Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
Poruka
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2015 u 23:24
Ne znam oko čega se ti sekiraš, biljka izgleda sasvim u redu a "izbocine" na prvoj slici su zračno korijenje koje anthurium vremenom formira i koje treba ostaviti iznad zemlje a posebno prilikom presađivanja.
Sve u svemu, po ovim slikama, nema potrebe za brigom smile99
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
DeltaBo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2015
Lokacija: BIH
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DeltaBo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2015 u 09:57
Ok, hvala na odgovoru! Sad mi je lakse Smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 12:02
Predivna biljka, doista nezahtjevna, a cvijet izuzetno dugo traje.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 19:54
Prekrasan je! Ja ga nikada nisam uspjela tako lijepog uzgojiti. Obično bi mi propao nakon par mjeseci. Jednostavno ne znam s njim.Embarrassed
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2017 u 21:36
Rajski, divan je. Ovo nemam :)
Kažu da ne mora biti na baš full jakom svjetlu ili prozoru da bi cvjetao, šta tvoje iskustvo veli?
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2017 u 08:34
Hvala curke !

Kupila sam ga zimus za 10 kuna i iskreno, mislila sam da će biti kratkoga vijeka. Stavila sam ga na stolić koji je udaljen od prozora 2.5-3 m. Zimi sam zalijevala jednom u 2-3 tjedna. U proljeće sam ga iznijela van i zalijevala jednom tjedno. Da u pravu si, izgleda da funkcionira i bez puno svjetla. Cvjeta stalno samo što su "zimski cvjetovi" zeleno-crveni i nemaju baš nekakav kolorit. A ovi ljetni su žarko crveni i stvarno jako dugo traju. Još se drže cvjetovi koji su se zimus otvorili. 

I za divno čudo, izgleda ja je posađen u fini supstrat, čini mi se treset i kokosova vlakna. Nisam ga presađivala, vjerojatno ću na proljeće dok nabavim kokosića, izgleda da je dobar za biljke.

Evo moja iskrena preporuka i zato što nije velika biljka i sigurno ćeš joj naći malo mjesta. Hug
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2017 u 11:39
Krasno, ovo su super vijesti.
Vjerovatno igraju ulogu i veličina i raspored prozora u prostoriji, strana svijeta.. Kod mene je iskustvo da nema šanse išta što je cvjetajuće izbaci cvijet van prozorske daske, dok na njoj buja. Konkretno ljubičice i orhideje. Na istočnoj strani su mi prozori u svim sobama. Vrijedilo bi probat sa ovim ljepotanom, imam mjesto za njega blizu balkonskih vrata.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2023 u 22:10
Nabavih ovoga ljepotana i nemojte se dvoumiti-jako je zahvalan! Sve je istina što Rajski vrtovi kaže, držao je cvijet godinu dana i dobio gomilu lišća. Sada ima 6 novih cvjetova, cijelo ljeto je bio u hladu vani a sada uživa na prozoru unutra. Posađen je u zemlju za orhideje sa dodatkom vrlo malo obične zemlje i jedino tako mi je opstao.
Prošli sam ubila jer sam sadila u običnu zemlju, nemojte u nju saditi nipošto i živjeće vam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.