Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 12:53
desert rose,dok god lukovice imaju zelene listove one prehranjuju lukovicu.Znači trebaju biti i dalje na svijetlom mjestu i treba ih zaljevati,vrlo pažljivo da od viška i nakupljanja vlage ne zgnjile.Znači zaljevaš ih dok listovi ne počnu žutiti.Onda će početi mlohaviti i lako se povuku iz lukovice.Tada je lukovica spremna za mirovanje.Možeš ih izvaditi iz zemlje,umotati u novinski papir i staviti na neko mračno i prohladno mjesto.Ukoliko se ostave u posudama ili vazama,treba ih zajedno sa njima staviti na mračno i prohladno mjesto.
Aidazg,isto savjetujem i tebiThumbs%20UpDobro došla među cvijetoljupce smile113
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 13:24
hvala!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 16:46
Tea hvala na iscrpnom objašnjenju, briga o šafranima se i dalje nastavlja!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 11:01
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Tea hvala na iscrpnom objašnjenju, briga o šafranima se i dalje nastavlja!

OdličnoThumbs%20UpNe bi trebao biti problem održati ih do sljedeće godine.Ako zagusti,javiWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Anemon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anemon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 08:48
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

desert rose,dok god lukovice imaju zelene listove one prehranjuju lukovicu.Znači trebaju biti i dalje na svijetlom mjestu i treba ih zaljevati,vrlo pažljivo da od viška i nakupljanja vlage ne zgnjile.Znači zaljevaš ih dok listovi ne počnu žutiti.Onda će početi mlohaviti i lako se povuku iz lukovice.Tada je lukovica spremna za mirovanje.Možeš ih izvaditi iz zemlje,umotati u novinski papir i staviti na neko mračno i prohladno mjesto.Ukoliko se ostave u posudama ili vazama,treba ih zajedno sa njima staviti na mračno i prohladno mjesto.
Pozdrav. Onda ja imam problem. Naime, u dvije tegle imam posađene tulipane, koji sada polako završavaju sa cvatnjom. U iste te tegle, između lukovica tulipana sam posadila ukrasnu djetelinu "Iron cross". E sad, kako da stavim tegle na hladno i suho, ako će mi djetelina krenut van? Hoće li lukovice tulipana strunut i što da napravim?
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2014 u 11:55
Moja crvena kala u saksiji, koja ove godine ima malo neobičan cvijet:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/kala_cvijet/71040.aspx -
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 17:01
sunlight dupli cvijet ima tvoja kalaClapThumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 4,481 sekundi.