Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus Microcarpa - molim pomoć oko obliko
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus Microcarpa - molim pomoć oko obliko

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
aiko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aiko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ficus Microcarpa - molim pomoć oko obliko
    Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:54
Pozdrav svim biljoljupcima:) imam jedan mali ficus, izgledom na bonsai, i voljela bih dobiti od znalaca neke savjete: kako ga oblikovati da na nešto liči, što voli što ne voli, ...evo ga od napred:



naime, trenutno je u procesu puštanja novih listova (jer su mu u jesen, nakon što sam ga donjela iz trgovine - pali) pa stoji pored prozora jer vidim da mu brže rastu... imao je u procesu i neke bijele buhe na sebi pa sam pretpostavila da su mu oni prvi listovi otpali zbog njih (?)...buha sam se riješila ručno - svaki skinula i zgnječila Dead


sa strane i ''iza''

meni sve to jako ne-estetski izgleda - uključujući teglicu i tanjurić, ali nigdje ne mogu pronaći ovakvu dimenziju neke keramičke, sve same klasične teglice. gdje bi mogla do toga najjednostavnije?
i ovo s čime sam je podbočila..? je li to pametno?...naime, malo je nahereno bez toga pa mislim, kao, budem je ovako ispravila...



ovo korjenje mi isto izgleda malo...neuređeno...Unhappy ....btw - ovaj antropomorfni oblik me najviše osvojio Embarrassed



a i ovaj vrh je tako nekako drastično odrezan! šta s njim?






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 20:20
pozdrav i dobro nam došla.
 
biljku je po opisu napala bijela usi i uklonjena na ekoloski prihvatljiv nacin. pripazi da se nece dogoditi da se za koji dan izlegu i pojave nove . ispod lista znaju ostaviti jajašca.
 
biljku uređuj samo tako da joj mlade grane oblikuješ. tj ove nove sto izrastaju rezi i oblikuj kako hoces. a ovaj doljnji dio i korjen bolje ne diraj. isto tako i sa ovim odrezanim dijelom. to je napravito da dobije kakav obik i mislim da bi daljnje diranje samo unistilo biljku.
 
 
vrlo lako i orginalno
Na vrh
aiko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aiko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 13:35
hvala:)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.