Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hardenbergia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hardenbergia

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hardenbergia
    Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 11:15

Idemo učiti zajedno !!  Moja je nova biljčica, penjačica, traži sunčani položaj, dugo je cvjetna !!  Ova na slici je visine 80cm, ali ima upletene duge grane, kad bi mi palo na pamet ići je raščešljavati (tko zna) vjerujem da bi joj dužina tankih grančica prešla i 2-3 metra !!

Pošto neznam puno o njoj, a neznam ni staviti link na kojem je o njoj više rečeno, možda uspije tko od vas, spretnijih !!

j6dhuwi7j3s6wlimj7wt.jpg

tbg5mchy1hv3wjncfwan.jpg

btxodswi02j9e9hkdsap.jpg
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 11:27
prdivna je, toliko znam o njoj!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 11:32
Penjačica, iz porodice mahunarki, tolerira do -6, potjeće iz Tasmanije i Australie,  ime je dobila po grofici Frančeski de Hardeberg !!

Lako se razmnožava sjemenkama (ima i ženske i muške cvjetove), uz 24 satno namakanje sjemenki i klijanje na +20 stupnjeva !! Nakon cvatnje preporuća se orezivanje biljke, a reznice se koriste za razmnožavanje (7-8 mjesec, nakon cvatnje ) !

Stan%20Bijela



Navodi se da je ima u bijeloj i lila boji, a u Pardenoneu smo našle i roza boju !

I da, pokušaj zakorjenjivanje reznica kaj sam dobila pred 3 tjedna od Jagode je u tijeku, pa javim rezultate zakorjenjivanja ( iako joj sada nije vrijeWink ) !!  Al teško je to meni objesniti !! Tj nemoguće !!Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 11:40



Prelijepa je... Sada ti je domaća zadaća da ju paziš i maziš da urode mahunice i dozriju sjemenkice









Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 12:13
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Prelijepa je... Sada ti je domaća zadaća da ju paziš i maziš da urode mahunice i dozriju sjemenkice ........


 

Potpisu...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:33
Free, ukoliko zakorjenjuješ reznice u vodi pokušaj staviti mladicu (mladu grančicu) vrbe sa njima. Pazi na kakvoću vode i po potrebi promijeni vodu (uvijek mijenjaj iste sobne temperature). Tako sam zakorjenila hoyu i lipstic (dugo, dugo ništa dok nisam stavila grančicu vrbe i kroz par dana žilice).
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:45

Nakon što cvatnja završi, ostavit ću nešto mahunica sa sjemenjem, ne previše da se biljka jako ne iscrpi !!  I tek nakon toga slijedi zakorjenjivanje orezanih grančica !!

MermaidDreamer, hvala na savjetu !!  Vrbe imam !!Thumbs%20Up
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 18:04
Free, prekrasna ti je nova Talijankica. S obzirom da podnosi zimsku temperaturu samo do -6, hoćeš je držati u svom zimskom vrtu preko zime? Jesu joj mirisni cvjetovi?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 05:03
Moram priznati da ju nisamvidjela do sad, zgodna je jako, a i plava LOL. Prekrasna je ! Radujem se novim fotkama !
belica,zagreb
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 11:12
Ovo je moja Hardenbergia zapelcana reznicom

Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 16:52
Free čestitam na novitetu, krasna biljka.
Nadam se da je nećeš ošišati na nulu zbog reznica...kontroliši se molim te
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 20:12
sviđa mi seeee
Big%20smile
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 09:42
Belica, računaj na prve reznice kod šišanja kad odcvate i kad sazriju sjemenke !!

Mak, za ovu ljepoticu ću se lupiti po prstima, prije nego pretjeram !!

Ma znala sam, curice cvjetne, da će se i vama svidjeti !!  Pa nemam tako loš ukus  !!!Embarrassed

Anabistrica, se razme da je dobila počasno mjesto u zimskom vrtu !!  Nažalost, cvjetovi joj nisu mirisni ali zato oko sve nadoknadi ako nos nema kaj raditi !!

Kamelia, drago mi je kaj si pokazala svoju zapelcanu ljepoticu ! Znači da se može ak se hoće !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 11:17
Prelijepa biljka ! Free, da si samo po nju išla, isplatilo bi ti se. I sad stvarno, kao što veli Makk, prste k sebi, a škare u ladicu i pod ključ. Uživaj u ljepotici, dobro ju prouči, ima vremena za reznice.
Jer, tebi kad krenu reznice, bit će za sve, samo polako.
E da, i hvala ti što si mi sliknula onaj bonsai-loniceru !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.