Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bijele sitne bube na zemlji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bijele sitne bube na zemlji

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bijele sitne bube na zemlji
    Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 13:37
Čitao sam o ovim bubama, navodno ih se može ukloniti nikotinom tj. mješanjem pepela od cigareta sa zemljom, ali imam dosta biljaka i morao bi ih sve nepotrebno predsađivati.

Ima li koji insekticid koji mogu kupit i zaliti zemlju time? Pa da ih sve uništim.

Evo i video, inače su puno brže, ali ova je spora. Kad sam je dotaknuo skočila je dosta daleko i takvih bude stotine oko korijena biljke i čini mi se da uništavaju korijen biljke.

 www.youtube.com/watch?v=JjB-5_ToFoE&feature=youtu.be
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 16:12
Probaj da zasusis zemlju, ja sam ih isto imala u par saksija ali ih vise ne vidim.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 18:22
Ako se muvaju oko korijena, vrse atak na biljku. Dok god u biljci soka i zivota ima, nece odustati tako da tu zasusivanje zemlje ne pomaze. Kupi Mospilan sp 20, zalij i rijesio si problem bez da nastetis biljci. To je sistemski insekticid, sto znaci da biljka po zalivanju upija to u sebe i postaje otrovna, gamad se lijepo napapa i ode u vjecna lovista. Dobro procitaj uputstvo i obavi to negdje napolju. Dovoljno je zaliti zemlju, nije neophodno prskati. Ja sam tako spasila 20 saksija.
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 19:39
Ovo buba gmiže po vazi  u kojoj je zasađena crassula, skoro pa preko cijele zime bila je suha, al nekako ta gamad preživljava.

Hvala kacunak na savjetu, valjda cu naci negdje taj insekticid.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 20:07
Dini, znam koje su to bube! Meni su uništile prekrasnu kameliju kad još nisam znala kako ih se riješiti. Vjeruj mi, nikotin uopće ne pomaže protiv njih. Ako ne nađeš ovo što ti preporuča Kacunak, poslužit će i prah Neopitroid, ali bi bilo dobro da ga što dublje umiješaš u zemlju. Drugo su Biokill ili Biotol - izvrsni insekticidi u spreju, ali prskanje trebaš ponoviti nekoliko puta u razmacima od desetak dana.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 21:37
Ma ovo je grozno. Je li Neopitroid vodootopiv? Pa ih mogu i s time zaljevati? Jer ako budem presađivao jednostavno ću sve biljke totalno odvojiti od zemlje, držati u vodi neko vrijeme da krepaju te bube i novu zemlju malo u mikrovalnu. Ali to je dugotrajan proces i ove bube skacu dosta deleko, dovoljno je da se par njih zavuče negdje dok ja to presađujem.

Sve mi se čini da ce biljke morat izdržati još mj dana tako i onda na proljeće presađivanje ako ne nađem ove insekticide.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 21:59
Možeš Neopitroid rastopiti u vodi pa zaliti, ali, po mom iskustvu, bolje djeluje kao prah. Čitala sam da on djeluje na živčani sustav buba i tako ih ubija. Osim toga, zalijepi se za njih pa ga na svom tijelu odnose u leglo i tamo zaraze druge bube.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 22:31
Mozes i Neopitroid, ali njega treba posipati na korijen pa opet moras vaditi biljke da bi temeljno posuo i bio siguran, a to je dugotrajan proces i uznemiravanje biljaka sada u nevrijeme. Mospilan ti je smijesna cijena, a kad zalijes ne moras uopste presadjivati nakon toga. Jednostavno sam ispari i iz biljke i iz zemlje nakon nekog vremena. Vrlo slicna Mospilanu je i Actara, ma njih imaju sve poljo apoteke.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 18:26
Da se "pohvalim", mali  Evil Smile su se pojavili i kod mene... i to u onim vazama koje su bile stalno vlažne zbog klijanja... a zemlja je kupljena! Izgleda da to ništa ne znači. Sutra moram potražiti neki otrov iako to ne volim i inače obilazim u velikom luku... Unhappy
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:39
Neopitroid nije pomogao, ali Bio kill se pokazao efikasan, barem za sada... 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 21:45
Joj Rose, pa i "tebe" napale bube! smile206Ako Bio kil ne pomogne, procitaj gore moje postove na ovoj strani. Zemlju samo fino zalij, ne moras prskati. Ja sam ti dokaz kako sam spasila cvijece s tim i ni jedne posljedice nije bilo a gamad je krepala. Sve su mi ljubimice pune pupova, a nakon tretiranja s tim nije bilo nekog zastoja. Na koje su ti cvijece napali?!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 22:18
smile100nepozvani "gosti" su bili u vazama sa malim amarilisima. Izgleda da im je odgovarala konstantna vlaga. Danas sam opet malo gledala - nema ih smile182, neka tako i ostane...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 22:28
Odlicno! Ja sam u prvi mah mislila da mospilan ne djeluje, ali pobio ih je u roku par dana djelovanja.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 01:25
Ja sam čula od žene, koja pojma o cvjeću nema, da je neke bube na biljki potamanila sprejem za kukce. Mislim onako kao raid ili sl nešto što je kao sprej.
Uzela je novu vrećicu za smeće, stavila biljku nasprejala u vrećicu i svezala. Tako je ostavila par sati i kaže sve crklo. Eto kako se ljudi snađu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 17:05
Smrcko, vidis kako je zacas rijesila problem! To cu probati. Oko par saksija, u drugoj sobi imam one letece male musice. Ti sprejevi ISTE SEKUNDE usmrte letece napasti kad nasprejas i daleko od njih, a tek izbliza. Dovoljno je da osjete miris. Nema sanse da ih za 10 minuta ne potamani sve!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.