Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzgoj biljaka s lampama?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzgoj biljaka s lampama?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 08:57
ja sam nabavila jednu halogenu lampu i držim je iznad ficusa benjamina kojeg sam dobila za valentinovo, znači prije 15 dana. budući da je malo vremena prošlo ne znam kakav će efekt biti, ali morala sam posegnuti za dodatnom svjetlošću jer je benjđo smješten između zida i kuta (tu je zaštićen od promaje), a kako je kut viši zaklanja mu dosta svjetlosti, a ne bi htjela da mi ljubimac izgubi prelijepu zelenu boju. čitala sam da benjđi treba 3 mjeseca da se prilagodi na novi prostor pa vam tada javim rezultate mog pokusa, nadam se uspješne...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 13:12
i lana ima li kakvih rezultata sa uzgojem pod lampama??
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 23:32
Baš zanimljive su mi te Gro-luks žarulje za amatere.Samo ne kužim da li se one mogu zašarafiti u grlo bilo koje lampe ili trebaju nekaj specijalno(neki pretvarač ili slično).Jel netko možda zna?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 09:55
Originalno poslano od člana Geko Geko napisao:

imam 60 litarski akvarij s kornjačama koji ima grijač i stoji pored radiatora pa pomalo voda isparava. Uslikat ću ti da vidiš kak to izgleda kod mene pa bum stavio na forum.
Geko, hajde molim te malo više o akvariju. Naime, ja imam kornjaču staru oko 17 godina. Dok je bila mala imala sam grijače, ali onda je mrcina grizla ili bolje rečeno napadala grijač i otkako je jednom napravio kratki spoj više nema grijača. Sreča da je fidovka izbacila, inače bi bila juha od njega.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 10:28
rain, evo mene opet. Imam jedno jedino svitlo (tak mi se sviđa ta riječ) u malom plasteniku, bolje reći klijalištu. To je duga cvjevčuga Grow lux, po danu je svjetlo ljubičasto. Opisa koliko luxa, koliko područje pokriva - njanci, nula, nema, pa su sve moje opservacije čista empirija - jedino mogu reći da radi. Kupila mi MK uklopni sat koji pali svjetlo u 7 ujutro i gasi u 19. Za sad mi se čini da su biljke zadovoljne, lijepe su zelene boje. Ako tko ima više iskustva, molim lijepo nek napiše. poz...
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 15:07
Ma, ja bih morala čim prije posaditi "scalese"od Achimenesa,dok su friški,a znam da još nema dosta svjetla za njih ako izniknu.Ovih dana bum dobila 2 Gro lux žarulje,pa bumo vidli.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 11:54
Evo me opet u ovoj temi, jer moj "projekt" s početka ove priče pomalo ide u realizaciju, pa došla vidjet imali što novo.
Mi smo se odlučili za živinu rasvjetu, sijalice s prigušnicom, jer one ipak imaju najveći spektar boja, iako kažu da su biljkama dovoljne plava i crvena, ali zašto ne i druge.
Slikam kad bude montirano, za koji dan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dr.gonzo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2010
Lokacija: Lao People's Dem. Rep.
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.gonzo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 18:51
 poozz!!! zanima me dali neko zna dali se sijalice tungsram infrared 250w i infrasec 250w mogu koristiti za uzgoj biljaka? hvala za odgovre poozzSmile
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 17:36
Jučer sam bio u dućanu specijaliziranom za žarulje i tamo prodaju Osram žarulje za uzgoj biljaka. Imaju od 60 i 100 W, ista im je cijena, malo manje od 30 kuna. Što je bolje uzeti od ove dvije? Da li je potrebno uz takve žarulje, koje dosta i griju, biljke onda držati uz kakav izvor topline, radijator ili slično?

Imao sam namjeru koristiti te lampe za klijanje i uzgoj (dosta je tmurno tu u ZG) chilia i adeniuma, ima tko iskustvo s tim?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.