Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otrovno sobno bilje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otrovno sobno bilje

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 02:48
2. Minor Toxicity: Ingestion of these plants may cause minor illnesses such as vomiting or diarrhea.
Amaryllis – 2
Begonia – 2,3
Camphor tree – 2
Iris – 2,4
Chrysanthemum – 2,4
Cyclamen – 2,4
Daisy – 2,4
Eucalyptus – 2,4
Juniper – 2
Poinsettia – 2,4
Poppy – 2,4
Tulips – 2,4
Hyacinth – 2,4
Firethorn – 2,4
Spider lily – 2

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 02:50
4. Dermatitis
The juice, sap, or thorns of these plants may cause a skin rash or irritation. Wash the affected area of skin with soap and water as soon as possible after contact. The rashes may be very serious and painful.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 08:49
Cvijetoljupci, ljubitelji otrovnog bilja, hajde da definiramo pojam "otrovna biljka".
Nešto je otrovno za konja a nije za kravu, nešto je otrovno u količini od desetak kilograma i nakon dužeg konzumiranja a nešto u količini od par grama...itd.
Nešto je halucinogeno a nije smrtno za čovijeka...
Nadam se da sam vam bio jasan.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 19:23
agava i adami su također otrovni.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 23:52
Otrovan je i šafran a koristi se kao začin, otrovan je i krumpir a svi ga jedemo, otrovan je i paradajz a svi ga jedemo, ... ???
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 08:33
Kad je o otrovnosti bilja riječ, pogledajte dio kanadskog popisa otrovnih biljaka:
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 09:19
Fermina-Daza, popis je u redu. U njemu lijepo piše: otrovno za ovce, izaziva osip i sl.
Nema nikakvog smisla kad netko napiše: "Breskve su otrovne" a ne obrazloži nam to. Zar da prestanemo jesti breskve?
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 10:23
Moja baka je kad smo bili mali i brat i ja imala valjda 20 stabala oleandara i nikad nismo to pomišljali jesti nakon pošto smo bili upozoreni na to da je oleandar otrovan,Otrov su svi detrdženti ali baš svi koje imamo kod kuće i lijekovi i još štošta, hoću reči treba i djecu i odrasle i ljubimce na vrijeme upozoriti na to.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 15:33
Tija, sasvim si u pravu. S edukacijom treba krenuti od malena i argumentirano.
Na popisu koji je stavila Fermina-Daza, nalazi se češnjak ali lijepo piše da postoje ljudi koji su alergični na češnjak. Nećemo zbog toga češnjak proglasiti otrovnom biljkom.    
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 02:59
Paaaaa ima jako puno biljaka koje ako se koriste na neprimjeren način mogu izazvat probleme...
eto na primjer Monstera delicioza ako netko hoće žvakat njeno lišće... a plod njoj je jestiv....
uzmimo drage nam benjamine.... njihovo mljeko zna izazvati crvenilo kod osjetljive kože a otrovno je ako se konzumira...
večina pa da ne kažem sve mlječike su otrovne kristov trn, božična zvijezda....
ali ne treba sad frka-panika... samo oprez!
na kraju otrovi u malim dozama u biti se smatraju ljekomWink
a otrov postane samo u pretjeranim dozama ili ako naše tijelo ne podnosi tu tvar...
na kraju sjetimo se asmatičare alergične na pelud... za njih je svako cvijetajuće bilje otrovno Wink
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 16:09
Sa stanovišta zakonodavca, tvar kojoj je smrtonosna doza ili LD50 viša od 2g/kg, uzeto na usta, nije otrov niti se smatra štetnom za ljudsko zdravlje. (Hrvatski zavod za toksikologiju)

Sada barem znamo što je otrov.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 21:03
Pozdrav društvo pa ovdje ima otrovnih biljaka kao u priči.Mislim da svako od nas cvjetoljubaca ima neku otrovnu biljku,a moj mali savjet je nemojte praviti salatu od njih nego ih gdjite kao i do sada.Kao naše male cvjetne vrste koje nam daju ljepotu domu.a na posljetku zato ih i imamo.Jedan primjer moja komšinica je imala prekrasne sansenverie i čula je da su štetne pa je odlučila da ih baci,i ja sam joj u tome pomogao.Bacili smo ih zajedno,ali na moj balkon.....ha baš humano od mene biljke ostele žive,a ja imam ljepe sansenverije.Toliko nadam se da sam baar malo u pravu.
Na vrh
šnjurko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šnjurko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 10:51
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Pozdrav društvo pa ovdje ima otrovnih biljaka kao u priči.Mislim da svako od nas cvjetoljubaca ima neku otrovnu biljku,a moj mali savjet je nemojte praviti salatu od njih nego ih gdjite kao i do sada.Kao naše male cvjetne vrste koje nam daju ljepotu domu.a na posljetku zato ih i imamo.Jedan primjer moja komšinica je imala prekrasne sansenverie i čula je da su štetne pa je odlučila da ih baci,i ja sam joj u tome pomogao.Bacili smo ih zajedno,ali na moj balkon.....ha baš humano od mene biljke ostele žive,a ja imam ljepe sansenverije.Toliko nadam se da sam baar malo u pravu.
 
ha,ha, slazem se s tobom! Thumbs%20Up
Na vrh
PrincessDora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2018
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PrincessDora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2018 u 08:56
Odlicna Tema, korisni informacii.
Periodov angazirana sum da go zbogatam domot I balkonot so ukrasno cvekje, I cvekje za procistuvanje na vozduhot. Isto taka zacini I gradinarski kulturi. se pojavija mnogu otrovni bilki. Na pr. Mi se dopagja pustinska roza, a taa otrovna bila.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.