem shashu za loniceru ili kozju krv....ona je dosta optorna biljka- trajnica ...koju možeš rezati  po volji , ako krene u goste kod susjeda smile96
a i podnosi vjetrove...i što se tiće rasta....brzo napreduje.... smile186 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 23:56
Da i ja dam mali doprinos ovoj temi. Lonciera je O.K., ali joj je mana što raste dosta neuredno i malo teže ju je kontrolirati. Kaj misliš o Clematisima? Meni su prekrasni i vole sunce, jedino bi im trebala malo zasjeniti "noge".
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 11:58
Ma meni su clematisi fantasticni, prelijepi, smile94ali sam dobila savjete da bas i ne podnose vjetar (doduse nije vjetar prejak ali se osjeti na tom dijelu balkona)....smile218smile107Sto ce mi taj vjetar uopsteeeeee?????
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 20:22
Edda,istina da clematis ne obožava vjetar no,kod mene je tako posađen da kada puše baš ga clematis osjeti,i ok je.
Budući da tu možeš dobiti pelcere ili sjemenke(hmm netko je nudio!?) mislim da bi mogla probati.Možda se prilagodi.Dobro ga povežeš,ili opleteš,da ga vjetar ne polomi i mislim da bi mogao rasti.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 09:35
Da ne otvaram novu temu glede penjačice za jug, postaviti ću ovdje pitanje. Nadam se da se Edda neće ljutiti.

Ovako, tražim penjačicu prikladnu za južnu stranu vrta, a da brzo raste i da može doseći visinu barem do balkona na prvom katu kuće. U pitanju je kontinentalna klima. Obzirom da će biti posađena dalje od kuće, pretpostavljam da bi trebala biti u stanju narasti desetak metara. Istovremeno da nema invazivan korijen, jer se bojim za cijevi i ostalo, te da cvate cijelo ljeto. Pregledala sam sve pod temom penjačica i u velikoj sam dilemi. Može savjet iskusnih? Može li me tko prosvjetliti postoji li koji klematis da bi zadovoljavao te uvjete?

Unaprijed hvala svima koji se uključe u razgovor.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 10:30
Bugica,
falopija ti odgovara svim uvjetima koje si nabrojala.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 10:48
Hvala puno, idem na temu da iščitam sve o njoj. Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 11:21
Zaboravila sam napisati da je mjesto na kojem bi penjačica bila posađena uvijek u hladu koji radi velika susjedova jabuka, dakle "nogice" bi joj bile u hladu, a krošnja na cjelopopodnevnom suncu, već od 11,30 h. Sve se nadam da bi neki klematis došao u obzir, jer ih obožavam. Nravano, uvjet je da može toliko narasti i prezimiti vani. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 16:08
pogledaj na mojoj temi plavi klematis on naraste oko 5-6 m visine i jako je otporan ako ti se dopada mogu ti najesen odvojiti dio s korjenom
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 17:13
Nonice, bila bih ti jako zahvalna. Molim, predbilježi me za komadić ujesen. Idem na tvoju temu potražiti plavog ljepotana. Hehehe... unaprijed znam da će mi se svidjeti. Hug
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.