Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć..
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć..

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć..
    Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 10:33
Molim nekoga iz primorja za savjet: koje drvo je pogodno posaditi   da brzo naraste? To bi posadili u našem južnom vrtu da nam pravi hladovinu na jednom dijelu travnjaka. Hvala na odgovoru....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 16:59
Milice moj prijedlog je Fafarikula ili Celtis australis. Još je možeš naći pod nazivom kostela ili ladonja. O njoj imaš temu na forumu, ali kako ja nisam baš vična prenosit ukucaj" fafarikula" na googl i otvorit će ti se tema.Relativno brzo raste a hlad ljeti je nenadmašan. Imam je kod svekrve a i na zelenoj površini ispred kuće. Poanta je u tome što osim hlada daje i jestive plodove na kraju jeseni (to me vraća u djetinstvo) sazriju u tamnosmeđe bobice koje su vrlo ukusne, ali i šačica njih stavljena u rakiju daju  kako kažu "ja nisam probala jer ne volim rakije"osebujan okus. Moj otac a i svekar su to redovito radili. Što se tiče uzgoja znam da se nitko o njoj nikad nije brinuo, sama se izbori za sebe
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 18:01
Aralija, hvala ti puno... Sada ću malo vidjeti što piše a onda se dati u potragu za tom biljkom....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 20:25
milica, ne moraš tražiti, mislim da je ima u mene!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 20:42
Hvala ti puno, Antonija.....smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 21:59
možda i ja koju mladicu nađem, fafarikule
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 22:02
kakva ti se čini melia? mislim da si jednom bila stavila i njenu sliku, baš iz susjedstva u južnom vrtu




Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 22:09
 Melia već raste  a još bi nešto drugo.....Hvala vam drage moje , ali ako imate sjeme to mi je draže.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 23:03
Imam jednu ladonju koja je iznikla sama i baš razmišljam tko bi je udomio
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 12:01
Ja više volim sjeme jer do proljeća bi svaka biljka bila velika za prenošenje preko nekoliko granica....a i biljka se teže šalje poštom....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 13:57
Ne znam gdje drugdje napisati, pa ću ovdje jer tražim savjet a i pomoć

Zadnjih tjedan dana primjećujem da mi na biljci (variegata hebe) otpadaju listovi. Počinju smeđiti i truliti odozdo te u konačnici otpadnu...ne znam je li to zbog uobičajenog otpadanja listova zimi ili je u pitanju zemlja/zalijevanje.






Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 19:36
Hebe ne vole da im je zemlja stalno mokra- najvjerojatnije je to razlog smeđih listova i njihovog opadanja.
Pozdrav!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 00:37
I meni treba pomoć u pronalasku jednog lijepog grma - echium fastuosum. Zna li netko gdje ga mogu nabaviti?
Sutra je novi dan.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 07:56
@lucy, sadnice imaš u ponudi rasadnika Magnolia Zadar, a sjeme uvijek možeš naći na ebayu.Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 08:36
luci kad nabavis javi mi koliko kosta i gdje si uzela biljka je prekrasna...rajska moja reci mi gdje si ti nasla onu crnu travu sto je kod tebe na forumu?
Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 12:28
@rajski vrtovi, hvala na informaciji.
Sutra je novi dan.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 23:44
@Josipa, dogovoreno!
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.