Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 14:55
Ovo je zuta mohuna sa predhodne slike, ne znam joj naziv, mozda je neko prepozna, u glavnom, jako je niska (vidi se na slici gore gdje mačak), a ima mohunu gotovo koliko joj je visoka stabljika. Inače je fina za jelo, čak i kada formira mala zrna i dalje se mogu kuhati zajedno sa mohunom i nema konaca.


Inace, ovog ljeta je vrijeme baš fenomenalno u ovim inače vrelim krajevima, kiša pada svako malo a i nije bas puno vruće svaki dan, tako da biljke koje inače vole blazu klimu naprosto bujaju....ali naravno i korov zato raste kao u priči Angry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 15:01
Evo kao jedan dokaz tome je i ova slika sa kupusnjačama, (glavati kupus i raštika) i veselim korovom koji ih prati Big smile 
Inače je kupusnjačama jako teško u ovo doba ovdje, ali buduci da je ljeto počelo i još traje u jednom daleko blažem i vlažnijem izdanju, kupusnjačama je extra

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 15:19
Krasne mahune, moji svi obožavaju uske, žute. Budu fine, mekane, bez konaca. smile144Mljac!
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 15:27
Ja stvarno ne znam što se uopste prodaju one mohune sa koncima, odnosno one koje ih jako brzo formiraju na mohuni i ko to uopste kupuje kada ih niko ne  voli! smile180
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 16:50
Možda netko i voli tko zna...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 17:10
Ma, prodaje se svašta. Teško je raspoznati koja mahuna ima konac, a koja ne. O čemu uopće ovisi hoće li se konac napraviti ili ne? Embarrassed Nisam baš upućena u to. 
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 22:28
Sunlight sve ti je hvala Bogu dobro i lijepo,mada ja više volim zelene pljosnate mahune,ne znam zbog čega.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 21:50
krasan vrt, zbilja krasan,  a dilemu oko konaca od mahuna će nam objasniti monstera, sigurna sam....
monstera?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 09:01
 
Konci na mahunama , teško ih je izbjeći, a ovisi o nedostatku vlage, pa se mahune zapeku, ostare bez obzira što ih nismo još ni jednom ubrali..... A drugi razlog je taj ako se predugo čeka ( ako ih se ne pobere na vrijeme, također ostare ili bolje da kažem prestare i isto su končaste)  No problem končastih mahuna možete riješiti i tako što ćete konce skidati nožem  dok režete peteljke samo lagano povučete konac po duljini mahune ( istina ja ne prakticiram, možda tu i tamo poneku.... jer i kad se skinu konci s mahuna one će i dalje ostati žilave..)




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 12:06
eto, znala sam, moja osobna učiteljica se odmah javila.....hvala na objašnjenju i čekamo nove slike od sunlight 
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 15:24
Evo mene opet, nije me bilo neko vrijeme, poklopile mi se neke obaveze i plus dobila sam novog clana drustva - jednu finu mjesanku border kolija pa sam  malo forum zapostavila :)
Drago mi je da ste se setali mojim vrtom dok me nije bilo, i evo malo novih sličica slikanih danas:

Azijski / japanski krastavac


patlidzan, evo kako izgledaju danas, svi nose plodove i odprilike su svi priblizne veličine: 

Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 15:32
A evo i dinja kako izledaju danas, sve imaju plodove koji su vec fine velicine, evo samo par slika :



A ovo su sijanci jedne nove vrste dinje, gospodja od koje sam kupila sjeme kaze da je iznimno slatka i aromaticna i da ima zeleno meso....pa vidjeti ćemo, glavno da su one sve nikleBig smile

Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 22:23
peticaSmile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2014 u 12:35
Sve ti je krasno i napredno! Uživam u pogledu! smile55
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2014 u 23:44
Sunlight, dobro nam došla u društvo. Lijep ti je povrtnjak, bogat i plodan, a povrće ti već lijepo donosi plodove. Vidi se da si vrijedna.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 14:48
Eh pocela je nova povrtlarska sezona 2015.smile57
Moram reci da je ovdje godina pocela jako hladno i vjetrovito a tako se nastavilo i kroz proljece pa ove godine kasnim sa rasadom...
Ipak, s 5. mjesecom su poceli i znatno topliji dani pa ce se dosta toga i nadoknaditi.
Evo za pocetak ove povrtlarske sezone, jedan segment mog povrtnjaka kako izgleda ovih dana:
 Krompir i prvi red paradajza: 

  Za vikend cu da posadim jos paradajza, ceka spreman, pikiran

A ovo je jedan od njih iz bliza, da se vidi da su oni vec poceli sa cvjetanjem:


A evo i slika jedne od paprika koje su vec pocele da formiraju male plodove:


I evo jedan od patlidzana. Oni jos nemaju formiranih plodova, ali su vec formirali pupoljke i cvjetati ce za dan-dva:

ove godine sadim 3 vrste patlidzana, 5 vrsta paprika i 5 vrsta paradajza...svega po maloBig smile


Toliko za sada....
Za nekoliko dana ce biti novih slika, dok jos posadim sto imam pikiranog povrca

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 22:27
Prošetala sam po tvome vrtu.... Sve ti je lijepo... Zanimaju me krastavci.. Da li ostaviš plodove da sazriju pa onda od njih uzimaš sjeme sa sijanje slijedeće godine ili uvijek kupuješ novo sjeme?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 10:13
Od kad sam nabavila ovu sortu krastavaca, svake godine ostavim sjeme od njih a samo njih i sijem. Ni jedna druga sorta me nije odusevila kao ovaThumbs Up

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 08:54
Sunlight, draga, bravo, predivan je tvoj povrtnjak... ne brini, ništa ne kasniš - i kod nas je tek ovaj mjesec zatoplilo. Tako da sam i ja tek prije par dana posadila rajčicu, koja nije ni blizu cvjetanja... valjda ću je brati tek u rujnu... LOL

Ne mogu vjerovati da su ti paprike tako napredne, paradajzi cvjetaju, a i patlidžani...  smile55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.