Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orah
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orah

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 14:05
Ja sam nekoliko oraha veličine jajeta posadila u posude. Evo jednog, slikan prošle godine, sada je veći i lijepo raste. Po zimi ga unesem u podrum jer su se neki od tako posađenih smrzli vani u posudi.



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 14:19
nisam znala da s ei orah kalemi... ali pošto sam neznalica u voćarstvu, nije ni čudo

milice a zašto ga ne posadiš u zemlju?
sigurno mu još nisi odabrala pravo mjesto
zar njima smeta hladnoća?

sveki ima u dvorištu par oraha, ali nisu baš nešto - mislim na plod, naravno, samonikli su i budu prilično maleni, ali zato im ne smeta ni sunce ni zima
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 14:37
Orahu smeta vjetar dok je mali, kasnije ne.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 15:10
Ovaj orah čeka da bude posađen ali nikako da stigne odnosno da ga odnesemo na odredište. Hladnoća smeta ako korjenje nije dobro zaštićeno. Tri su se smrzla koja sam dala na udomljenje , ostavili ih vani u posudi a zima bila jaka  a oni još maleni. Da su bili u zemlji , mislim da se ne bi smrzli. Kad sam ja bila djevojčica a zime jake i dugotrajne znalo se dogoditi da se veliki, stari orah smrzne. Sve se čulo kako puca u stablu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2011 u 14:35
Možda bi trebalo deblo zamotavati u nešto.Kad sam bila dijete moj otac je već odraslu palmu zamotavao mislim u slojeve najlona.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 10:31
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 15:28


Tražim kontejnirane sadnice kasnog cjepljenog oraha, ako netko ima informaciju, iz rasadnika koji su iz Prigorja, Zagorja ili Međimurja. Hvala na informacijama.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 17:19
Nedavno sam kupila orginal zapakovanu vrećicu koštunjičavog voća( bademi, lješnjaci i "orasi").
E sad, ti orasi imaju jezgru oraha, tanku ljusku kao kod lješnjaka i nešto su slađi od ovih "normalnih" oraha.
Zna li neko o kakvim se orasima radi.
Evo i slika.



     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 23:27
to su pecan orasi, plod hikorija iz sjeverne amerike

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pecans.jpg
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 13:26
Hvala Khan
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 13:32
Baš je simpa ovaj orah, makk!
Nego, ovo gore cjepljenje koje je prikazala GT linkom izgleda lako izvedivo...
...u kojem mjesecu se to radi?
...ak i ne uspijem, bar mogu reći da sam probala!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 00:13
Da oživim temu u sezoni oraha. Imam dva stabla oraha vjerojatno već i punoljetna, obadva slabo rode, a od ono malo plodova koje uberem, puno ih je crno i neupotrebljivo. Pokušala sam staviti žute pločice ali nije bilo nekog efekta od toga.
Trebam li ih pognojiti? Kada i čime je najbolje?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2018 u 08:37
Evo ja probao ove godine kalemiti orah .



Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2020 u 10:23
Sadnica oraha dve godine kasnije i prvi plodovi na kalemu oraha.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.