Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - sadnja bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


sadnja bilja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: sadnja bilja
    Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 13:46
evo i sijećanj je na izmaku i čitam da je vrijeme za sadnju nekih ranih biljaka.
o tome znam jako malo, pa vas molim da napišete što sijete u kući, u kakvim uvjetima i kad to presađujete van?
recimo prošle godine sam posijao mnogo toga ali je bilo pretoplo i sve je propalo.  ne želim to ponoviti i ove godine a neznam kako da improviziram vani.
recimo volio bih sam uzgojiti patlidžan, rajčicu, paprike, .... ali gdje da stavim te sanduke sa sjemenjem? u sobu, van..?
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 13:49
Rajčicu možeš dolje uzgojiti ali patliđan i papriku teško.... Dolje je prjaka suša jedino ako ćeš svaki dan zaljevati vrt a to ti se ne isplati zbog par paprika i patliđana...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 14:12
Zvjezdana sve o ovom našem kraju Osbourne. Ima pravo probala sam i ja ali stalno sam zaljevala i paprike su bile jadne , balancane minijaturne , a jedino su pomidori bili lijepi. No moji tu već stavljaju krumpir, kapuli, češnjak, ali to i ti znaš da možeš uvijek.
Moj vrt je na žalosto oko Ogulina i ja ništa ne sadim prije maja, ali sve isto dospije na vrijeme za pojest.
Za sad imam samo izorano (to mi susjed obavi dok me nema)
Jučer je izgledao ovako:
 
 
Otprilike je to oko 150 m2 , skoro mi je malo previše, ali uživam, a ove godine ću probati prekriti nešto folijama protiv korova.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 15:33
zasto folijama? pa bar u ogulinu imas sijena koliko god zelis. nagrabi si koliko ti treba...
 
isplati se jer vrt prakticki ne zalijevam.  sijeno sve radi umijesto mene:)!
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 16:05
Vjerovao ili ne baš sam dok smo šetali uz cestu vidjela suhu stelju i sjetila se tebe i znaš da ću probati. S vlagom tamo nemam problema jer ima jutarnje rose, ali korov, moš mislit, kad me nema 10 dana što sve naraste.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 17:36
znam, jedne godine sa kosio njivu kolika je vutra bilasmile106...bio je to rat:)!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 00:37
Zar preko sjena ne dodju razne gljivice isl?
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 15:20
meni ne... sve lijepo trune pri zemlji a ovo sijeno povrh cuva zemlju od suncevih zraka i vjetra.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 20:15
posijala sam šparoge
a u hladno klijalište: rajčice. paprike, krastavce, celer, cvjetaču, artičoke, kalj, kupus, matilovac

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 21:47
Ma Trša pa ti imaš pravo bogatstvo u zemlji.Ne preostaje nam drugo nego da zastiremo sve ono što možemo.Ja ću zastirati sa pokošenom travom,isčupanim korovom,lišćem itd, šta već nađem.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 22:01
Mikice, teško je kad vrt nije kraj kuće, već mi je to 100 km daleko, kad idem idem preko produženog vikenda. Iako sam u mirovini, zvanično još radim ponešto (fušam), doduše dogovorno, odnosno po narudžbi, ali za to moram biti u Rijeci. Znaš kaka v je vrt kad u njeg ne uđeš samo 7 dana.
Za to ću probati sa prekrivanjem bilo čime, jer korov me uništi. Iako pored sveg korova imala sam svega, tamo je zemlja plodne i velike su rose, pa su neke kulture bile vrlo uspješne. Inače nisam niti gnojila previše i ne upotrebljavam nikakvu zaštitu, sve prirodno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 12:52
Ja sam prošle godine posijala rajčice, cinije, kadifice i još neko cvijeće odmah poslije Nove godine u one kontejnere od stiropora s rupama. Sve je krsno niklo u toploj sobi pored radijatora ali kko su rasle biljčice su se samo izduživale i morala sam ih okretati svaki dan. A i zemlja se brzo sušila pa mi je dosta rasade propalo. Skužila sam da biljkama nije toliko bitna toplina već količina svjetlosti pa sam ove godine krenula sa sijanjem tek početkom veljače. Ovaj puta jedan dio u kontejner, a drugi u plastične posudice u kojima bude zapakirano meso u supermarketima. Opet sam sfušarila sa kontejnerima jer su ove u posudicam na prozoru bile puno čvršće i zelenije iako je moj sin ponekad znao ostaviti i prozor otvoren na "kipu" preko noći. Nije im ništa bilo.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 16:36
mene zanima mogu li posijati grah koji sam vidila u dučanu
to nije sjeme za sijanje nego za kuhanje :)
 
da li bi on rodio ?
zanimljiva je vrsta...ima i bijelih i crnih....a sjeme je sitnije nego od običnog graha
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 20:54
Možeš, bez problema. Sigurno ća narasti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.