Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otrovne gljive!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otrovne gljive!

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:39
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Evo još jedne otrovne ljepotice  LUDARA odn.boletus satanas,teška otrovnica,ali nije sa smrtnim posljedicama...


jooooj Jagoda, ove tvoje ljepotice sam našla na okupu....a bar za 1 manju košaru,8/9 kom... divne, velike, teške..ma jedva sam odolila da ih ne pokupim.....poplave kad se prerežu šta ne? AKO NE POPLAVE HITNO JAVI da se vratim po njih!!!! smile126
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 02:34
Griva gljivarski pozdrav....Javljaš se da si našla ludare, nisi ih valjda brala...Lijepe su za gledanje ali samo za to. Kažeš da ih ima dosta na jednom tvom mjestu. Ovu nedjelju i ponedjeljak je izložba gljiva u Klani, pa bi mi dobro došla 3 lijepa primjerka ludare. Javi ako ih subotu nađeš da dođem po njih...Pozzsmile221WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
pupetta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2010
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupetta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 16:08
Originalno poslano od člana cordyceps cordyceps napisao:

Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

a koju gljivu često mješaju sa suncanicama ili puranima kako kod nas kažu?
 
od nje je bilo dosta slucajeva da se ljudi otruju!
 
Zelenu pupavku obično miješaju sa sunčanicama, i tada su trovanja jako teška, često sa smrtnim ishodom.
 
A muharu miješaju s blagvom (Amanita caesarea), i tada su trovanja obično lakša, s poremećajima u probavnom i živčanom sustavu, temperaturom, iscrpljenošču, a nakn toga mogu uslijediti i halucinacije, zavisi od čovjeka do čovjeka i o količini koja je pojedena.



cek,nije mi jasno kako mogu mjenjati zelenu pupovku sa suncanicom?
zelena pupaka ima glatki klobuk, dok suncanica smede-bez i to njezno pahuljast...
te mi gljive nikak nisu slicne...
Na vrh
pupetta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2010
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupetta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 16:13
btw, sve procitala :)
nedavno je bilo trovanje zelenom pupavkom u cro. Neki dedek je ubral pupavku i zena ju pojela (ishod neznam). Odmah sam rekla da je se pokusal (ili uspjel) rijesit...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 22:23
S muškima nikad dovoljno oprezaLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 18:46
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Griva gljivarski pozdrav....Javljaš se da si našla ludare, nisi ih valjda brala...Lijepe su za gledanje ali samo za to. Kažeš da ih ima dosta na jednom tvom mjestu. Ovu nedjelju i ponedjeljak je izložba gljiva u Klani, pa bi mi dobro došla 3 lijepa primjerka ludare. Javi ako ih subotu nađeš da dođem po njih...Pozzsmile221WinkWink



Jagoda!!! Šta nisi poslala privatnu poruku ili sms, tek sam sad vidjela ovo :(((
Šteta.....  A i na izložbu bi došla.... :(( već su mi dosadile ovih 20-tak vrsta koje berem ( a neke kao i da nestaju), da naučim koju novu vrstu....

Ne valja plakati nad prolivenim mlijekom, računaj na moje ludare za godinu smile219
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.