Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mladi listovi dracene žute i trunu...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mladi listovi dracene žute i trunu...

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mladi listovi dracene žute i trunu...
    Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 09:36


nova mi je palma, redovito joj prskam lišće te tu i tamo zalijem zemlju.
itko ima ideju što se događa?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 21:11
U knjizi koju imam piše da se listovi ne prskaju nego samo prebriše prašina. Voda se ne smije zadržavai u podlošku.
Prema uputama vidime da može biti i obilno zaljevanje u pitanju. Zimi se drži više suhom, a ljeti obilnije zaljevanje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 23:28
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

U knjizi koju imam piše da se listovi ne prskaju nego samo prebriše prašina. Voda se ne smije zadržavai u podlošku.
Prema uputama vidime da može biti i obilno zaljevanje u pitanju. Zimi se drži više suhom, a ljeti obilnije zaljevanje.

Da, kriv sam po tom pitanju Confused
Prskam 1 tjedno (suh mi zrak u stanu pa zato) a voda(kapljice vode) potom ostaje u žljebovima stabiljki palme.
Thx, sad pazim na to


p.s. kako se zove ta knjiga? zvuči mi kao dobra
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2015 u 07:59
Opet ja sa sličnim problemom kod iste palme.

Dakle skužio sam da se posve novim i mladim listovima koji tek niču (iz podloška) počinju sušiti vrhovi. Ne razumijem zašto. Zalijevam ju svakih 10 dana.
A prije nekoliko tjedana sam ju bio presadio u novu veću posudu, dodao novu frišku zemlju okolo i nadam se da će se sada malo revitalizirati...

Također sam čuo i dobio savjet da sam trebao tu staru zemlju oko korijena posve maknuti prilikom presađivanja malo podrezati vrhove korijenja i takvu je onda posaditi u novu zemlju. 


btw. imam i drugu dracenu, ona mi s druge strane raste jako jako dobro, zalijevam ju jednom tjedno i sve oko nje štima.

Slika: http://i.imgur.com/adgZGAh.jpg
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.