Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativci,molim pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativci,molim pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 19:49
...nema razloga zbog čega TI ne bi stavila tu ruže, draga moja, ako ih voliš, samo ih posadi...da je moja gredica,  ja ih ne bih imala jer nisam previše luda za njima, zato sam i napisala da su nam ukusi različiti, svako ima neku svoju viziju, a naravno da ćeš ti od svih naših prijedloga i vlastitih želja izabrati ono kaj ti najviše odgovaraSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 21:15
evo i mene da pomognem oko stvaranja ove gredice.
da je moja ja bih prvo dovezla zemlje da je malo podignem. ukoliko nemaš zemlje onda na nekim mjestima povadi postojeću, na dno rupe pobacaj šut tj građevinski lomljeni otpad-ciglu i sl. ,vrati zemlju nazad i dobit ćeš izdignuta brdašca i dobru drenažu koja će odgovarati mediteranskom bilju kojeg imaš.
među postojeće bilje bih dodala malo "boje"-mamuzicu, djevojačko oko, gailardiju, oenoteru biensis jer one neumorno cvjetaju cijelu sezonu.svakako bih ubacila pokoju ukrasnu travu. od grmova-,loniceru nitidu,zlolesinu ,eonimus-koje su zimzelene a niske i mogu se llijepo oblikovati. ni ja nisam ljubiteljica ruža a ako ih već želiš onda ih posadi u kut na kraju slike.
uz rub bih posadila puzavi plamenac, aubrietu, arabis, puzave sedume -sve je zimzeleno . pružile bi se po betonu i dobila bi čipkasti obrub a u proljeće bi čipka dobila krasne boje.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 18:53
Ako imaš 4 lonicere za na buduću ogradu, uz njih ti još stane i koja tekoma. Ona se lijepo rasprostre po ogradi, a zelena je i cvate cijelo ljeto.
Šta se mene tiče, ne volim kad su biljek u redovima, nego u grupama. Zato bi stavila ruže na jedan kraj gredice,a između lavande. Ispred ruža možeš staviti stachys koji se širi i prekrije zemlju. Na jedan dio gredice bi mogla posaditi i clerodendron trichotomum. Kad naraste, dobit ćeš malo hlada (kao kod Natalije). Tritomu stavi malo dalje od ruža tako da dođe do izražaja. Slavuj ti je dala lijepi prijedlog biljaka koje možeš dobro kombinirati.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.