Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pjege po mladim listovima (drvo života)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pjege po mladim listovima (drvo života)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
adriana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2015
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adriana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pjege po mladim listovima (drvo života)
    Objavljeno: 04 Studeni 2015 u 20:46
Bok, nova sam ovdje na forumu pa vas prvo sve pozdravljam! E sad..bila bih jakooo zahvalna kad bi mi netko mogao reći ako ima kakvih iskustava oko pjega na mladim listićima drva života..
ugl. dva najnovija listića imaju smeđe mrljice a ostali su zdravi, ne vidim nikakvog nametnika i sve je bilo u redu do prije 2 tj kad su izrasli ti listići. Ništa baš konkretno ne piše kako da ju spasim??! :( hvala unaprijed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 07:42
Pozdravi i dobro nam došla!!!!!!

bilo bi dobro da si nam dala i koju sliku da znamo o čemu je riječ. 

Evo jedan tekst od naše članice Silvy kada je bio problem sa savijanjem listova : 

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3321

Ja svog zalijevam jednom tjedno i to mu je dosta. Nikad ne ostavljam vodu u podlošku. Bolje ga ne zalit, nego previše. Prskam mu lišće kad je suh zrak, dodam mu koji štapić-gnojivo ili tekuće, i to je to. Moje ima dobru drenažu. Nije prezahtijevan.
Javiti će ti se veći znalci, ili pogledaj malo pod sobnim biljkama.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=354&KW=dracena&PID=689731#689731

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=354&PN=3

pogledaj malo pod yucce, da, i nemoj je zalijevati neko vrijeme, vidi šta je sa korijenom; ako je zemlja vlažna presadi je da ima dobru drenažu. A mislim da bi se i grančica uhvatila u zemlji. (Ja sam svoju posjekla, bacila u šumu na komposište i ulovila se - raste Wink, ali moja raste vani - primorje)

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=556&KW=yucca&PN=1

Cure pogledajte malo ovdje, i ja sam još nova i učim.
Na vrh
adriana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2015
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adriana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 18:23
Hvala na odg.. hm..sta se tice zalijevanja mislim da to nije problem jer ne pretjerujem..isto tako jednom tjedno. I prskam listove. Imam ju vec vise od godinu dana i bas lijepo raste samo ne kuzim te mrljice. Ti listovi i dalje rastu i ne siri se to. Sliku bi stavila ali neznam kako..nikak nece.. stavila sam u album samo.
Na vrh
adriana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2015
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adriana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 19:51
http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/12dee628-20151104_195056.jpg
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 21:34
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2015 u 07:59
a moj pokazuje znakove sušenja na vrhovima listovima ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
adriana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2015
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adriana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2015 u 08:25
Tak je i moj nakon sto sam ga dobila..svi listovi su se poceli susit na vrhovima i uvijat. Kolko se sjecam ja sam ga presadila i pocela prskat s vodom (do tad jos nisam znala da se mora prskat ako je zrak suh) sad kad god se sjetim poprskam ga i nije mi se poslije pojavio taj zuti vrh i listovi se ne uvijaju vise...
Iii daa..hvala Ivona na slikici hehe
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.