Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
Poruka
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 09:56
ja na svojim prozorima koji su cjeli dan na suncu imam surfinije,tisucu zvoncica,dragoljube i sandovilu.znam da sunce vole i helichrysum bracteatum(slamnati cvijet).
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 16:00
Moj balkon je na jugu, dakle sunce od otprilike 11,45 h. Godinama već imam (uspješno) viseće jednostruke roze pelargonije i pokazale su se puno bolje od duplih. Dapače, uopće im ne smeta toliko puno sunca, samo ih se ne smije zaboraviti zaliti, kao i često pognojiti ako želimo da stalno cvatu. Kupila sam ruselije da mi razbiju monotoniju, imam ih prvi puta, a kako vole sunce i sušu, nadam se da neće biti problema. Biti će tamo i jedan tropski hibi, lablab, clerodendrum ugandense, vinke, plumbago i asarina scandens. Smile Eh, da, zaboravila sam i tradeskantije zebrine.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 15:47
da ne nabrajam što sadim, slike govore tisuću riječi








Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 22:18
Prosle godine i svih prethodnih moj je balkon bio go i "sterilan" kao u nekog starog udovca Big smile
A sada, zahvaljujuci VAMA, imam;
zimzelene sarenolisne vinke
dvije vrste tradescantie,
ruzmarin, nanu, bosiljak,
cuvarkuce,
sedum sieboldi
sedum spectabile
sedum jos neki Embarrassed
crasulla 2 vrste i preslatki Aichryson.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 00:39
Nisa svaka čast,stvarno ti je lakše slikom dočarati nego sve ovo nabrojatiSmile
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 08:13
Pozdrav svima
i mene zanima što bih ovu dolazeću godinu posadila na balkon imam istočnu i zapadnu stranu balkona. Živim na otoku Krku  i zapadna strana mi je dugo izložena suncu.Do sada sam imala samo pelargonije koje su bile predivne do 7mj onda dalje katastrofa i sa cvjetovima i sa žutenjem listova .
na istočnoj strani posadim surfinije ili petunije na njih napadne bijela mušica a još gorje siva pljesanj.
Na vrh
mandi23 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandi23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 08:55
ja sam do sada sadila samo pelargonije,viseće,jednostruke i super su mi uspijevale. ove godine bih probala između 2 pelargonije posaditi surfiniju, dvozub ili bacopu da mi bude malo veselijih boja. "ljube" li se ove biljčice sa pelargonijama?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 12:44
mandi23, to bi ti bila jako lijepa kombinacija, idu jedna s drugom. Imaš je i na slikama, prolistaj unatragWink.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 15:24
Originalno poslano od člana katakrk katakrk napisao:

Pozdrav svima
i mene zanima što bih ovu dolazeću godinu posadila na balkon imam istočnu i zapadnu stranu balkona. Živim na otoku Krku  i zapadna strana mi je dugo izložena suncu.Do sada sam imala samo pelargonije koje su bile predivne do 7mj onda dalje katastrofa i sa cvjetovima i sa žutenjem listova .
na istočnoj strani posadim surfinije ili petunije na njih napadne bijela mušica a još gorje siva pljesanj.



Meni je ljubičasta zebrina super se držala na puinom suncu, čak je i zaboravim zaliti.
Kukci je neće, jako je zahvalna.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 15:27
Originalno poslano od člana mandi23 mandi23 napisao:

ja sam do sada sadila samo pelargonije,viseće,jednostruke i super su mi uspijevale. ove godine bih probala između 2 pelargonije posaditi surfiniju, dvozub ili bacopu da mi bude malo veselijih boja. "ljube" li se ove biljčice sa pelargonijama?


Možeš ih pokušati razdvojiti u posudu i ubaciti u zemlju sa posudom.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2020 u 17:10
Kad se i što sije od biljaka u malo toplijoj klimi od kontinentalne? Ovdje kod mene je sada preko 15 stupnjeva danju, a ujutro je hladno.

Ovdje sad narcisi, forzicije i magnolije cvjetaju. Vidim da mještani orezuju ruže i svo bilje, to znači da je vegetacija krenula.
A i normalno im uspjevaru ružmarini ovdje.
Zanima me kad bi mogla si na balkončić posaditi kadifice, peršun, dragoljub....? Da ne posijem prerano.

Što štiti od komaraca od biljaka? Je li ružmarin tjera komarce?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2020 u 17:12
Joj Nisa tvoj balkončić kao rasadnik, predivan je Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2020 u 18:12
citao sam ovdje da bosiljak tjera komarce, a ruzmarin imam velik vani nekoliko godina, al je toliko komaraca da ih bas nista ne tjera. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2020 u 17:53
Imaju pelargonija citronela i muskito pelargonija. One tjeraju komarce.

Ima još jedan trik zapalite kavu na aluminijskoj foliji da dimi, sve bježi.
To sam u vrtu koristila nakon što sam od uboda skoro u hitnoj završila. Od koljena do vrata sam bila sva u plikovima, pravi masakr.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.