Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičin mini eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičin mini eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 373839
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2016 u 19:30
Kod mene je ovih dana koma, najgore što može biti - gusto gusta magla, možeš je nožem rezati. Grozno, a traje već danima. Znaš da me strah pogledati u plastenik, a nemam kud sa cvijećem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2016 u 13:14
Kod mene se razvedrilo i lijepo je, mraz sve zabjeli u jutro.

Ne znam što ti je u plasteniku, ali možeš pokušati dodatno zaštiti biljke.
Ako su posude sa cvijećem. Prekriti onom bijelom folijom za zaštitu, pa preko još najlon. Mogle bi se i nekakve stiropor zaštite oko samog cvijeća staviti.

Inače u plastenike u sjevernijim zemljama stave crne boce (može se pofarbati), ili bačve po rubovima sa unutrašnje strane plastenika. To zagrijava vodu u bocama danju i noću vraća toplinu natrag. Takođe ljudi lapionima za groblje znaju grijati plastenik. Postoji način i da se lučice stave u keramičke posude za scijeće i da se time isijava temperatura.

Znam jednog Bosanca koji je centralno grijanje iz kuće sproveo i u plastenik, pa cijelu godinu ima svoje povrće. Mnogi ljudi misle da su Bosanci tupavi, ali znaju biti radišni i inovativni za svoju obitelj.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2016 u 16:30
Razno cvijeće i sukulenti su u plasteniku. Zaštitila sam tegle agrofolijom na trostruko, plus izvana sam plastenik "obukla" u folije za zaštitu ruža, isto na duplo. 

Mičem folije da uđe svjetlost čim je malo toplije, a navečer opet sve "oblačim" ali i to mi je lakše nego nositi s tavana na balkon i obrnuto.

Zasad je sve ok, a najavili su blagu zimu. Jedino što ću morati micati plastenik ako padne snijeg jer će mu urušiti krov na biljke. 

Ovo za crne boce nisam znala, ali ne bi bilo moguće to izesti jer je moj plastenik na balkonu i sasvim je malen. San mi je ustakliti taj balkon i tom slućaju bih stavila i radijator i imala zimski vrt. Zasad nije izvedivo.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2017 u 21:13
Bugi jesi živa?
Sretna ti Nova godinasmile82

Kakvo ti je stanje u plasteniku? Zima baš i nije blaga.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2017 u 23:29
Sad si me već zabrinula. Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2017 u 13:44
Hej, šmrckice, nekih problema imam, pa sam slabo tu. Plastenik je imao samo jedan gubitak - portulacaria afra varieg. mi se smrzla, ostalo je ok, ali sam sve preselila na tavan čim je bilo naznake za velike minuse.

Kako je kod tebe?
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2017 u 23:11
I ja sam te trazila ......
                                              smile79
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2017 u 18:28
Hello draga gute, evo me samo malo u prolazu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2017 u 00:00
Nadam se da nisu strašni problemi Bugi?

Kod mene se polako razvedrava nakon mjesec dana magle i svačega. Danas je bio prvi topao dan, da ne drhtiš na suncu. Ali su najavljene jake kiše i snijeg u petak. Sad za vikend ga dosta napdalo i sve se pretvori u gomilu blata.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 10:29
Bugi što ima novo kod tebe? Što će biti od povrtnjaka i vrta?

Ja sam počela lagano saduckati, gradimi neki mini plastenikuć da pokušam proizvesti rane sadnice.
Tikvice već rastu. A sadit ću i direktno u zemlju da imam dvije berbe.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 373839
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.