Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ukrasni sljez - Althea rosea

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1999
Datum ispisa: 31 Svibanj 2024 u 03:31
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ukrasni sljez - Althea rosea
Objavio: rijeka53
Tema: Ukrasni sljez - Althea rosea
Datum objave: 03 Kolovoz 2008 u 17:31

Ovo sam posijala  24. aprila

 
i dobila ovu stabiljku krcatu cvijeca
 
 
 


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 03 Kolovoz 2008 u 18:05
rijeka predivna je Heart...ako može prva bih žicala sjeme kad ga bude Embarrassed
 
mislim da je to ukrasni sljez - althea rosea

 
p.s. a računaj i na SilveK i na TeaK Wink


-------------


Objavio: rijeka53
Datum objave: 03 Kolovoz 2008 u 19:57
.....upomoc,  ja pojma nemam kako do sjemena iz cvijeca as ja cvijetove  uvenule, blentava sam,  samo bacim.
 
p.s. dok je ducana ne brinite  


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: iris
Datum objave: 03 Kolovoz 2008 u 20:29
u čahuri gdje je bio cvijet nakon što se osuši nastanu sjemenke
nije problem...nekoliko cvjetova ne diraj dok se skroz ne osuše i to je to Smile


-------------


Objavio: rijeka53
Datum objave: 03 Kolovoz 2008 u 21:34


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Kolovoz 2008 u 21:37
To je onaj predivni cvijet, kojeg vidim kad prođem pored tvog dvorišta, prekrasan je.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 04 Kolovoz 2008 u 18:13
divan je...kod mene je obican,a dupli su stvarno prekrasni.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 11:23

....vrata vavek otprta

...ne prestaje cvasti
 

 



-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Kolovoz 2008 u 13:37
Ko da je od kreppapira, tvoje dvorište je ukras tog dijela Rijeke.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Kolovoz 2008 u 22:23
stvarno je prekrasan cvijetHeart
vidjela sam i ja jednom u prolazu isti takav Smile ali nije još bilo sjemenki


Objavio: rijeka53
Datum objave: 17 Kolovoz 2008 u 10:34
Sve o
 
http://images.google.hr/images?q=Althea+rosea+&ndsp=18&hl=hr&start=0&sa=N - http://images.google.hr/images?q=Althea+rosea+&ndsp=18&hl=hr&start=0&sa=N


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: smrcko
Datum objave: 03 Rujan 2008 u 21:36
Prekrasan cvjetić. Ako me oči ne varaju liči mi na ljekoviti sljez, možda su rođaci.smile141

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: SilveK
Datum objave: 03 Rujan 2008 u 21:47
Točno smrčko, neka vrsta slijeza. Jedino  je ovaj procvao iste, a slijez je dvogodišnja vrsta...


Objavio: gute Fee
Datum objave: 20 Kolovoz 2010 u 22:26
Slucajno sam tu naletila - ja sam dobila sakicu sjemena , rekli su mi dasu boje razlicite . U Njemackoj ih imaju u skoro svakom vrtu i zoveju

     Stockrose

nadam se da cu ih i ja na godinu imati !           smile161


Objavio: mirjam
Datum objave: 29 Kolovoz 2010 u 16:52
Draga Gute Fee oprosti što upadam nepozvana ali želim te upozoriti ako želiš na godinu imati te prekrasne "Stockrose"moraš ih posijati odmah pa možda cvatu drugu godinu. smile160

-------------
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***


Objavio: gute Fee
Datum objave: 01 Rujan 2010 u 22:48
Mirjam , hvala na poduci ! To nisam znala ! Sutra cu ih odmah posijati !   smile113


Objavio: mirjam
Datum objave: 01 Rujan 2010 u 23:17
Draga Gute Free ne zahvaljuj mi unaprijed jer nisam sigurna dali ih treba sad sijati jer sam ih sijala uvijek na proljeće i cvijetali su druge godine krajem proljeća pa dalje do jeseni.Vrijedi probati i sad posijati pa možda upali i ranije dobiješ prekrasne cvijetiće.Za svaki slučaj koju sjemenku ostavi za proljeće.POOOZDRAV...smile78

-------------
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***


Objavio: gute Fee
Datum objave: 02 Rujan 2010 u 22:52
 
  Tako cu ja to i napraviti    smile113  rezultat cemo vidjeti !


Objavio: Kornjača
Datum objave: 02 Rujan 2010 u 23:19
evo jos jedna stvar koju nisam znala,hvala na poduci

-------------
vladati nad sobom
najveca je vlast


Objavio: mirjam
Datum objave: 03 Rujan 2010 u 10:42
Super,neka sam i ja nekome pomogla makar savjetom. P O Z D R A V !!!smile92

-------------
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***


Objavio: gute Fee
Datum objave: 04 Rujan 2010 u 23:03
Od savjeta do sjemena , pelcera , lukovice i t.d. , da ne nabrajam sve je to plodno tlo na kojem rasteju i nasa prijateljstva    smile79


Objavio: sunceeee
Datum objave: 21 Rujan 2010 u 20:51
Krasni sljezovi!Tongue

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: gute Fee
Datum objave: 22 Rujan 2010 u 23:09
Ponavljam se : ja sama neznam skoro nista , a svi znaju sve !    smile127


Objavio: Mira K
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 02:31
Kupila sam ovaj sljez  ALCEA rosea 'Chater's Double'. Neznam dali da posijem sada ili na proljeće? Piše na vrećici. od serdine proljeća do početka ljeta na otvorenom, na gredice. Jednom pikirati i presaditi na jesen... Ne razumijem ovo? Vi kažete da se neće cvasti te goine kada se posadi u proljeće, pa što mi je činiti da ima cvijet iduće ljeto?  pročitala sam da ovaj dupli nema sjeme. jel to točno?


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 08:36
Draga moja s trajnicama je obično tako. Ako posiješ na proljeće, a najbolje je tako, cvijet možeš očekivati tek iduću godinu, tako je bilo s mojima u vikendici.
Za sjeme ne znam, ali mislim da svaki cvijet ima sjeme.......??????????


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lora
Datum objave: 18 Studeni 2010 u 01:13
Draga M. Althea ne cvate nikad u godini kad ju posiješ. To je dvogodišnja biljka. Siješ ove godine, cvate iduće. Nadam se da sam bila od koristi.....

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 18 Studeni 2010 u 01:31
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Kupila sam ovaj sljez  ALCEA rosea 'Chater's Double'. Neznam dali da posijem sada ili na proljeće? Piše na vrećici. od serdine proljeća do početka ljeta na otvorenom, na gredice. Jednom pikirati i presaditi na jesen... Ne razumijem ovo? Vi kažete da se neće cvasti te goine kada se posadi u proljeće, pa što mi je činiti da ima cvijet iduće ljeto?  pročitala sam da ovaj dupli nema sjeme. jel to točno?

možeš posijati i sad u vrt, ako nije smrznuta zemlja, kod mene su se zasijali tamo gdje su bili i cvali iste godine, vjerojatno su nicali još u kasnu jesen kad nisam ni primjetila, tako da su se jako raširili (imam samo jednostruke koji visoko narastu preko 2m


Objavio: Lora
Datum objave: 18 Studeni 2010 u 02:03
Mari, ako su od sljeza koji ti je cvao, oni su se sami zasijali odmah nakon cvatnje, pa su iz tih izrasl novi.

Mira K. svaka Alcea ima sjeme, ali ne moraš ga pobirati, jer se nakon cvatnje sama zasije, pa ćeš imati dosta novih izboja.

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: gute Fee
Datum objave: 19 Studeni 2010 u 00:31
Da da , ali negdje sam procitala da prvu godinu ne cvate i ako ja to ne razumijem ?!?  


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 19 Studeni 2010 u 00:53
Gute Fee, dvogodišnja biljka, kao i šeboj  npr., he,he nije ti jasna botanika, budeš naučila već,
vidiš na livadi maslačke da cvjetaju, i gdje su oni zimi, smrznu se ispod snijega, a u proljeće potjeraju ponovo, mlade listove i cvjetove iz korijena,
dok sljezu ostanu zeleni donji listovi i onda na proljeće izbija stapka s budućim cvjetovima, to ti je divota prirode, sve zacrtano u genima biljkesmile64


Objavio: Silvestra
Datum objave: 14 Ožujak 2011 u 22:25
Moji ukrasni sljezovi posijani u klijalište izviruju iz zemlje.Pošto su sjemenke velike sijala sam po jednu u karton od jaja tako da ne moram pikirati.smile149


Objavio: Morana
Datum objave: 24 Ožujak 2011 u 03:16
silvestra jesi li ti svoje prvo namakala? i koliko im je trebalo da proklijaju?


Objavio: Silvestra
Datum objave: 10 Travanj 2011 u 22:10
Nisam namakala,brzo prokliju,ali sam ih početkom četvrtog mjeseca posijala van i već su iznikli i nikada više unutra neću ništa sijati.Kad bude toplo ,početkom  četvrtog mjeseca sve sijem van jer ovo unutra sve što sam posijala niklo je i posušilo se uz sav moj napor i mučenje.smile93


Objavio: Morana
Datum objave: 13 Travanj 2011 u 21:13
meni nije ništa niklo Unhappy


Objavio: Silvestra
Datum objave: 15 Travanj 2011 u 21:52
Morana,sljezovi će Ti nići ali nemoj nikada puno zemlje staviti na sjeme,to je bila jedna od mojih osnovnih grešaka.Sjeme koje je krupno ja odmah sijem po jednu sjemenku u čašice da ne moram pikirati,a sitno sjeme uopće ne ukapam već ga samo posijem po zemlji i malo dlanom pritisnem zemlju i tada sa nicanjem nečeš imati problema ako je sjeme ispravno.smile73


Objavio: Morana
Datum objave: 16 Travanj 2011 u 13:57
ma to i ja radim tako... stavim mozda cetvrt centimetra preko, a i prvo stavim jedan dan u vodu sjeme... al vec 20 dana nije nista niklo Disapprove


Objavio: panda
Datum objave: 16 Travanj 2011 u 15:16
meni je ove godine niklo dosta toga doduse sljezove nisam sijo al jesam puno trajnica i sve bez problema niče :)) i to unutra sam sijo ev bas smo jucer ja i mam sve ispikirali :)) a sljezovi su mi ostali samo obicni dupli su mi se smrzli i crveni i bijeli :(((


Objavio: Silvestra
Datum objave: 16 Travanj 2011 u 23:07
Onda mislim Morana da je sjeme krivo,inače bi Ti bar koji nikao.smile99


Objavio: Morana
Datum objave: 17 Travanj 2011 u 13:32
uh uh... tko zna hocu li opet naci sjeme, kad sam dosla zadnji put u taj ducan, nije ih bilo Confused


Objavio: gute Fee
Datum objave: 06 Svibanj 2011 u 10:24
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Gute Fee, dvogodišnja biljka, kao i šeboj  npr., he,he nije ti jasna botanika, budeš naučila već,
vidiš na livadi maslačke da cvjetaju, i gdje su oni zimi, smrznu se ispod snijega, a u proljeće potjeraju ponovo, mlade listove i cvjetove iz korijena,
dok sljezu ostanu zeleni donji listovi i onda na proljeće izbija stapka s budućim cvjetovima, to ti je divota prirode, sve zacrtano u genima biljkesmile64


Draga Mari , pises mi  " ..... dvogodisnja biljka ..... " , ali to ne znaci da ona za dvije godine "umre" , to znaci da ona treba 2 godine da odraste da bi cvjetala ili ....  ?    smile79  Ti znas da smo mi prosle godine naglo morali otici pa sam posijala ove godine cim smo dosli . Pflancici su sad oko 15 cm veliki , imam ih namjeru sad staviti na njihovo odredjeno mjesto ! Da to uradim ?


Objavio: Silvestra
Datum objave: 27 Lipanj 2011 u 13:45
Gute Fee,sljezovi koje posiješ ove godine cvjetat će Ti iduće,zato se zove dvogodišnja biljka jer joj do cvatnje vegetacija traje 2 godine...još i kasnije se neki puta zna održati i cvjeta...a kad je jednom posiješ naj češće se dalje sama zasijava...ako je zemlja jako dobra i njeguješ je sa velikom pažnjom biljka može procvasti i ove godine tamo pod kraj ljeta. smile169


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 28 Lipanj 2011 u 13:28
evo ovaj mi je već treću godinu na istom mjestu, dvije sezone cvate iz istog korijena
http://imageshack.us/photo/my-images/706/dsc01431x.jpg/">




-------------


Objavio: Silvestra
Datum objave: 28 Lipanj 2011 u 14:26
Mari upravo sam Gute Fee o tome govorila ,o mnogo čemu ovisi koliko će biljka dugo opstati,dvije godine sigurno ,a dalje ovisi o ome na kakvome tlu raste,koliko o njoj vodimo brigu i da li je u kontinentalnom ili primorskom podneblju.


Objavio: Anaida
Datum objave: 02 Srpanj 2011 u 14:05


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: mirjam
Datum objave: 02 Srpanj 2011 u 14:33
Anaida,prekrasni sljezovi.Ja imam tamno crveni sa prekrasnim velikim cvijetovima.Trogodišnji mi je otišao ovu zimu a podmladak od prošle godine uskoro će cvijetati.smile113

-------------
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***


Objavio: Marinn
Datum objave: 03 Srpanj 2011 u 16:56
Evo mojih sljezova....
 
 
 


Objavio: Monny
Datum objave: 03 Srpanj 2011 u 17:27
Marinn predivni su oci su mi ispale  smile39


Objavio: milica7
Datum objave: 03 Srpanj 2011 u 21:57
Svi prekrasni sljezovi , ne znam koji bih izdvojila.....neki su lijepi po boji a neki zato što su dupli.....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Marinn
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 18:43
Baš lipo da vam se sviđaju :) zato evo još jedna sličica...
.


Objavio: natalija
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 20:59
prekrasni su smile94
ja imam bijelog


-------------


Objavio: Marinn
Datum objave: 05 Srpanj 2011 u 00:49
Hvala! Sjeme sam dobija na poklon čak iz Engleske! :))


Objavio: natalija
Datum objave: 05 Srpanj 2011 u 06:03
ja sam ga bila kupila u merkura, ove godine ga nije bilo, ali od cijele kesice ostao mi samo taj bijeli - puževi ih jako vole kad su mali

-------------


Objavio: Anaida
Datum objave: 07 Srpanj 2011 u 07:36
Divni su, zaista...

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: FLORAMYE
Datum objave: 07 Srpanj 2011 u 18:38
Marinn, prekrasni su!!!!!!!!!!
 
Nekako mi prije nisu bili tako lijepi, ali su mi ovi privukli pažnju! Pa možda i ja sad nabavim neki!


Objavio: Free
Datum objave: 05 Rujan 2011 u 11:05
Prekrasni su Marinovi dupli cvijetovi sljeza!!! Ja sam sijala ovo proljeće a u cvijetovima ću uživati sljedeće, nadam se i vi samnom!!Heart

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: kamenjar
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 08:23
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

prekrasni su smile94
ja imam bijelog

imam ga sad i ja tj imat ću..posijala sam ga u četvrtak i eno ga niko je smile71


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 11:37
Kamenjar, brzo ti je niknuo. Moji su posijani duže ali još ništa od nicanja, možda ni neće....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: kamenjar
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 15:15
moji su baš pravo krenili,po danu ih iznosim van i špricam 2-3 put dnevno sa vodom..ako ti ne izađu ,ja cu ti od sebe poslat kad ojačaju

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: monstera
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 18:11
Originalno poslano od člana Marinn Marinn napisao:

Baš lipo da vam se sviđaju :) zato evo još jedna sličica...

">

Jesi li imala sjemenki od tih ljepota?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 20:53
posto prvi put sijem ,zanima me kad treba sljez pikirat ,posijala sam ga prije 9 dana



-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: milica7
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 23:22
Ja mislim dok još malo ojača i dobije još neki listić....Možda netko zna bolje....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Silvy
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 05:26
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Ja mislim dok još malo ojača i dobije još neki listić....Možda netko zna bolje....

I ja mislim kao i milica7.
Radim sa biljčicama slično kao i sa pomidorima (samo njih dva puta pikiram).
Ako mi je sjeme gusto niklo, presadim ih u veće važe na veći razmak, pa onda u vrt.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: Belina
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 10:34
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Draga Anaida ti si mi kao ovo cvijeće!

-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: Silvestra
Datum objave: 22 Lipanj 2012 u 17:15
                                                                          http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/vrtni_sljez_althea_rosea/45721.aspx">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 22 Lipanj 2012 u 17:18
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/vrtni_sljez_althea_rosea/45722.aspx">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 22 Lipanj 2012 u 17:20
                                                                                         http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/vrtni_sljez_althea_rosea/45723.aspx">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 22 Lipanj 2012 u 17:28
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/vrtni_sljez_althea_rosea/45724.aspx">


Objavio: milica7
Datum objave: 22 Lipanj 2012 u 19:01
Prekrasni su.....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 22 Lipanj 2012 u 19:10
Meni je isto počeo cvjetati sljez. Listove napada neka beštija ali cvijet je prelijep......




-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Silvestra
Datum objave: 24 Lipanj 2012 u 02:03
Milice i Ovaj Tvoj je prekrasan... http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/vrtni_sljez_althea_rosea/45832.aspx">


Objavio: belica
Datum objave: 24 Lipanj 2012 u 06:00
prekrasni su vam cure Clap

-------------
belica,zagreb


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 24 Lipanj 2012 u 09:33
prekrasno...
ja cekam da mi ovakav naraste- jos su mali



Objavio: Silvestra
Datum objave: 26 Lipanj 2012 u 11:55
Crni...posebni su...


Objavio: gute Fee
Datum objave: 17 Srpanj 2012 u 23:55
Silvestra i Sanjalica , vas je ukrasni sljez predivan ! Neznam da li vas smijem moliti za malo sjemena kad bude za to vrijeme ?!?

Ovo je moj , pa ako zelite ....






Objavio: Free
Datum objave: 18 Srpanj 2012 u 16:25
http://imageshack.us/photo/my-images/585/sam8384.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

Moji su lani zasijani, ispali sasvim obični, a trebali su biti dupli crveni, ali su zato ponešto od ljepote cvijeta koja je izostala -nadoknadili - visinom !!
A ako se neće smatrati žicanjem, i ja bih stala u red za sjemenke !! Silvesta, tvoji crveni i bijeli su prelijepi !!  A Sanjalice, tvoj je . . . .  kao iz snova !!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Silvestra
Datum objave: 26 Kolovoz 2012 u 11:31
Free,nije žicanje sve Ok. ali ja nisam skupila sjeme...kako se je sve osušilo odrezala sam cvjetne stabljike i bacila...a pritom sam dobila alergiju jer ove sitne dlačice koje ima sljez po stabljici mene su tako žarile da sam rekla kako ih više neću sijati...a sjeme sam kupila u Bauhausu  mali paketić za 3 kune...brzo mi je niknulo...presadila sam ga i iduće godine ...dakle sad ove su mi sljezovi prosvali...mislim zbog alergije najbolje ih je imati u nekom kutu vrta di se puno ne zalazi...ili se prebaciti na drvenaste duple trajnice sljeza koje nemaju nikakve dlačice po sebi i prekrasni su...


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 03 Listopad 2012 u 22:55
Silvestra i ja sam alergična na te dlačice, ali ne mogu ga se odreći, zbilja cvate cijelo ljeto, sad kad sam odrezala velike ocvale stapke, opet cvate na novim izbojima

http://postimage.org/">


Objavio: MermaidDreamer
Datum objave: 22 Ožujak 2013 u 10:20
Posadila sam prekjučer sjemenke, ne znam koje boje i kakvog cvijeta, na njima je pisalo "vrtni sljez".

Sada sam ih posadila u čašice, a u 4 ili 5 mjesecu ću ih presaditi u vikendicu na moru. Koliko sam pročitala o njima, podnose zonu 5, što znaći da bi i bez problema prezimile kod mene na balkonu?


Objavio: petit
Datum objave: 27 Ožujak 2013 u 22:13
Ja sam prije jedno 20-tak dana sadila crveni dupli sljez, no do sada mi nije nikla ni jedna sjemenkicaCry pa mi je sada čudno kad kažete da brzo nikne. Dali da još čekam? Žao mi ih je, možda je do sjemenki. Dajte mi savjet što da radim da ih spasim ako se ikako može. 


Objavio: Mira K
Datum objave: 27 Ožujak 2013 u 22:48
Pročitala sam ovo:

Sije  se tijekom lipnja, i to vrlo plitko. U rujnu se biljčice presađuju na željeno mjesto gdje će cvjetati sljedeće ljeto. Na toplijim položajima može postati višegodišnja biljka. Moj je krenuo, zasađen je na Krku.
Možda nije pravo vrijeme ili si ga duboko posijala. 
 
Vjerujem da će krenuti samo malo strpljenja  petit Smile
 


-------------
Rijeka



Objavio: petit
Datum objave: 28 Ožujak 2013 u 08:00
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Pročitala sam ovo:

Sije  se tijekom lipnja, i to vrlo plitko. U rujnu se biljčice presađuju na željeno mjesto gdje će cvjetati sljedeće ljeto. Na toplijim položajima može postati višegodišnja biljka. Moj je krenuo, zasađen je na Krku.
Možda nije pravo vrijeme ili si ga duboko posijala. 
 
Vjerujem da će krenuti samo malo strpljenja  petit
 
A da ga probam malo rastresti zemlju, nisama znala da se plitko sadi ( iako ne vjerujem da je preduboko)  
 


Objavio: MermaidDreamer
Datum objave: 28 Ožujak 2013 u 09:01
Moj sljez niče, ne u potpunosti ali nekih 30-40 %. Sađen je plitko.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Ožujak 2013 u 09:13
Ja sam ga lani sijala s početka proljeća, ove godine bi mi trebao cvjetati, a također i sad sam ih opet dosta posijala, neki su već niknuli..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: moon
Datum objave: 28 Ožujak 2013 u 11:19
petit....ne znam koje veličine je sjeme i da li ga možeš pronači u zemlji, ako možeš, izvadi ga i ponovo posij, a odozgora smo mrvicu zemlje pospi, ako ne skini gornji sloj zemlje. Ako je dublje sijan teško da će niknuti


Objavio: petit
Datum objave: 28 Ožujak 2013 u 21:21
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

petit....ne znam koje veličine je sjeme i da li ga možeš pronači u zemlji, ako možeš, izvadi ga i ponovo posij, a odozgora smo mrvicu zemlje pospi, ako ne skini gornji sloj zemlje. Ako je dublje sijan teško da će niknuti
 
Ma ne, ne smile157 koji sam ja baksuz. Nažalost, nit sam našla sjemenke u zemlji a nemem ni zalihe. Eto, više sreće drugi putCry
Hvala na infu


Objavio: jagoda
Datum objave: 29 Ožujak 2013 u 00:39
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ja sam ga lani sijala s početka proljeća, ove godine bi mi trebao cvjetati, a također i sad sam ih opet dosta posijala, neki su već niknuli.. [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />


Monstera kakve sljezove si sijala? Je li možda neki dupli?
Ja imam samo klasične bijeli i roza. Pokušala sam sijati duple ali nisam do sada imala sreće...

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Mira K
Datum objave: 15 Srpanj 2013 u 21:15
http://www.zaslike.com/" rel="nofollow">
 
 
 
 
http://www.zaslike.com/" rel="nofollow">
 
 


-------------
Rijeka



Objavio: milica7
Datum objave: 15 Srpanj 2013 u 22:44
Miro, lijepi su cvijetići sljeza...... crveni malo više......


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Fany54
Datum objave: 19 Srpanj 2013 u 11:17
Originalno poslano od člana Marinn Marinn napisao:

Evo mojih sljezova....
 
 
 
  prekrasni cvjetovi posebno ovaj prvi baš me oborio s noguClapClapClapClapClapClap


Objavio: Marinn
Datum objave: 22 Srpanj 2013 u 02:43
Ovaj prvi izgleda je jedini ostao a ove godine je izgledao ovako...




Objavio: milica7
Datum objave: 22 Srpanj 2013 u 08:06


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 22 Srpanj 2013 u 08:08


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 22 Srpanj 2013 u 08:10


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: natalija
Datum objave: 22 Srpanj 2013 u 08:24
krasne biljke, jedina im je mana što nakon 2 sezone cvatnje propadnu, zato treba na vrijeme posijati nove generacije


-------------


Objavio: Fany54
Datum objave: 22 Srpanj 2013 u 10:55
Originalno poslano od člana Marinn Marinn napisao:

Ovaj prvi izgleda je jedini ostao a ove godine je izgledao ovako...


  PRELIJEP  je i ovakav neznam koji je ljepšismile75


Objavio: Sunlight
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 18:46
Evo da i ja dodam jednog svoga ovoj lijepoj kolekciji

[/URL]


Objavio: dea78
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 19:15
ja nazalost nemam duple koji su mi predivni,a vasi su stvarno predivni.evo koje ja imam





-------------
Pozdrav iz Zagreba!


Objavio: dea78
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 19:21


-------------
Pozdrav iz Zagreba!


Objavio: Sunlight
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 19:48
U nas ovi obični rastu svukuda i meni svejedno izgledaju prelijepo bez obzira što neki kažu da su bezveze jer su po njima oni "divlji" . A i inače je extra biljka, uspjeva na suncu , ne traži vode, cvjeta krupnim žarkim cvjetovima...a ovi dupli su osjetljiviji, češće im listovi obole ako je vlažno ali imaju i oni svoju draž u duplim cvjetovima podsjećajući na ružu


Objavio: dea78
Datum objave: 25 Lipanj 2014 u 20:10
u pravu si Sunlight,zato mi se dupli i svidaju,pa ako smijem moliti kad ce biti sjemenkica da mislis na mene.unaprijed ti hvalasmile79

-------------
Pozdrav iz Zagreba!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk