Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glineni i plastični čepovi za navodnjavanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glineni i plastični čepovi za navodnjavanje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
wendy_peach View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wendy_peach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Glineni i plastični čepovi za navodnjavanje
    Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 02:02
Bok svima!

Ispričavam se ako je tema već bila otvorena, pretraga mi ništa ne izbacuje.
Naime, moja mama je vrtlarica, ali nema internet pa ja pitam umjesto nje Smile

Mama je vidjela na TV-u, u emisiji "Vrtlarica", da postoje glineni čepovi koji su, kaže, super korisni. Ona bi ih jako htjela kupiti pa je zanima gdje ih može nabaviti i koja je cijena otprilike?
Zanima nas za područje Splita i bliže okolice te za područje Zagreba.

AKo netko zna odgovor, bila bih mu jako zahvalna Smile




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 10:38
pogledaj ovdje (klik) naši slavonci su pričali o tako nečemu, možda pomogne
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 14:33
Možeš ih naći u Bauhausu po cijeni od 80-ak Kn (3kom)
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
wendy_peach View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wendy_peach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 00:49
Hvala vam puno, divni ste Smile
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 10:09
Zanima me da li je pametno kupiti ove plastične čepove ili ću isti efekt dobiti ako probušim čep na običnoj plastičnoj boci.
 
http://www.ebay.com/itm/4pcs-Watering-Cone-Spike-Garden-Plant-Flower-Waterers-Bottle-Irrigation-System-/300886550693?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460e3c68a5#ht_2786wt_1328 - http://www.ebay.com/itm/4pcs-Watering-Cone-Spike-Garden-Plant-Flower-Waterers-Bottle-Irrigation-System-/300886550693?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460e3c68a5#ht_2786wt_1328
 
 
 
Hvala
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 21:48
Probuši ga , ne preveliku rupu. Dobit ćeš sistem kap na kap. Bocu treba ukopati u zemlju da se ne obori.

Jako dobar sistem i isproban.
Voda otiče cijeli tjedan, a biljka razvija dubinsko korjenje i uzima koliko treba vode. Tu se može ubacititi tekućina sa đubrivom.
Ako je potrebno oko biljke može biti 2-3 boce, recimo hortenzija, ruže...

Ako ti vrt nije blizu to je spas uz malčiranje.

A i ako ti je blizu štedi vodu, biljke budu snažnije jer se voda ubacuje u dublje slojeve i ne razvija površinko korjenje. A i ne spališ hladnom vodom i klorom.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 22:04
Smrcko, dali se ukopava boca do pola ili jos dublje?
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 01:15
Pa ukopaj koliko je dovoljno da se ne prevrne, bar pedalj mora u zemlju. A možeš i dublje, ako ti nije teško, zbog estetike da ne strše. Ja sam uzimala i boce od 5 litara.

Ovisi i o dubini korjena biljke.
Uglavnom biljke bi trebale vremenom korjenom ići prema vodi, i razviti oko boce korjenčiće i uzimati vode koliko im treba.

Jedan čovjek mi je pričao ,da ovdje u primorju, nikad tako povrće nije imao kao kad je stavio taj sistem sa bocama, paprike, pomidori sve je bujalo.

Ja sam s tim spasila vrt, vode nisam imala ( izvor mi je bio 3 km daleko) a zemlja pjeskovita i suha.

Te boce ukopane mogu ostati i iduću godinu, ako se ne iščupaju.
Samo treba gledati da je boca čvršća, da se ne savija i deformira, ako se hoće više godina.

A ujedno velike boce, a i manje su spas za biljke i zimi. Biljka se poklopi sa bocom i to je blagoslov za hladni vjetar koji uništi i spali biljku.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 01:45
Ja sam si nabavila zimus glinene tuljke koje stavim na bocu umjesto čepa i ukopam pored biljke. Na taj način voda ne curi nego samo održava korijen vlažnim. Ta je boca skoro pa cijela zakopana u zemlju, samo joj je dno koje je odrezano na površini, tako da svakih nekoliko dana natočim vode kad presuši.
Isti je efekat s izbušenom bocom ukopanom u zemlju pored samog korijena biljke, ili za manje zahtjevne biljke na boci izbušen samo čep. Tako zalijevane biljke su puno jače i zdravije, te ne doživljavaju temperaturne šokove zalijevanjem.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 07:21
Znači, mogu od obične boce? Ni ne treba kupovati posebne čepove?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 22:56
Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Znači, mogu od obične boce? Ni ne treba kupovati posebne čepove?
Može!

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 17:42
I ja koristim nešto slično. Naime, krasulu , filadendron, zamia, benjamin već dvije godine natapam na taj način. Samo što imam kupljen sistem s glinenim tuljcem, na početku se nalazi plastični čep koji ima gumenu cjevčicu koja se postavi u neku posudu s vodom . Ove godine i limune na isti način zalijevam, boca s vodom je začepljena i ima sa strane male proreze u koje sam uvukla gumene cjevčice. Tako sam napravila da mi se ne razmnožavaju komarci, evo kako to izgleda:



krasula:




Tih sistema ima za kupiti u Bauhausu, no jako su skupi i pojedinačno se prodaju. Gledala sam ih i odustala zbog cijene, a onda sam slučajno naišla na njih u Pevecu. Bili su pakirani po 3 ili 5 komada zajedno, a cijenom su došli manje nego jedan u Bauhausu.
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 19:26
U Interšparu ovakav komplet za navodnjavanje iz boce koštao 8,90 kn.




Na ovom glinenom djelu skinete plastični poklopac nasipate vode zaklopite i cijev stavite u bocu. Vakum u cijevi stalno drži glineni dio vlažnim i vlaži zemlju okolo korjenja. Praktično za dulje izbivanje iz kuće jer biljke ipak imaju malo vlage.






Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:55
Moje iskustvo s bocom.Voda u ukopanoj boci je danima bila puna jer su se rupice začepile,a kad sam ih malo proširila onda je voda istekla u jedan dan.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
petra70 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2014
Lokacija: Vukovar
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petra70 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 09:31
Pozdrav! Razmišljala sam da nešto slično napravim za svoje cvijeće, mislim da bi to bilo manje invazivno nego klasično [url=http://floring.hr/novosti/navodnjavanje-kap-po-kap]zalijevanje i prskanje[/url] listova, ali me strah da se ne bi dogodilo isto sto i Kiki-ko, znaci da sva voda istekne u jednom danu. Da li netko ima savjeta o tehnici s bocom? :D ili mi je bolje da kupim ovo iz interspara pa da probam? Svaki savjet je dobrodosao, hvala!



Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.