Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 11:54
Alisa meni se upravo to dogodilo sa oba...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 17:10
Nisu zahtevni ako se izuzme da im je potrebna nesto niza temperatura preko zime i svetlo mesto. Listove, tada, delimicno odbace ali se na prolece brzo oporave. Moji cvetaju u takvim uslovima citavu godinu. Ne zaboravite da ga zalijete i u toku zime, barem jednom sedmicno.

Pred samo unosenje u kucu je bio pun cvetova

i jos uvek cvetaju


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 17:56
danas sam kupila svoj prvi abutilon..evo i slikice:) molim cure koje imaju iskustva s tim prelijepim cvijetom za malo savjeta oko uzgoja.Balkon na kojem bi trebao biti je na južnoj strani pa me zanima može li tu ostati ili bi mu višr pasala sjena? Našla sam na netu više različitih informacija pa bi koristilo nešto iz vašeg osobnog iskustva


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 02:38
Pozdrav svima. novi sam ovdje. Zelio bih vam se zahvaliti za sve savjete koje sam procitao, puno ste mi pomogli. Upravo ste spasili jedan abutilon koji je bio unesen u pregrijanu dnevnu sobu . Sad se vratio na ustakljenu terasu,gdje mu je i mjesto... prilagodjavanje na temp.trajalo oko pola sata.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 07:56
Drago mi je da smo uspijeli pomoći... zato i jesmo tu. ako sta treba samo pitajte...

i naravno slobodno se i pohvalite sa svojim abutilom
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 01:14

Hvala na dobrodoslici! Moj abutilon nije bas reprezentativan, visok do plafona ( i malo vise )... na proljece ce rezidba i oblikovanje.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 13:55

Treba ga držati pod kontrolom :o))

 
i svakako čekajte bolje i lijepše vrijeme jer sada je preriskantno i stvarno nema potrebe za tako necim
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 14:14
Originalno poslano od člana kvik kvik napisao:


Hvala na dobrodoslici! Moj abutilon nije bas reprezentativan, visok do plafona ( i malo vise )... na proljece ce rezidba i oblikovanje.


Najbolje vrijeme za friziranje sobnog javora,je februar..U februaru mu dajte friz ali opet ne neki rigorozni(ja sam pogrješila jednom, ošišala sam ga previše pa je dugo kilavio)..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:48
Hvala vam , poslusacu savjete!
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 21:21
Ovo je moj viseći abutilon slikan prošlog ljeta.Imam i veliki narančastih cvjetova i šarenog lišća i od vas dragi moji doznala sam kak da preživi zimu.U dnevnom je skoro zauvijek otišel.Ovaj vikend kupila na Viroexpu bijeli,roza i crveni.Jedva čekam malo toplije da ih mogu iznijeti van.
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:24
Moji Abutiloni








Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:44






Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 09:54
samo da nam stigne proljece pa da ovi ljepotani ugledaju sunce
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2015 u 16:46
Proljetos sam nabavila sobni javor i odlično se udomaćio na mom balkonu. Evo ga u društvu s achimenesom.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2016 u 13:44
Malo da obnovim temu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2016 u 16:19
EN, krasan ti je! Onaj moj sa slike odozgo je, nažalost, pokojni. Ne znam što mu bi, otkako sam ga jesenas unijela unutra, jednostavno je počeo propadati. Nadala sam se da će u proljeće potjerati, ali uzalud mi nada. Unhappy
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 19:54
Ja sam ovaj svoj posadila u veći lonac i iznijela van, danas popodne pljusak sa ledom ali nije mu naštetio

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2016 u 19:44
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.