Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Durian
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Durian

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Durian
    Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 11:42
Evo da i ja napišem o jednoj egzotičnij biljci ili bolje rečeno voću.
 
Jednom sam dobio od frenda sjeme, od neke biljke. Kada sam tek posija nisma znao o čemu se točno radi, kada je niklo i počelo rasti. Prijatelj mi je otkrio kako se zove(Durijan)!
 
Pa sam se malo raspitivao i saznao nešto o toj biljci:
 
Durijan naraste dosta visoko ali u prirodi, tada zna narasti i do 30 m visine!  ali može se uzgajati i kao lončanica. jedino što je potrebno imati tropske uvijete, znači dosta topline i vlege.
 
plod je dosta velik oko 25 cm i teški budu do 4-5 kg. iznutra je bijelo i ima do 12 sjemenki unutra. koje ukoliko posijete proklijaju nakon tjedan dana i to gotovo pa 100%Big%20smile Samo što je jako teško doči do sjemena.Cry
 
Moje je nažalost nakon nekoga vremena uginilo, a posadio sam sve sjemenke koje sam dobio. Tada nisam mogao a i nisam znao osigurati im takve uvijete.Cry
 
 
evo i slike s neta:
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 14:52
E durijana nemam u svojoj kolekciji tropskog voća. Mislim da do sjemena nikad neću doć.Cry Navodno plod ima tako odvratan smrad ali je jako fin. Gdje je tvoj frend nabavio sjeme? Šteta što ti je uginuo. 
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 17:39
ma to toliko smrdi da ga je zabranjeno unosit u avione isl
http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 15:54
Da li možda ima netko sjeme durijana?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 16:34
Čitao sam negdje da ukoliko želiš, imati mjesta u tranvaju ili vlaku imati slobodan kupe, da ga se prije treba najesti!!!
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2007 u 23:44
ne znam koliko smrdi kad ga se najede ali su naveliko pisali da on sam po sebi smrdi tako jako da ga zabranjuju na javnim mjestima :)
a kazu da je ukusan i stvara ovisnost
http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 21:27
kod duriana smrdi samo vanjska bodljikava ljuska a u nutra je mekano, žuto, spužvasto meso koje je fino i ne smrdi i samo se ono jede
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 16:30
duriani na Tajlandu
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.