Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Choisya ternata - meksički narančin cvijet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Choisya ternata - meksički narančin cvijet

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Choisya ternata - meksički narančin cvijet
    Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 19:28
Zimzeleni grm mirisnih tamnozelenih mesnatih listova. Cvate u rano proljeće i zimu bijelim, mirisnim, zvjezdastim cvjetićima. Naraste do 3 m u visinu i širinu. Dobro podnosi orezivanje u proljeće nakon cvatnje. Lako se i zakorjenjuje. Podnosi do -18 °C.




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 19:41
Prekrasam grm,nešto novo,bravo!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 19:59
Kupila sam ga pred petnajstak godina i držala u važu. Zimi sam ga uvlačila u kuću kad je vani bio mraz. Ni onda bilo interneta...LOL Unazad 5-6 godina preselila sam ga u vrt i sada se borim s veličinom. Ipak je u važu stagnirao za razliku od kada je u vrtu .

LP

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 21:27
Predivno drvo  s predivnim cvijetom ! Nisam jos nikad ovakovo nesto lijepo vidjela .
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 10:21
Nešto jako lijepo, novo i volim što je zimzeleno!
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 23:09
gute Fee, Rajski vrtovi Embarrassed
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 13:17
NinettA, konačno da i ja zavirim ovdje i pozdravim tebe i tvoju novu temu. Meni će jako koristiti svako novo saznanje o ovom lijepom grmu... Sad vidim i tvog diva, izgleda ogroman...  Heart

Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 18:13
Jako jednostavna i nezahtjevna biljka (dok je ja ne sredimConfused)

Do prije dva tjedna tri choisye su mi bile na "kupu", svaka  veličine 120x120 cm. Kako su posađene u trokut na udaljenosti od jednog metra jedna od druge, grane su im se dobrano križale i odlučila sam ih premijestiti na novu gredicu.

Nakon što sam ih potrkresala, jedna od dvije premještene počela je pokazivati znakove uvrijeđenostiAngry, upravo sam danas malo porazgovarala s njom i rekla joj da leti van ako se ne sabereShocked, i da ionako escallonia jedva čeka da joj zauzme mjesto... Sada i ja čekam... Censoredznam da sam zabrljala, jer upravo sada su se počeli pojavljivati pupići... ali nisam mogla drugačije....

Najveće mi je iznenađenje bilo kad sam je otkopala i vidjela korjen od nekih tridesetak cm.... Inače je jednostavna i nezahtjevna biljka.

LP
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 22:26
Divna je NinettA. Nisam je vidjela do sada!
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 22:58



Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 09:23
Dugo nije bilo tvojih fotkica i falilo mi je to Hug
Ova biljčica mi je čarobna ... ali kod mene dolazi u obzir samo u cvijetnjak. Draga moja, jel trpi sunce ... i onaj ljetni zvizdan ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 01:32
Rajski Hug i hvala...

Moj je po cijeli dan na žarkome suncu. Imala sam ga i u važu i dobro mu je bilo, iako sam ga, kada su bile niske temperature, zbog nesigurnosti preselila u kuću. Možda bi kod tebe trebalo malo experimentirati. Jednu biljčicu ostaviti vani i kada su najžešće zime prekriti....a onda na proljeće posaditi novu biljku... hahahaha... Moram malo... Piše da podnosi do -18 °C.
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 07:56
Eee ...  ne bih ja baš sa ovom eksperimentirala. I prije dva dana su najavila kod nas +2C, a ono -2C i mraza da se možeš sanjkati LOL.

Više je meni jel može biti na suncu jer od toga ju ne mogu zaštititi. Ni suncobran ne bi pomogao kad je vani 35C u hladu. Nema mi druge, nego isprobati u živo. smile126
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 08:12
Da se priključim raspravi... piše da podnosi -18 ali to je vrlo diskutabilno... moja je bila posađena na jugozapadnoj strani vrta, na moju veeeliku žalost, uz zaštitu od mraza nije izdržala zimu. S tim da je kod mene te zime bilo minusa, najviše do -12. Još je ne mogu prežaliti... trebala sam je spremiti.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 08:15
bugić, jel bila u zemlji ili u tegli ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 08:34
U zemlji je bila.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 23:11
Prvi put vidim ovaj grm, predivan je. Sviđa mi se što je zimzeleni grm, cvatnja u hladno doba godine i još cvate bijelo.
Sutra je novi dan.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 22:58
Od moja tri grma jednog sam dala dalje... jednog sam uništila (a što ćemo... desi se) a jednoga sam spasila i to na način da sam otkopala svu zemlju koja je bila nabacana preko njegovih grana. To mu nikako nije pasalo i zbog tog je onaj jedan grm "otišao". Isti problem (truljenje biljke) dešava se i lovoru (Laurus Nobilis?), što smo u zadnji čas otkrili i spasili živicu od propadanja.
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.