Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako živjeti s Myastheniom Gravis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako živjeti s Myastheniom Gravis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 22:19
Dobodošla bojićka i na ovoj malo neveseloj stranici
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 11:53
Hvala tebi sto si si dala truda...ovo je jedna posebna zena koja noluje od miestenije i moze ti kojim savjetom sigurno pomoci...nisi sama nemoras sama prolaziti svoje muke...svi smo tu za tebe bojicka nasa..a nasa slavujka je andjeo koji zeli i pomaze kako god zna...ovdje smo svi velika obitelj i suosjecamo i volimo se...vidjet ces mila...puno predivnih zena i muskaraca koji dijele sa nama svoju ljubav prema cvijecu i zivotu...sretna sam da si sa nama
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bojićka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2015
Lokacija: štrigova
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bojićka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 21:17
Hvala ti od srca.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 14:04
Ajme meni, malo sam prelistala ovu temu, od nedavno sam i ja "ponosna vlasnica" hashimota!!
Tebi šaljem veliki, veliki pozdrav!

...Najbolje i najljepše stvari u životu, ne možemo vidjeti, pa čak ni dodirnuti, moramo ih osjetiti srcem...
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
poveznica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Travanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje poveznica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 09:25
Pozdrav Slavujvk! I ostalima oboljelima od treških bolesti.
Vidjela sam ove postove kada sam krenula tražiti prirodne načine ublažavanja sdimptome mijastenije, od koje i ja bolujem već 15 godina (sad imam 31). Istovremeno sam oboljela i od hipotireoze, uzimam 50 mg dnevno. Mestinon ne uzimam baš često, zapravo za mijasteniju nemam terapiju, tj imam ali ju ne koristim (ako nekome slučajno treba, uvijek imam viška mestinona jer ih recimo ne koristim zimi jer ne psjećam simptome).
U mladjoj sam se dobi bavila svim mogućim sportovima, no kako je došla škola, faks i posao, nažalost, potpuno sam izgubila naviku rekreiranja.
No, da skratim, obzirom da se nalazim u osjetljivom životnom razdoblju (u obitelji imam teško oboljelog člana-neizlječiva bolest), i zbog tog asam (svi smo) pod velikim stresom, te primjećujem da mi je sve slabije stanje. Obzirom na to i neka druga stanja uzrokovana nekim drugim problemima, prepisan mi je Fevarin (antidepresiv) za kojeg mi je nejasno da li ima kakve kontraindikacije s Mestinonom, ako ga sad počinjem piti (proljeće je pa i to pogoršava stanje).
Ima li netko od vas iskustva s AD-ima i Mestinonom. Navodno najbolje mijasteničari podnose cipralex (tako mi reče dr. na Rebru). Molim Vaša iskustva.

Osim toga me zanima što ste promijenili u prehrani, ako jeste, i da li koristite i koje, čajeve? Ja sam do korištenja Fevarina koristila gospinu travu, umiruje itd., ali izričito se navodi da se ne smije uzimati s antidepresivima /kao povećava djelovanje pa to može biti loše/.

Eto, to je kratko od mene, za prvi put.

Još samo komentar, lijepo je da se okuipljate, pozdrav svima sa slike!:)             
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 10:07
Poveznica, da si se javila na cvjetnoj temi, sigurno bih ti poželjela dobrodošlicu, ali na ovoj baš i ne!
Koliko sam shvatila tebe zanima kako se AD ponaša u kombinaciji sa mestinonom. Mislim da bi bilo bolje pitanje kako on djeluje na miasteniju tj. da li ima utjecaj na opuštanje mišića koji su i bez njega u lošem stanju.
Nisam nikada pila AD i nemam nikakvog iskustva.
Napiši malo više o miasteniji, koji oblik imaš, da li si pozitivna na antitjela, u kakvom stanju ti je timus, oči, da li si ikada bila oduzeta, što si pila do sada od terapije...
Miastenija ne voli stres, infekt i hormonalne poremećaje. Sretno!
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.