Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Botanički vrt u Minhenu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Botanički vrt u Minhenu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Botanički vrt u Minhenu
    Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 21:58
Prošle sam jeseni s mm posjetila botanički vrt u Minhenu. Vrt nije bio u svom punom sjaju, ali svejedno mi je bilo lijepo. To je bila prilika koju sam iskoristila.
 
Vrt je u sklopu parka koji okružuje dvorac Nymphenburg do kojeg smo od podzemne došli pješke dugačkom šetnicom uz kanal.
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 22:07
Glavna zgrada
 
staklenik
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 22:16
Dio staklenika s egzotama i teškom toplom vlagom u zraku
 
 
 
 
ima i malo životinja
 
ima i nešto orhideja
 
 
 
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 13:08
iz Slovenije evo me sad i u bot.vrtu,milina,bar na ovaj nacin da uzivamo ,hvala na slikama
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 13:15
jako lijepo. ako imate još slika slobodno ih podjelite sa nama
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 19:15

gledajuci ovu temu išao sam malo istraživati o ovom botaničkom vrtu, pa sam naletio na jedan zanimljiv članaki a naravno i slike što idu uz tu divno napisanu riječ:

 
Priličan je izazov napisati par suvislih rečenica o mjestu koje sam posjetila prije nekoliko godina. Iako je taj put pravi razlog mog odlaska u München bio nezaobilazni Oktoberfest, kao nadobudna brucošica, osim Zoološkog vrta, morala sam vidjeti i Botanički vrt. I naravno, nisam požalila.


Budući da se vrt nalazi odmah uz prekrasan barokni dvorac Nymphenburg, najljepše je doći do njega upravo s te strane. Nymphenburg ima prekrasan veliki park veličine 200 ha uređen u francuskom stilu. Ako niste ljubitelj formalne vrtne arhitekture, onda brzim korakom prošećite do prolaza na sjevernoj strani velikog partera. Kroz kratki prolaz na mala vrata ulazite u Botanički vrt koji pokriva 22ha površine.

Cvjetne%20gredice

Za razliku od parka iza dvorca Nymphenburg, Botanički vrt je organiziran uglavnom u engleskom stilu. Neformalna vrtna arhitektura umiruje i povezuje nas s prirodom. Osjećaju također doprinose i brojne vjeverice koje sam tamo vidjela. Hrabro skakuću preko stazica, gotovo ne obazirući se na ljude koji onuda šeću.

Vrt ima zbirku od oko 14.000 biljaka iz cijeloga svijeta. Vanjski dio je podijeljen na nekoliko sektora kao što su alpski dio, arboretum, kolekcija močvarnih i stepskih biljaka, dio sa rododendronima, ružičnjak i sistematsko polje (za studente naravno:).

Staklenik%20-%20pustinjske%20biljke

No, osim zanimljivog vanjskog dijela, vjerojatno je još zanimljiviji dio sa staklenicima. Cijeli kompleks od dvanaest staklenika zauzima ukupnu površinu od oko 4.500 m2. Središnji dio kompleksa je podijeljen u tri dijela (dio sa kaktusima, dio sa palmama i dio s biljkama iz Afrike i Madagaskara), a iz svakog možete ući u bočne prostorije s različitim skupinama biljaka. Prva desna prostorija je naravno rezervirana za prekrasne orhideje. Kolekcija sadrži preko 2.700 vrsta iz 270 rodova. Ostali bočni staklenici sadrže različite porodice biljaka, kao što su: Bromeliaceae (najpoznatiji pripadnik ove skupine je ananas), Arecaceae (palme), Cactaceae (kaktusi). Možemo pronaći i razno vodeno bilje, paprati i biljke iz reda Cycadales.

Staklenik%20-%20%20kaktusi

Staklenik%20-%20vodeno%20bilje

Ono što je mene najviše fasciniralo u staklenicima je bio dio s palmama i bambusima. Postoji neka vrsta bambusa na kojoj su obilježavali markerom koliko je narastao za samo jedan dan. Dakle u 24 sata ta biljka je narasla i do preko jednog metra. I onda neka netko kaže da biljke nisu nevjerojatne :)).

Staklenik%20-%20palme

Zanimljivo je da ovaj Botanički vrt održava i zbirku od 1.000 biljaka u Alpama. Na području od 1 ha na nadmorskoj visini od 1.860 metara nalazi se Alpengarten auf dem Schachen. Kad budete šetali Alpama ili ako vas put odvede nekih 90 kilometara južno od Münchena, obavezno posjetite ovaj jedinstveni botanički vrt koji sadrži biljke karakteristične za planinska područja od Alpa preko Himalaja pa sve do Rocky Mountainsa.

Dakle biljkoljubci, ako se nađete u ovom dijelu svijeta, bez obzira na razlog (pa makar to bio i Oktoberfest :), obavezno prošećite do ovog prekrasnog vrta. Imate što vidjeti, staklenici će vas posebno oduševiti.

Behija Salkić - biologija.com.hr
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:30
A ja sam u Minhen došla s grupom geologa na sajam minerala. S obzirom da sam na tom sajmu bila već dva puta, ispunila sam si želju i posjetila botanički vrt, makar i u jesen kad je vanjski dio vrta skroman. Osim toga, u vrijeme posjete nisam još bila na forumu pa sam slikala vrt samo za sebe i nisam zapisivala nazive biljaka. Svejedno, evo nastavka slika koje imam, a nisam ih stavila jer mi se srušil sistem prekjučer.
 
 
 
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:32
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:34
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:36
sigurno prepoznajete kakaovac
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:38
bambusi su stvarno ogromni
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:41
A sad malo kaktusa
 
 
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:44
korijenje mangrove
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:46
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:47
vodeno bilje
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:50
Anabistrica imas pravo ! München je uopce tajna metropola Njemacke !
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:50
i malo vanjskog vrta
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:53
anabistrica, admine,
hvala na predivnim slikicama i pojašnjenjima uz njih.

Dvorac Nvmphenburg, biljne egzote, ogromni bambusi, orhideje,...

Malo životinjica - ovo je pravi konvoj kornjačica.

A tek kaktusinjak.Tongue
Uživam šetajući Botaničkim vrtom u Münchenu.smile169
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 23:25
Silvy, drago mi je da si i ti uživala.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 22:12
fantastično
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.