Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sto raditi u ovo doba?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sto raditi u ovo doba?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sto raditi u ovo doba?
    Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 23:42
Posto sam vrlo nestrpljiv,a ne znam st se u ovo doba godine radi odlucio sam potraziti vasu pomoc.Zanima me sto se u vrtu ovih dana radi i koje se sjemenke sada mogu sijati u kuci te da li se moze posaditi koja zaboravljena lukovica?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 23:50

Ja sam ovih dana pošto se maknio snijeg, cistio malo dvoriste i grabljao ga, skupljao i uklanjao polomite grane i sl..

i sadio maćuhice u vrt.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 09:47
Vidjevši slike prazne parcele koju imaš,ovih danapuno toga možeš raditi.Moraš samo znati šta ćeš saditi i barem okvirno kako će ti izgledati dvorište. Evo da ti nebude dosadno,dok ne smisliš kako će izgledati,poravnaj zemlju,makni korov i kamenje.Ako misliš neki vodeni vrt imati,nađi mu mjesto i počni lopatati. Sad već možeš saditi drveće i grmove.Naravno ako nije zemlja smrznuta.....i tako,ima se šta za raditi...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 17:14
predlažem da možda virneš i u onaj dio gdje pišemo naše dnevnike radova pa možda dobiješ inspiraciju
meni to pomogne, pa eto..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 17:25
Momentalno sam odustala od utakmice, jer je dosta da se MM nervira, odoh ja u vaše cvjetno društvo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:16
ja imam i previse posla u 2 vrta koja imam:
 
ajmo sa onim pod steljom:
 
-treba prvo pograbit lisce oraha i rjesit ga  se.
-orezat zivicu koja se previse rasirila (kupina i pavitina)
-izrezat grane pale tresnje u oluji zimos i od njih napravit "hotel za kukce" (opisat cu s vremenom)
-pokosit (uvijek volim ako ne pokosim na jesen to ucinit na proljece)
-onda najveci dio posla: dic stelju (ostavit malo polutrulog sijena) te nabacat kopost (nezreli) i to sve uort u zemlju(koja mi je uzasno glinovita),zatim svu stelju ponovno nagrnut na vrt
-uzet kolce i spagu i napraviti prlaze i gredice jer to do ove godine nisam imao i zemlja je svuda jako tvrda kako se hodalo po njoj (po stelji)
-uredit kompost,pomijesat ga prevrnut...
-zasadit vrt
 
to mi sad pada na pamet
 
onda cvijetnjak:
-sve smislit i napravit ukratko, to je sad ruzno dvoriste a zamisljam ga sa jezercem, grmovima..o tome u dnevniku.
 
ima posla..
 
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:24
Još bi zima mogla nelatiti pa se orjentiraj na pripremu terena i eventualno sadnju cvijeća koje češ na proljeće presaditi. Obzirom da ti je dvorište prazno, možda da skupiš kamenje i zemlju za kamenjar ili jezerce ako buš ga radio. Još se može saditi i drveće i lukovice koje se nisu jesenas.
Ali prvo si preštihaj zemlju i ostavi da se malo slegne prije nego navališ.
I proljeće bu ti jako brzo došlo! a onda kreni s ostalim.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 10:59
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

-izrezat grane pale tresnje u oluji zimos i od njih napravit "hotel za kukce" (opisat cu s vremenom)
 



To sam prije nekih mjesec dana vidio na TV-u. Zbilja zanimljivo.
Ajd nas obavijesti kad to složiš, i ak možeš, stavi fotku hotela.smile143
...štihača je zakon...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:16
Osbourne ima uvijek originalne ideje, a bio je danas vrijedan. Ja sam pak prosijavala opet zemlju od nekog starog iskopa i sitno kamenje odnijela na odlagalište, sigurno jedno 5 kariola, naravno pomogao MM ali samo odvest kariolu do prikolice. Morala sam prestat jer se zaškurilo.
A uspjela sam danas fotkat ptičicu koja mi je došla na hranilicu. Nije neka slika, ali jako sam bila sretna
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 18:40
sta to jede?
naravno da cu staviti na net samo moram ulovit vremena i dobit inspiraciu!
svrha tog bi bila da se ugnijezde neki kukci recimo bumbari. kad drvo malo "strune" tj odstoj oju godinu u njemu ce mozda neki kukac odlozit jaja! također u vrt planiram staviti par komada starih drva iz sume da se kriju kukci ispod i kojekakve zivotinjice.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 18:52
Stavila sam im loj od govedine pomješan sa sjemenkama za papigu. Sve su pojele, imam nekoliko takvih hranilica. Danas sam napravila duplu i u jednu lstavila malo kruha, onako zgnječenog, kao za ribe lovit.
i misliš da nije u redu, valjda ima neće ništa biti. Ja mislim da one nebi jele da ima to ne valja.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 20:46
neznam ali mislim da je ok..pogledaj golubove koji dobivaju cijele pinke:)
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 08:47
ja se mislim da za par dana presadim kućno bilje u veće teglice, samo me strah da nije još malo rano. jučer sam bila u shopingu i kupila kuglice za drenažu. sad me zanima ako mi netko može pomoći, da li je te kuglice pametno staviti na dno posude gdje ću presaditi dracene i zamiloculas. to sam gledala u nekoj emisiji ali bih ipak htjela i savjet pravih znalaca
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.