Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - lukovice-prva sadnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


lukovice-prva sadnja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: lukovice-prva sadnja
    Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:28
Namjeravam svoj vrt napuniti lukovicama,posebno tulipanima,šafranima,zumbulima,kada   je   pravo   vrijeme za   sadnju?
Dali je rano za   sadnju šafrana,jer   susjeda    bi mi   iskopala svojih i poklonila mi,već su   se   osušili,napunili baterije za 2013?
iii JOŠ JEDNO pitanje:Želio bi imati tulipane za   božić!,Kada   da   ih posadim da   mi budu za   božić procvatali?(inače bili bi u kući! "unaprijed hvala"
!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 17:43
sačekaj jesen ili u proljeće sada je nepogodno vrijeme za ikakve radnje sa lukovicama.
 
e sad što se tiće sadnje lukovica - tulipana za božić je malo teže tj znatno se komplicira. nisam nikad tako šta pokušavao u praksi ali znam kada smo ucili o lukovicama i njihovoj sadnji treba dosta prakse i znanja da bi se tako šta uspilo.
 
je trebala bi onda držati lukovice jedno vrijeme na hladnom mjestu imitirajči tako zimsko razdoblje ili pak zarezati i malo ostetiti lukovicu i tako ubrzati njenu cvatnju. ali ne mogu konkretno pomoći kad ne znam stanje iz prakse samo teoretski dio :o((
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 21:45
Fiki, neka ti susjeda samo udijeli likovice, ti ih spremi na hladno i tamno mjesto..posadi ih u vrt u listopadu.. a za kućni cvat isto (ili već u rujnu) samo ih moraš malo forsirati..
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.