Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć Za Sefleru!!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć Za Sefleru!!!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
enilena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enilena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć Za Sefleru!!!
    Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 13:21
Pojavile su mi se neke čudne točkice na listovima šeflere. Nisam našla nikakvog nametnika, ali to ne znači da ga možda nema!? Pregledala sam internet za ovakvim slučajem, ali ništa nisam našla pa molim ako netko zna o čemu se radi neka pomogne!!! Pojave se neke roza točkice i onda rupice na tim mjestima, čak je i mlada stabljika koja je narasla 2mm cijela potamnila i otpala, nije uspjela niti narasti....zahvaćene su i stariji i mladi listovi...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2016 u 12:13
EniLena, ako si iskljucila mogucnost štitastih vasi, jer na slici ne vidim dobro,onda ili je mnogo orošavaš po lišću, ili je blizu balkonskih vrata pa je onda i hladna promaja premlati. Ovako na prvoj slici mi djeluje kao neko spoljno oštećenje, hladan zrak i to.

Meni se to znalo desavati zimi kad susim ves u kuci i zrak ujutru bude jako vlazan, samim tim i listovi. Onda kad otvorim ujutru prozor da prozracim, leden zrak ih osteti.

Inace, Seflere su jaaako sklone stitastim vasima pa je s vremena na vrijeme pregledaj ispod i na listovima da nema kakvih priljepaka smedjih, koji za laika ne izgledaju uopste kao stetocina.
Pogotovo hoce lisce joj opadati kad je one napadnu. Te vaske znaju izazvati i ovakva ostecenja kao kod tebe, pa pregledaj grane koje jos nisu "sredile" i koje ti djeluju zdravo, da ih nema i tamo.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2016 u 12:20
Ako je sve to iskljuceno kod tebe, onda postoji i mogucnost premokre zemlje i trulezi korijena Confused

Na vrh
enilena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enilena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2016 u 10:28
Pregledala sam listove i ništa se ne vidi (mislim na štitaste uši)....bila je kraj radijatora i pored balkona pa sam je preselila u drugi sigurniji dio stana, ...pratim je svaki dan pa ću vidjet da li ima promjena.....hvala na savjetima :)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2016 u 16:45
Za mjesec dana iznesi je na terasu. Ima da propjeva od lišća i sreće, u septembru je neces prepoznati Wink

Iz iskustva!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.