Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ožujke- martovke

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Gljive
Opis foruma: Sve o gljivama...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3045
Datum ispisa: 23 Lipanj 2024 u 22:27
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ožujke- martovke
Objavio: smrcko
Tema: Ožujke- martovke
Datum objave: 28 Ožujak 2009 u 22:03
Bere li itko ožujke? Hoćemo slikice. Clap Ja ću sutra natjerati supruga, da ih tražimo. Boji se krpelja. Ići ću i u koprive. Kakvo stanište voli ožujka? Pozdrav gljivarima.smile219

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.



Odgovori:
Objavio: hoya
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 08:28
Obrati se našoj jagodi. Kod nje ćeš saznati sve što te interesira.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: jagoda
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 16:29
Među aktuelnim temama našla sam i ovu o ožujkama.Odmah me je zinteresirala jer moja glj.udruga se zove OŽUJKA iz RIJEKE.Dragi Smrčko ti mora da voliš gljive a najviše smrčke,zar ne?Iz kojih krajeva dolaziš?Ožujke u našim krajevima su počele još u veljači ali ove godine ih ima jako malo,broje se na komade kao da su varganji.Možda će ih biti nešto više nakon ovih obilnih kiša.Ja konkretno nisam našla ništa.One ti vole laporasto tlo i mješanu šumu.Što se tiče krpelja ja sam već zaradila jedan u G,Kotaru,a slike mislim da imam samo ih moram pronaći.Pozdrav i javi se jer uskoro počinju smrčci.Već 4.travnja je Smrčkijada u Umagu i svi krećemo onamo.smile92

-------------
sutra je novi dan


Objavio: jagoda
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 17:00
evo i slike ožujke

-------------
sutra je novi dan


Objavio: jagoda
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 17:06
Još jedna sličica

-------------
sutra je novi dan


Objavio: smrcko
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 20:47
Volim gljive, papati i brati. Nemam puno iskustva, uz ovaj forum sam naučila neke nove gljive i preživjela jesenju berbu sunčanica. Čula sam za vašu udrugu. Misilm da sam stranice gdje se spominje vaša udruga i saznala za ožujku.  Ja sam gljive (vrganje, dedeke i sunčanice) brala u šumama uz stari put od Rijeke prema Delnicama, te Gumancetu. Oko Kraljice šume sam samo šetala. Sad me zabrinjavaju medvjedi, gledala sam na njemačkoj televiziji njihove sposobnosti, pogotovo kad su gladni. Pomaže jedino nekakav sprej i ništa drugo. Namirišu te na kilometre.Confused Nebi voljela bti natamburana,samo mi još to treba. Čuvajte se krpelja, i ako možete cijepite( nisam sigurna postojil to kod nas). Znam dva slučaja koja su gotovo invalidi od toga ( mislim da je borelioza). smile219Dobro je što imamo gljivarske gurue na forumu.

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: jagoda
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 23:09
Dakle ti si Smrčko isto naša sugrađanka ili okolica.Ako te zanimaju gljive pridruži nam se,puno ćeš naučiti.Što se tiče medvjeda rekli bi naši iskusniji članovi,više se morate bojati ljudi,jer medvjedi bježe od ljudi.Ja moram priznati isto se bojim zato nikad ne idem sama i nikad daleko od auta.Kad nas ima puno(zajednička gljivarenja)onda sam potpuno opuštena.Za krpelje nema nekog pravila možeš ga zaraditi bilo gdje.Treba samo ga pažljivo izvaditi i namazati crnom masti i neće biti problema.Eto toliko za sada uz dobru vjest za sve da su proradile e-mail obavjesti.smile229

-------------
sutra je novi dan


Objavio: smrcko
Datum objave: 05 Travanj 2009 u 02:59
Jagoda ti si danas bila na smrčkijadi. Želimo raport. Jesi li se takmičila?smile113

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: jagoda
Datum objave: 05 Travanj 2009 u 03:25
Naravno da sam bila na Smrčkijadi,ali smrčaka je bilo jako malo tek su počeli.Slikala sam dosta  sutra ću staviti slike ali na forum GLJIVE,ili ću otvoriti novu temu smrčci.

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2009 u 08:50
jagoda, ajde neka slike budu lijepe, tako da ja možda mogu nešto u šumi prepoznati po njima - isprintat ću si i nositi sliku sa sobomsmile96

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: alias
Datum objave: 07 Veljača 2011 u 18:45
Lijepo moram priznati ! Ozujka iz Rijeke --- ja sam iz rijeke imam poznanika koji je u udruzi. Mislim da vole rast ispod snijega i posto skoro nema otrovnica u ozujku sigurne su za brat, ali uvijek treba biti oprezan !!


Objavio: sizif
Datum objave: 18 Listopad 2011 u 11:29
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Među aktuelnim temama našla sam i ovu o ožujkama.Odmah me je zinteresirala jer moja glj.udruga se zove OŽUJKA iz RIJEKE.Dragi Smrčko ti mora da voliš gljive a najviše smrčke,zar ne?Iz kojih krajeva dolaziš?Ožujke u našim krajevima su počele još u veljači ali ove godine ih ima jako malo,broje se na komade kao da su varganji.Možda će ih biti nešto više nakon ovih obilnih kiša.Ja konkretno nisam našla ništa.One ti vole laporasto tlo i mješanu šumu.Što se tiče krpelja ja sam već zaradila jedan u G,Kotaru,a slike mislim da imam samo ih moram pronaći.Pozdrav i javi se jer uskoro počinju smrčci.Već 4.travnja je Smrčkijada u Umagu i svi krećemo onamo.smile92


jagoda, ti kao članica gljivarske udruge trebala bi znati da su ožujke (Hygrophorus marzuolus), pravilnikom o zaštiti gljiva ZAŠTIĆENE i stavljene na crveni popis zaštićenih i strogo zaštićenih gljiva kao ugrožena vrsta. nije poželjno poticati forumaše i ostale na branje iste, jer kazne nisu malene, a nakon dugo vremena zakon se počeo primjenjivati!
šumarski inspektori bit će gljivarima veča opasnost od medvjeda!!!




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk